TOEFL

TOEFL: розповідаємо про іспит

3 хвилини читання

TOEFL (Test of English as a Foreign Language) – один з міжнародних тестів на знання англійської мови. Сертифікат цього іспиту необхідний тим, хто хоче вчитися, працювати або виїхати на постійне місце проживання в країни Північної Америки (США і Канада). Еквівалентом цього іспиту в Англії та Австралії є іспит IELTS, який також складають для вступу до навчального закладу або при прийомі на роботу.

Мета іспиту TOEFL – всебічно оцінити знання та вміння в англійській мові тих, для кого ця мова не є рідною. Сертифікат іспиту TOEFL визнається більш ніж 2500 коледжами в Америці, а також необхідний при прийомі на роботу або при отриманні права на стажування. Як і багато інших, сертифікат цього іспиту вважається дійсним протягом 2 років.

Основна особливість іспиту TOEFL полягає в тому, що він заснований на американському варіанті англійської мови.

У той час як в наших школах і в університетах студентів навчають стандартизованому варіанту англійської мови (British English), тобто мови Англії, яку можна почути на BBC Channel, кандидати, які хочуть здавати TOEFL, повинні володіти американським різновидом англійської мови.

Складати іспит TOEFL можна в будь-який час року в одному зі спеціалізованих центрів. Їх адреси, а також дати проведення іспиту можна подивитися на офіційному сайті TOEFL. Для того щоб спробувати свої сили в складанні іспиту, необхідно зареєструватися та отримати свій ідентифікаційний номер, який буде використовуватися при прийомі іспиту і для отримання результатів.

В даний час існує дві версії іспиту: Paper-based Test (PBT) і Internet-based Test (iBT). Крім очевидних відмінностей за формою здачі цих версій (Paper-based здається в письмовому вигляді на папері, а Internet-based – за допомогою комп’ютера з доступом до Інтернет), існує також ряд структурних відмінностей цих версій.

Paper-based Test

Paper-based Test складається близько 3 годин і складається з 4 частин:

  • Reading Comprehension – оцінюються вміння кандидата читати і розуміти прочитану літературу, часто академічного характеру. Кандидати читаю 5-6 уривків з різноманітною за стилем літератури і відповідають на питання після тексту; також в цей розділ включені завдання про значення слів в контексті прочитаного (близько 60 хвилин).
  • Listening Comprehension – оцінюється здатність кандидата сприймати англійську мову з північноамериканським акцентом на слух. Форми завдань з аудіювання бувають трьох типів: міні-діалог, довгий діалог, короткий монолог. Після прослуховування кожного запису необхідно відповісти на питання з декількома варіантами відповідей (60 хвилин).
  • Structure and Written Expressions – оцінюються знання кандидата в областях граматичного матеріалу, синтаксичних конструкцій і так званих collocations – сполучуваності слів в англійській мові. У завданні Structure потрібно заповнити пропуски в реченнях, щоб вони стали граматично правильними. У завданнях Written Expression необхідно вибрати неправильну конструкцію з декількох виділених частин речення (20 хвилин).
  • Test of Written English – в цьому завданні кандидату необхідно написати твір, в якому потрібно висловити свою думку щодо проблеми, погодитися або не погодитися з певними твердженнями (40 хвилин).

Internet-based Test

Як ви помітили, PBT не оцінює розмовну мову кандидатів, що, безсумнівно, є величезним мінусом, адже мова – це, перш за все, засіб комунікації, а не набір знань по граматиці і вокабуляр. У зв’язку з цим, Internet-based Test є більш виграшним в порівнянні з Paper-based Test, тому що iBT оцінює і розмовні навички кандидата. Особливо примітним є те, що iBT передбачає інтегроване тестування умінь, тобто знання з граматики перевіряються не в окремій секції (такий як Structure and Written Expressions), а через інші частини іспиту: Speaking, Writing, Listening, Reading (приблизний час здачі 4,5 годин).

  • Writing передбачає написання 2 творів. Для написання першого есе необхідно прочитати невелику за розмірами статтю, а також прослухати аудіозапис на схожу тему. На основі почутого необхідно написати твір, порівнюючи і зіставляючи різні точки зору, а також висловити свою думку. Друге завдання – це також твір, заснований на наданому матеріалі (близько 50 хвилин).
  • Reading не сильно відрізняється від формату розділу Reading Comprehension в PBT версії (3-4 тексту з 12-14 питаннями, всього близько 60-80 хвилин).
  • Listening дещо відрізняється від формату Listening Comprehension. Перш за все, тут відсутні міні-діалоги. У цій версії необхідно прослухати довгий діалог і кілька невеликих лекцій, після чого дано питання з варіантами відповідей (2-3 тексту з 5-6 питаннями, всього близько 60-80 хвилин).
  • Speaking складається з 6 питань, і передбачається, що кандидат буде відповідати на питання в мікрофон, перебуваючи один на один з комп’ютером (6 завдань, всього близько 20 хвилин на відповідь).

Шкала оцінювання іспиту TOEFL не схожа на вітчизняні або європейські системи оцінювання.

Розділи тесту iBTБали за iBTРозділи тесту PBTБали за PBT
ReadingВід 0 до 30Listening ComprehensionВід 31 до 67
ListeingВід 0 до 30Reading ComprehensionВід 31 до 67
WritingВід 0 до 30Structure / Written ExpressionВід 31 до 67
SpeakingВід 0 до 30
Сумарний результатВід 0 до 120Сумарний результатВід 310 до 677

Згідно з цією системою не можна точно сказати, який бал – це «відмінно», а який – «добре». При вступі до навчального закладу або при прийомі на роботу роботодавець або приймальна комісія самі встановлюють прохідний бал, нижче якого результати кандидатів не розглядаються.

Якщо ви серйозно плануєте вчитися і працювати в Америці чи Канаді, то сертифікат іспиту TOEFL – це не примха, а необхідність.

Більшість кандидатів самостійно намагаються готуватися до складання цього іспиту, вважаючи, що зараз будь-яку інформацію можна знайти на тематичних сайтах, де опубліковано безліч прикладів завдань TOEFL. Це, безумовно, правильний вибір, проте виконуючи завдання самостійно, не буде кому пояснити, чому тут була допущена помилка, як правильно, чому потрібно писати так, а не інакше. В цьому випадку консультація викладача, який знайомий з усіма тонкощами іспиту TOEFL, буде дуже доречно!

Додатковий матеріал до теми “TOEFL: розповідаємо про іспит”: