Як поліпшити вимову англійської мови

Покращуємо вимову англійської мови

Хочете знати, як поліпшити вимову англійської мови? Ми написали ефективне керівництво для тих, хто вирішив довести свою вимову до досконалості. У статті розповімо, з чого почати роботу, на що звернути увагу, а також представимо корисні рекомендації, які допоможуть вам досягти успіху в цій справі.

З чого почати роботу над вимовою

Визначтеся з варіантом англійської

Варіантів англійської вимови існує багато: канадська, австралійська і т. Д. Однак найпопулярнішими є британський і американський варіанти. Вимова в них відрізняється досить сильно. Всидіти на двох стільцях одночасно важко, тому є сенс зупинитися на одному з них. Як зробити вибір? Варто було б послухати два цих варіанти і вибрати той, який, на вашу думку, звучить краще.

Проаналізуйте свою промову

Виберіть який-небудь аудіо- або відеоролик з текстом. Послухайте, як вимовляє його носій. Потім прочитайте текст самостійно і запишіть його на диктофон. Прослухайте свій голос і порівняйте з промовою носія, визначте, які звуки ви вимовляєте неправильо. А далі працюйте над їх вимовою.

Основні складові англійської вимови: над чим потрібно працювати

Правильна англійська вимова – це картинка-пазл, що складається з 4 важливих елементів: правильної артикуляції, наголосу, інтонації і зв’язності мовлення. Щоб картинка зібралася і виглядала красиво, необхідно працювати над усіма її складовими. Щоб поліпшити вимову, вам необхідно:

Виробити правильну артикуляцію

Артикуляція – це положення і рух всіх органів мови. Від правильної артикуляції безпосередньо залежить чіткість вимови. Положення органів мовлення при розмові різними мовами відрізняється, тому, щоб англійська не звучав занадто українською, необхідно привчити себе правильно розташовувати язик і губи при вимові тих чи інших звуків.

Стежити за наголосом

Невірно поставлений в слові наголос може збити з пантелику носіїв мови і стати причиною непорозуміння. Американець або британець пробачать вам не зовсім вірну вимову поєднання / th / або наше / р /, але неправильний наголос може стати причиною нерозуміння. Звідси висновок: стежте за вимовою. Якщо не впевнені в якомусь слові, зверніться до онлайн-словника і послухайте, на який склад потрібно робити наголос в тому чи іншому слові.

Працювати над інтонацією

Правильна інтонація і логічний наголос – ще один ключ до правильної вимови. Вчіться інтонації у носіїв мови: слухайте аудіозаписи і дивіться відео різної тематики, повторюйте фрази за спікерами. Іноземці відрізняються експресивною манерою спілкування, нам вона іноді здається трохи дивною і надто емоційною. Однак, якщо ви хочете говорити англійською без акценту, то інтонація – це те, над чим потрібно працювати.

Працювати над зв’язністю мовлення

У звичайній розмові ми не вимовляємо речення за схемою «слово-пауза-слово-пауза». Ми говоримо зв’язно: в розмові закінчення попереднього слова зливається з початком наступного, тому мова звучить плавно і природно. Наприклад, звук / r / у кінці слова в британському варіанті англійської зазвичай не вимовляється – car (машина). Однак якщо після слова, що закінчується на цю букву, стоїть слово, що починається з голосної, то / r / вимовляється, наприклад: the car is here (машина тут). Це як раз і дає більш плавне звучання.

Як поліпшити вимову англійською

Використовуйте хороші підручники з вимови

Хороші результати принесе робота зі спеціалізованими навчальними посібниками, в яких пояснюється, як поліпшити англійську вимову. У них є докладні пояснення та ілюстрації положення органів мови під час вимови того чи іншого звуку. Ми ж можемо вам запропонувати наступні підручники:

Ці посібники хороші тим, що ви можете підібрати їх відповідно до свого рівня володіння англійською мовою. Крім того, вони розбиті на зручні уроки, як всі сучасні підручники англійської мови, тому працювати з ними зручно і ефективно.

Працюйте над аудіюванням

Чим краще ви розумієте англійську мову на слух, тим краще буде ваше вимова. У багатьох людей виникають складності з вимовою як раз через недостатню роботу над аудіювання. У чому зв’язок розуміння мови на слух і поліпшення англійської вимови? Чим частіше ви чуєте іноземну мову, тим чіткіше розрізняєте звуки. Досить часто помилки у вимові пов’язані з тим, що ми маємо неправильну уяву про те, як звучить слово або звук. Наведемо простий приклад: послухайте мова глухих людей. Вони вимовляють слова так, як собі це уявляють, адже не мають фізичної можливості почути, як має звучати слово. Саме тому їх мову буває досить складно розібрати. За допомогою прослуховування мови носіїв мови ви отримуєте уявлення про правильне звучанні того чи іншого слова або звуку. Обов’язково присвячуйте аудіювання хоча б 10-15 хвилин в день.

  • Також пропонуємо вам прочитати статтю «Вчимо англійську з музикою», де ми розібрали як правильно та весело вчити англійську мову за допомгою улюблених композицій. Впевнені, що ви також зможете покращити навички аудіюваня цим способом.
Покращуємо вимову англійської мови

Вивчайте транскрипцію англійської мови

Вчити транскрипцію англійської мови корисно, проте необов’язково: ви можете обійтися і без неї. На сьогоднішній день існують різні підходи: одні викладачі вважають, що вивчати транскрибування не потрібно, інші ледь не кричать за його вивчення. Ми рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Транскрипція англійської мови» і зробити свої висновки.

Транскрипція

Вивчайте слова правильно

Зустріли нове слово і хочете його вивчити? Зробіть це правильно: зайдіть в онлайн-словник і прослухайте кілька разів, як вимовляє його носій мови, або відкрийте звичайний словник і прочитайте фонетичну транскрипцію. Таким чином ви відразу ж вивчете правильну вимову слова – це набагато простіше, ніж завчити помилковий варіант, а потім переучуватися.

Читайте вголос

Читання – заняття, яке допоможе вам поєднати приємне з корисним. Насолоджуйтеся улюбленою книгою і позбавляйтеся від акценту. Під час читання вголос ви робите найважливіше – використовуєте свої теоретичні знання про вимову на практиці. Не поспішайте, намагайтеся чітко і правильно промовляти кожне слово, а якщо звук вам важко дається, повторіть його кілька разів, поки не досягнете більш-менш пристойного звучання. А якщо зустріли нове слово, дивіться попередній пункт.

Використовуйте скоромовки

Пам’ятайте, як в дитинстві нас змушували швидко вимовляти “Бурі бобри брід перебрели, Забули бобри забрати торби”? І ми таки ламали язика, і таки навчилися вимовляти цю важку букву / р / (принаймні, більшість людей). Ті ж самі правила працюють і в англійській мові. Спробуйте вибрати кілька скоромовок, в яких відпрацьовуються важкі для вас звуки і читайте їх щодня – це займе всього 5-7 хвилин в день. А знайти скоромовки ви зможете в нашому каналі в телеграмі.

Дивіться спеціальні навчальні відео

В інтернеті є багато відеороликів, в яких носій мови докладно розповідає, як правильно вимовляти ті чи інші звуки. Деякі спікери навіть показують в відео схеми, що зображують правильне положення органів вимови. За таким роликам можна розібратися, як точно повинен звучати той чи інший звук. Британської вимові можна вчитися на каналі BBC Learning English, а американської – Rachel’s English.

Наслідуйте мову носіїв

Виберіть цікаве відео або аудіо і постарайтеся домогтися звучання, як у диктора. Повторюйте кожну дрібницю: манеру, інтонацію, акцент, робіть логічні паузи і наголоси. Нехай це і буде спочатку звучати дивно і неприродно для ваших вух, зате саме таким способом найпростіше добитися вірного англійської вимови.

Не поспішайте

Бажання швидко говорити цілком зрозуміле і виправдане. І все ж говорити грамотно і виразно набагато важливіше. Не бійтеся ретельно промовляти кожне слово, нехай ви будете звучати повільніше або з паузами, зате вас точно зрозуміють.

Практикуйтеся щодня

Чим більше ви будете розмовляти англійською, тим вище ймовірність заговорити грамотно. Не бійтеся розмовляти англійською лише тому, що не зовсім чітко вимовляєте слова. Говоріть частіше і намагайтеся вимовляти слова правильно.

Знайдіть собі наставника

Недосвідчена людина не завжди може після прослуховування запису свого голосу відразу знайти помилки у вимові. Саме тому важливо мати наставника-співрозмовника, який вчасно помітить ваші помилки і вкаже вам на них. Це може бути викладач англійської мови, англомовний друг або такий же студент, як і ви. Приймайте до уваги всі зауваження свого співрозмовника і намагайтеся відразу виправляти помилки.

Займайтеся за спеціальною програмою навчання

Якщо у вас немає часу на виконання вищеописаних вправ і ви не знаєте як поліпшити вимову англійської мови, але це дуже потрібно зробити, рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів. Запишіться на фонетичний спецкурс англійської мови через Скайп або вживу. Досвідчені викладачі – носії мови або україомовні – допоможуть вам подолати труднощі у вимові і навчать говорити грамотно і швидко.

Ми сподіваємося, вам була корисна стаття про те, як поліпшити вимову англійської мови, і ви не тільки прочитаєте, але й застосуєте на практиці хоча б кілька запропонованих порад.

Додатковий матеріал до теми “Як поліпшити вимову англійської мови”:

Підпишіться на наш Telegram канал!  
Holler Box