Різниця між TOEFL та IELTS

Різниця між TOEFL та IELTS

5 хвилини читання

International English Language Testing System (IELTS) і Test of English as a Foreign Language (TOEFL) – іспити міжнародного рівня, що тестують знання англійської мови як іноземної. Здавалося б, вибрати один з двох іспитів нескладно, адже обидва перевіряють знання англійської мови. Але перше враження оманливе, і вони зовсім не схожі. Виникає питання «Що здавати: IELTS чи TOEFL?». У цій статті ми розберемо, в чому полягає різниця між TOEFL та IELTS, які допоможуть зрозуміти, який іспит потрібно здавати саме вам.

Навіщо потрібні IELTS і TOEFL

Якщо ви хочете переїхати в англомовних країну, знайти там постійну роботу або отримати вищу освіту, то сертифікат одного з цих іспитів вам просто необхідний. Крім того, він стане хорошим плюсом при отриманні візи в іноземному посольстві. Більшість країн світу визнає сертифікати IELTS і TOEFL документом, що підтверджує ваше знання англійської мови.

Чим відрізняється TOEFL від IELTS

Навіщо потрібні обидва іспити, ми розібралися. Тепер давайте подивимося, чим вони відрізняються. Є дві головні відмінності, які при виборі слід враховувати в першу чергу:

Мова і країна

IELTS перевіряє знання британського варіанту англійської мови. Тобто IELTS вам знадобиться, якщо ви хочете переїхати до Великобританії, Австралії або Нової Зеландії. TOEFL перевіряє знання американської англійської. TOEFL треба здавати тим, хто хоче переїхати до Сполучених Штатів Америки чи Канади.

Крім Англії і Америки, понад 130 країн приймає результати TOEFL і більше 145 країн приймає результати IELTS. Якщо ви їдете вчитися за кордон, то з сертифікатом TOEFL або IELTS перед вами відкриті двері 9 000 навчальних закладів. Крім того, багато американських ВУЗів приймають результати IELTS, а більшість британських приймають TOEFL. Тому обов’язково перевіряйте, який іспит краще в обраному вами університеті.

Формат

Іспит IELTS є в двох варіантах: General IELTS – тест на загальне знання англійської мови; Academic IELTS – тест на знання академічної англійської. Для того щоб жити і працювати в будь-який англомовних країнах, досить мати сертифікат General IELTS.

TOEFL існує тільки в академічному варіанті, тому за складністю він прирівнюється до Academic IELTS. Сертифікат TOEFL обов’язково треба мати тим, хто хоче здобути вищу освіту в США або Канаді. Academic IELTS потрібен тим, хто хоче вчитися або працювати в університеті Великобританії або Австралії.

IELTS існує тільки в «паперовому» варіанті, в той час як TOEFL можна здавати в двох форматах: Paper-based Test (TOEFL PBT) – письмовий варіант тесту і Internet-based Test (TOEFL iBT) – комп’ютерний варіант. Структура двох форматів різна. У статті «TOEFL: розповідаємо про іспит» ви можете дізнатися, в чому їх відмінність.

Що легше: IELTS чи TOEFL

Тепер ми підібралися до питання, яке цікавить всіх – «Який іспит легше: IELTS чи TOEFL?». Однозначно відповісти не можна, оскільки треба враховувати дуже багато параметрів. Ми постаралися висвітлити це питання з різних сторін.

Іспити TOEFL та IELTS здають по-різному. Ми пропонуємо вам скористатися таблицями, де ми порівняли всі подібності та відмінності форматів. Так ви зможете визначити, який іспит вам більше підходить. Ми будемо розглядати тільки TOEFL iBT, так як він популярніший, «паперовий» варіант здається рідко.

Reading (Читання)

TOEFLIELTS
Кількість текстів: від 3 до 5.Кількість текстів: 3.
Завдання: 12-14 питань до кожного тексту.Завдання: 40 питань до всіх текстів.
Розмір: близько 700 слів в кожному текстіРозмір: 650-1000 слів в кожному тексті.
Час: загальна кількість – 60-100 хвилин, 20 хвилин на роботу з кожним текстом.Час: загальна кількість – 60 хвилин, 20 хвилин на роботу з кожним текстом.
Складність: академічні тексти однакової складності.Складність текстів зростаюча: перший – найлегший, останній – найскладніший.

Можливо, ви помітили, що TOEFL Reading менш передбачуваний. Скільки текстів дістанеться вам і від чого залежить їх кількість, передбачити неможливо. Тексти беруться з наукових статей, лекцій і т. Д. Лексика в них досить складна, але зрозуміла людині без спеціальної освіти.

У модулі General IELTS представлені тексти про повсякденне життя англійців. Вони беруться з популярних газет і журналів, лексика в них загальна розмовна. У модулі Academic IELTS, як випливає з назви, академічні тексти, взяті з наукових або навколонаукових публікацій. Лексика в цих текстах більш складна, але зрозуміла неспеціалісту в конкретній галузі.

Listening (Аудіювання)

TOEFLIELTS
Кількість аудіозаписів: від 2 до 4.Кількість аудіозаписів: 3.
Завдання: 5-6 питань до кожного запису.Завдання: 40 питань до всіх записів.
Час: 60-90 хвилин.Час: 40 хвилин.
Аудіозаписи: діалог між студентами або викладачами в навчальному закладі і 1-3 коротких лекції.Аудіозаписи: діалог і монолог на повсякденну тему або академічного змісту.

І знову точно не можна сказати, скільки саме завдань дістанеться вам, про це ви дізнаєтеся тільки на іспиті. Але є і хороші новини: чим більше ви отримали текстів для читання, тим менше отримаєте записів для аудіювання та навпаки. Складність TOEFL Listening в тому, що спочатку ви слухаєте аудіозапис і тільки потім отримуєте питання. А це означає, що вам треба добре запам’ятати зміст тексту і встигнути зробити записи. Після прослуховування кожної аудіозаписи вам дається 10 хвилин, щоб відповісти на питання.

Перевага IELTS Listetning в тому, що ви отримуєте питання відразу, тобто можете слухати і відповідати паралельно. Після прослуховування всіх аудіозаписів вам дається ще 10 хвилин на перенесення відповідей у ​​чистовик.

Writing (Письмо)

TOEFLIELTS
Час: загальна кількість – 60 хвилин, 30 хвилин на кожне завдання.Час: загальна кількість – 60 хвилин, 20 хвилин на перше завдання, 40 хвилин на друге.
Завдання:
1. Есе обсягом 300-350 слів.
2. Завдання змішаного типу: ви читаєте текст і слухаєте лекцію по одній темі і на основі цього пишете есе обсягом 150-250 слів.
Завдання:
1. У модулі Academic IELTS – описати графік, таблицю, діаграму.
У General IELTS – написати лист (офіційний, неофіційний). Обсяг 150 слів.
2. Есе обсягом 200-250 слів в двох модулях.

Як бачите, секція Writing відрізняється в двох іспитах. Однак основна різниця між TOEFL та IELTS Writing – це спосіб складання. На іспиті IELTS ви пишете есе від руки, на іспиті TOEFL – друкуєте на комп’ютері.

Speaking (Говоріння)

TOEFLIELTS
Час: 20 хвилин.Час: 11-14 хвилин.
Кількість завдань: 6.Кількість завдань: 4.
Відповідь на кожне питання: 45-60 секунд.Відповідь на кожне питання: 1-2 хвилини.
Типи завдань: висловлення своєї точки зору; завдання змішаного типу, де треба прослухати невелику лекцію і відповісти на питання.Типи завдань: відповіді на загальні питання, монолог, діалог, обговорення, висловлення своєї думки.

І знову розділи сильно відрізняються. У TOEFL Speaking ви «спілкуєтеся» з комп’ютером: вимовляєте свої відповіді в мікрофон, і комп’ютер їх записує. В IELTS Speaking ви складаєте іспит живій людині – розмовляєте з екзаменатором.

Інші особливості

  • TOEFL триває 4 години, IELTS – 2 години 45 хвилин. Менше не означає легше. Але фізично може бути важче думати, слухати, читати, писати протягом чотирьох годин.
  • Всі завдання в TOEFL – це multiple choice, тобто вам потрібно вибрати правильну відповідь з декількох запропонованих. В IELTS різні типи завдань: заповнити пропуски, вказати вірне твердження або невірно і т. Д. Тобто якщо правопис кульгає, то в IELTS це буде видно і оцінку за це можуть знизити.
  • На іспиті відбивається і те, що IELTS перевіряє британську англійську, а TOEFL – американську. Значить, варіант англійської мови в двох іспитах теж буде різний. Слова, вирази, ідіоми зустрінуться ті, якими користуються носії у відповідній країні.
  • Сертифікат на знання англійської мови TOEFL або IELTS дійсний два роки. Через два роки інформація про іспит видаляється з бази даних. Тому, якщо є необхідність, іспит здається ще раз. Термін дії не нескінченний, тому що ваш рівень знань може змінюватися з плином часу.

Що краще складати?

Щоб зрозуміти, який іспит здавати вам, треба визначитися з кількома речами.

Дізнатися, який іспит краще в країні, куди ви збираєтеся

Якщо від вас вимагають тільки IELTS або тільки TOEFL, то подальше читання цього списку безглуздо. Якщо немає особливої ​​різниці, який іспит здавати, тоді рухаємося далі за списком.

Визначитися з форматом

Якщо ви збираєтеся жити і працювати в англомовних країнах, то сертифіката General IELTS вам буде досить навіть в Америці чи Канаді. Для вступу до вузу потрібні академічні варіанти іспитів.

Скористатися таблицями

Ознайомтеся з тим, як здається кожен з іспитів, і ви зможете зрозуміти, де будете відчувати себе комфортніше. Може, ви не дуже швидко друкуєте або, навпаки, забули, коли востаннє тримали ручку в руках. Можливо, вам не сподобається говорити в мікрофон: ви б хотіли розмовляти з людиною, а не з технікою. А може, ви будете хвилюватися і нервувати під час розмови з «справжнім» носієм. Всі ці фактори суто індивідуальні, і вам треба визначитися, що підходить вашій індивідуальності.

TOEFL і IELTS – це два квитки в англомовний світ. Якщо ви хочете потрапити в цей світ, то сертифікат одного з іспитів полегшить вам задачу. Як би добре ви не володіли англійською, в іноземному посольстві чесного слова недостатньо – свої знання треба підтвердити. Для цього і потрібні іспити TOEFL і IELTS, адже вони максимально об’єктивно оцінюють знання англійської мови. А який іспит складати і в який світ відправитися – Північну Америку, екзотичну Австралію, консервативну Англію – вирішувати вам.

Додатковий матеріал до теми “Різниця між TOEFL та IELTS”: