Швидка підготовка до іспиту

Швидка підготовка до іспиту

4 хвилини читання

Попереду іспит, а ви не впевнені, що встигнете до нього підготуватися? Ми розповімо вам, якою може бути швидка підготовка до іспиту без нервів і безсонних ночей.

Незважаючи на недавню моду в нашій країні, англійська мова все ближче підбирається до нас: нові технології, Інтернет, робота, навчання – всі ці сфери так чи інакше тісно пов’язані з англійською. Не дивно, що все більше людей з кожним роком починають вивчати мову з метою отримання сертифікату про рівень володіння англійською, щоб бути мати документ, який підтверджує їх знання. Але перед тим як отримати жаданий сертифікат, доведеться гарненько попрацювати: підготовка до іспиту з англійської мови – справа серйозна і вимагає витрат часу.

Швидка підготовка до іспиту: поради

Ставте реальні дедлайни

Багато хто може готуватися до іспиту кілька років, кожен раз відтягуючи момент складання іспиту. При цьому, людина може бути готовою до тесту за знаннями, але через страх провалу, їй буде здаватися, що ще рано. Мрія – це мета з дедлайном. Якщо у вас буде крайній термін здачі, ви зможете розпланувати свою підготовку до дрібниць.

Швидка підготовка до іспиту

Приготуйтеся до інтенсивної роботи з мінімумом вихідних

Займатися потрібно щодня, мінімум по 1 годині на день. Ближче до дати іспиту бажано збільшити тривалість навчання до 2-4 годин в день. Однак не варто забувати про перерви.

Перевірте свої знання

Перед підготовкою чітко визначте свій рівень володіння мовою, знайдіть прогалини і слабкі місця. Для цього можете пройти авторський тест на визначення рівня знання англійської мови, він покаже ваші досягнення в навичках письма, читання та аудіювання.

Виберіть «правильного» викладача

З яким викладачем займатися: україномовним чи носієм мови? Як правило, носії відмінно допомагають зруйнувати мовний бар’єр. Англомовні вчителі не знають української, тому вам доводиться говорити англійською, а викладач в цей час поправляє ваші помилки і вчить розмовних кліше, корисної лексики – допомагає вашій мові стати «живою».

Таким чином, оптимальний вибір – поєднання занять з носієм мови і україномовним викладачем. Уроки будуть доповнювати один одного і допоможуть вам досягти поставленої мети.

Виконуйте типові завдання

Дізнайтеся, які завдання чекають вас на обраному іспиті, потім знайдіть в Інтернеті приклади подібних вправ і виконуйте їх щодня, хоча б по парі завдань в день. Якщо перед вами складання ЗНО, придбайте спеціальний посібник з типовими завданнями і пройдіть його від початку до кінця. Ознайомитися з форматом кембріджських іспитів і повправлятися в типових завданнях можна на цьому сайті examenglish.com. Там ви знайдете безкоштовні тести для підготовки до IELTS, TOEFL, TOEIC, CAE, FCE, KET, PET, PTE Academic, PTE General, Michigan.

Розвивайте всі навички одночасно

Будь-який іспит складається з декількох частин, на яких перевіряються всі навички користування мови: письмову і усну мову, аудіювання, читання, словниковий запас, знання граматики, вимову. У кожного з нас є свої сильні і слабкі сторони, сильними потрібно вміло користуватися, а слабкі сторони розвивати до сильних. Як працювати над кожним з навичок? Пропонуємо наступні прийоми:

  • Навик читання. Читайте тексти різної тематики: від газет і журналів до художньої та науково-популярної літератури. Так ви вивчите нові слова з контексту, збільшите швидкість читання, за допомогою зорової пам’яті запам’ятайте правопис нових слів, освіжіть знання слів і фраз по конкретним темам. Типове завдання з читання на іспиті – це питання на осмислення тексту.
  • Манера письма. Типове завдання на іспиті – це есе. Вчіться писати його правильно: в будь-якому вашому листі повинен бути вступ, кілька абзаців основного тексту і висновок. Врахуйте, що на деяких іспитах вам можуть дати завдання написати лист в певному стилі: формальному або неформальному. Тому тренуйтеся правильно використовувати відповідну лексику і граматику. Крім того, намагайтеся при написанні укластися в певний обсяг і відведений час. Наприклад, якщо ви знаєте, що на іспиті потрібно написати есе приблизно на 200-250 слів, привчіть себе писати саме такі обсяги, тоді при написанні вам не потрібно буде рахувати слова, ви і так побачите, що домоглися ідеальної довжини. Важливою умовою роботи над листом є наявність людини, яка би змогла перевірити і оцінити ваші письмові навички. Така людина буде в силах розповісти, як потрібно і не потрібно писати. Ознайомитися з основними видами, структурою і правилами написання есе можна в нашій статті «Essay tips або ж як написати есе».
  • Навик аудіювання. Типове завдання на іспиті – це прослуховування аудіофайлу і відповіді на запитання до нього. Перевірка розуміння англійської мови на слух – одна з найскладніших частин іспиту. Однак, якщо ви будете займатися аудіюванням, то проблем з цим випробуванням не виникне. Один з найдієвіших і доступних способів тренування навиків – слухати подкасти.
  • Навик говоріння. Типове завдання, яке э простою розмовою на будь-яку тему. Цю частину іспиту найкраще проходити зі своїм викладачем: він допоможе вам виправити типові помилки і навчить говорити природно. Є проста і дуже ефективна вправа для тренування цієї розмови: виберіть будь-яку тему і намагайтеся говорити про неї 1 хвилину. Так ви навчитеся говорити про що завгодно, а це саме те, що потрібно вам на іспиті. Можна і самостійно працювати над говорінням. Для цього спробуйте наступний метод. Візьміть цікавий відеоролик, подивіться його кілька разів, вивчіть субтитри. Після цього включіть відео без звуку і спробуйте потрапити в темп мовця. Ця вправа допоможе вам вивчити корисну лексику і навчитися швидко говорити. Крім того, не забувайте читати вголос: ви поліпшите свою вимову, попрацюєте над інтонацією і правильним акцентом, навчитеся формулювати свої думки ясно і грамотно.

Проводьте “репетицію”

Дізнайтеся, як проходить іспит, скільки у вас буде часу на виконання кожного завдання і т. П. Разом з викладачем або другом, якому теж треба складати його, пробуйте писати твір, читати текст і відповідати на питання, робити вправи на аудіювання та говорити на найрізноманітніші теми англійською мовою. При цьому, потрібно вкластися у визначений час, відведений на кожну частину іспиту. До моменту іспиту у вас повинно з’явитися горезвісне «почуття часу», яке підкаже, в якому темпі виконувати те чи інше завдання.

Отримуйте всю інформацію англійською мовою

Постарайтеся всю необхідну, протягом дня, інформацію отримувати англійською. Шукаєте нову мікрохвильовку? Дивіться опис моделей і відгуки на сайтах зарубіжних інтернет-магазинів. Бажаєте спекти пиріг? Шукайте рецепт на англомовних сайтах. Чи не уявляєте свого життя без книг? Читайте їх англійською мовою. Хочете дізнатися, як правильно підготуватися до іспиту з англійської мови? Шукайте інформацію англійською! Таким нехитрим способом ви збагатите свій словниковий запас лексикою з різних сфер життя і відкриєте для себе багато корисних і цікавих ресурсів.

Не відволікайтеся на панікерів

Напевно перед іспитом ви знайдете якийсь чат студентів, де будете шукати поради, як підготуватися до іспиту з англійської. Буває, що студенти дають дуже цінні рекомендації, але їх вам доведеться ,з працею, виокремлювати з потоку скарг і панічних повідомлень про те, як «складно складати іспит», «в цьому році обіцяють суперскладні завдання». Такі повідомлення відволікають і відсувають вас від бажаної мети. Краще витратьте дорогоцінний час на навчання або на відпочинок.

Швидка підготовка до іспиту

Сподіваємося, після прочитання нашої статті ви вже не будете мучити «Гугл» запитами «Швидка підготовка до іспиту», а приступите до старанної і продуктивної роботі. Скласти іспит не так складно, якщо грунтовно до нього підготуватися. Успіхів!

Додатковий матеріал до теми “Швидка підготовка до іспиту”: