Вчимо англійську з музикою

Англійську з музикою

Ми вважаємо, що вчити англійську мову з музикою улюблених виконавців досить захоплююча і корисна річ. Тепер ви зможете відточувати свої знання і насолоджуватися улюбленими хітами одночасно.

Чому вам варто вивчати англійську через музику?

Слухати англомовних виконавців для вивчення англійської мови корисно, проте пісні не можуть замінити підручники і класичний курс навчання. Музика – додатковий ресурс для вивчення мови.

Вчити англійську мову за піснями продуктивно, тому що ви:

Ви збільшуєте словниковий запас

Для прикладу, у вас середній рівень володіння англійською, ви розумієте тексти сучасних поп-виконавців і тут вирішуєте послухати те, що стало класикою, композицію Sting – Englishman in New York. Напевно ви помітите, наскільки різноманітна лексика музичного твору, наприклад: notoriety (погана слава), propriety (пристойність, правильність), sobriety (розсудливість). Випишіть незнайомі слова і фрази, вивчіть їх і здивуйте свого викладача англійської. До речі, завдяки римованим рядкам текст пісні і слова з неї запам’ятаються легше, ніж лексика з підручника.

Вивчаєте ідіоми

У композиції Linkin Park – Numb ви почуєте рядок – Put under the pressure of walking in your shoes. Як це перекласти? При дослівному перекладі виходить щось невиразне і абсолютно безглузде. А якщо ви подивитеся в словник, то дізнаєтеся, що in someone’s shoes – ідіома, яка означає «ставити себе на місце іншого», «розуміти почуття іншої людини».

Покращуєте розуміння англійської на слух

Прослуховуючи будь-який матеріал англійською мовою, ви працюєте над аудіюванням. Пісні не виняток: улюблені хіти допоможуть звикнути до звучання англійської мови. Однак звичайне фонове прослуховування принесе мало користі. Нижче ви побачите докладну інструкцію про те, як правильно вчити англійську за піснями, щоб отримати максимум знань.

Вдосконалюєтеся вимова

Слухаючи гарну вимову, ми мимоволі його копіюємо. Якщо мова виконавця приємна вашому слуху, повторюючи за ним текст пісні, можна трохи поліпшити і власну вимову. Такі виконавці, як Sting, The Beatles, Chris de Burgh, The Rolling Stones, Pink Floyd можуть стати хорошими вчителями фонетики для вас.

Вивчайте англійську в будь-якому місці

Пісні та тексти до них легко знайти в інтернеті, тому це один з найдоступніших прийомів вдосконалення англійської. До того ж ці матеріали ви можете зберегти на телефон або планшет і працювати з ними в дорозі, машині, на пошті. Знайти текст пісень з поясненням можна на genius.com

Знайомитеся з іноземною культурою

Музичні твори відображають культуру, менталітет і настрої людей, а також події, які відбуваються в країні. Згадайте, яку бурю обурення з одного боку і схвалення з іншого викликала пісня Green Day – American Idiot, в якій група критикує політику США в Іраку і американське суспільство в цілому. Таким чином, музика англійською може розповісти вам про панують в країні порядках, поглядах людей на життя і проблеми суспільства.

Вивчаючи англійську за піснями, слід врахувати 3 важливі особливості:

  • Неправильна граматика

Ви прекрасно знаєте, що слово everyone (кожен) в англійському вживається в однині, і тут канадці з Nickelback підривають вашу віру в це суворе граматичне правило піснею Believe It or Not, в якій впевнено співають – Believe it or not, everyone have things that they hide.

  • Багато сленгу

Ми добре розуміємо, що десятки сленгових виразів з пісень Jay-Z краще не використовувати на роботі. Однак, здавалося б, нешкідливі рокери з Aerosmith теж грішать цим. Наприклад, в знаменитій пісні Eat the Rich ми можемо почути: head shrinker (психіатр), kick back (відплатити тією ж монетою), do the trick (домогтися свого). При вивченні нових слів завжди перевіряйте в словнику, чи належать вони до сленгу, і вживайте їх у відповідній обстановці.

  • Неправильна вимова виконавця

Кілька років тому в англомовному інтернет-просторі розгорілися палкі суперечки з приводу пісні Good for You. Багатьом було незрозуміло, навіщо Селена Гомес перекручує слово good, вимовляючи його як guh-eed (Гуїдо), адже зірка народилася і виросла в США, для неї англійська – рідна мова. Таких прикладів неправильної вимови досить багато: виконавці роблять це навмисно, вважаючи, що ми пробачимо і зрозуміємо цей глибокий творчий задум. Якщо ви вирішили працювати над своєю фонетикою, вибирайте собі в приклад для наслідування носія мови з правильною вимовою.

Вчимо англійську з музикою: ефективний прийом

Просте прослуховування композицій англійською – штука приємна, але практично нікому не потрібна. Щоб отримати користь, доведеться попрацювати з піснею. Однак не турбуйтеся, ця робота буде приємною і не відніме занадто багато часу, зате ви будете точно знати, яку ж думка намагається донести до вас виконавець.

Вибираємо пісню

Для початку виберіть пісню, з якою хочете попрацювати. Тут може бути тільки один критерій підбору: пісня повинна вам подобатися, адже її доведеться слухати 3-5 разів поспіль. Для наочного прикладу ми візьмемо пісню Bring Me the Horizon – Parasite Eve.

Намагаємося зрозуміти текст

Прослухайте композицію, намагаючись зрозуміти максимум слів. При цьому потрібно прислухатися не тільки в текст, але і в інтонації виконавця – це теж допоможе вам вловити сенс пісні. Якщо ви вибрали нову для себе композицію, прослухайте її два рази, щоб вловити суть.

Слухаємо і читаємо текст

Слухайте пісню і одночасно читайте її текст (можна просто включити субтитри), при цьому намагайтеся розібрати в мові виконавця кожне слово, можна навіть кілька разів прослуховувати нерозбірливі уривки.

Виписуємо незнайомі слова

У тексті є нові для вас слова і вирази? Випишіть їх або додайте для вивчення в додаток Quizlet. Пропонуємо наступні слова і фрази з пісні для вивчення:

СловаПереклад
FeverЛихоманка
Remain calmЗалишайся спокійним
Leave your flowers and grieveЗалиш свої квіти і сум
InfectionІнфекція
Put chip and pins in the needlesВони набирають чіп і ПІН-коди в шприци
board up your windowsЗаколотити свої вікна
lock up your doorsЗамкнути двері
Don’t know their arses from their pathogensНе відрізняють власні дупи від патогенів

Слухаємо пісню без тексту

Слухаємо пісню ще раз і, не підглядаючи в текст, намагаємося розібрати на слух кожне слово виконавця і згадати, що означають нові слова. На цьому етапі ви повинні вже повністю розуміти текст.

Сподіваємося, пісня все ще вам подобається, так як тепер вам потрібно періодично слухати її, розбираючи всі слова на слух і згадуючи, що вони означають.

Тепер ви знаєте, як вчити англійську мову з музикою найпродуктивнішим способом. Ми впевнені: вам точно сподобається такий прийом вдосконалення своїх знань, адже він відмінно підходить для самостійних занять.

Додатковий матеріал до теми “Вчимо англійську з музикою”:

Підпишіться на наш Telegram канал!  
Holler Box