Самостійний інфінітивний зворот

Самостійний інфінітивний зворот

02.03.2021
1 хвилина читання

З такою безособовою формою дієслова, як інфінітив, ми вже стикалися в деяких статтях: інфінітив, частка to з інфінітивом, а також в матеріалах про дві конструкції з інфінітивом – Complex Subject і Complex Object. Залишилася неосвітленою лише одна конструкція з цією формою дієслова – самостійний інфінітивний зворот. В англійській мові вона має наступну назву – Absolute Infinitive Construction.

Зустрічається цей зворот в англійській мові ну дуже рідко. Основне місце його використання – юридичні та технічні тексти, комерційні документи, література. Що таке цей самостійний інфінітивний зворот в англійській мові? Складається він з іменника в загальному відмінку і інфінітива. В реченні з самостійним інфінітивним зворотом дві паралельні конструкції. Перша є підметом і присудком, виражена головним дієсловом, друга складається з іменника і інфінітива, при тому, що цей іменник є другим підметом. Таким чином, в кожній частині такого складного речення є свій підмет.

Іменник в самостійному інфінітивному звороті в англійській мові виражає особу або предмет, який здійснює дію, виражену інфінітивом, або піддається якій-небудь дії. Місце самостійного інфінітивного звороту – кінець речення. Його ми відокремлюємо від всього іншого речення комою. Вводитися самостійний інфінітивний зворот в англійській мові може за допомогою прийменника with, але частіше ми стикаємося з безприйменниковим варіантом. Інфінітив в цій конструкції використовується з часткою to.

The sellers offered the customers 300 barrels of oil, delivery to be made in May.

Продавці запропонували покупцям (клієнтам) 300 барелів нафти, причому доставка повинна бути здійснена в травні.

The buyers requested the sellers to keep them informed of the position of the vessel, the communication to be addressed to their agents.

Покупці просили продавців тримати їх в курсі місцезнаходження судна, причому повідомлення повинні були направлятися їх агентам.

The sellers offered the buyers 5,000 tons of oil, delivery to be made in October.

Продавці запропонували покупцям 5000 тон палива, причому здача повинна бути проведена в жовтні.

Додатковий матеріал до теми “Самостійний інфінітивний зворот”:

Повернутисьнаверх

Don't Miss