Есе англійською – це короткий твір з певною структурою, в якому ви висловлюєте свою точку зору по заданій темі. У статті я розповім вам види правильної структури есе і те, як грамотно виконувати письмові роботи англійською.
Структура есе англійською мовою
Скільки слів має бути в есе з англійської мови? На кожному іспиті встановлений мінімальний і максимальний обсяг письмової роботи. Зазвичай завдання передбачає написання есе довжиною від 180 до 320 слів. Якщо ви збираєтеся писати тест з англійської, рекомендую заздалегідь уточнити необхідний обсяг письмової роботи і тренуватися писати текст відповідної довжини.
Структура есе з англійської мови універсальна для всіх іспитів. Письмова робота складається з наступних частин:
- Тема – назва есе, що відображає тему розповіді.
- Вступ – 2-4 коротких речення, які розкривають тему есе.
- Основна частина – 2-3 абзаци, що описують суть твору. Кожен з абзаців в основній частині твору починається з вступного речення (topic sentence). Наступні речення розвивають і підтверджують думку, висловлену в topic sentence.
- Висновок – 2-4 речення, що підводять підсумок написаному. У цій частині ви робите загальний висновок по темі есе.
На сайті theeasyessay.com ви зможете скласти план ідеального есе, керуючись простою інструкцією.
Види та їх особливості
Вид есе, яке вам потрібно написати, залежить від заданої теми. Virginia Evans – автор книги Successful Writing – виділяє три види есе.
- For and against essays (есе з аргументами за і проти)
Назва говорить сама за себе: ви наводите аргументи за і проти якогось явища. У творах такого типу дотримуйтеся наступного плану:
- Вступ – ви підводите читача до теми обговорення.
- Основна частина – наводите аргументи за і проти якоїсь дії або явища, при цьому не потрібно висловлювати свою точку зору.
- Висновок – висловлюєте своє ставлення до теми і робите висновок.
- Opinion essays (есе-думка)
У opinion essays вам потрібно не просто відобразити свою точку зору, але і поглянути на запропоновану тему під різними кутами. Розгляньте всі аспекти питання, напишіть свою думку і обов’язково підтвердіть його аргументами.
План есе-думки з англійської:
- Вступ – вказуєте тему міркування.
- Основна частина – висловлюєте свою думку і аргументуєте її. Тут бажано розглянути і думку, протилежну вашій, а також пояснити, чому ви не підтримуєте цю точку зору.
- Висновок – підбиваєте підсумки, остаточно формулюючи свою точку зору за запропонованою темою.
- Suggesting solutions to problem essays (пропозиція вирішення проблеми)
У цьому виді письмової роботи вам запропонують розглянути будь-яку глобальну проблему. Ваше завдання – запропонувати шляхи вирішення.
План цього виду есе наступний:
- Вступ – вказуєте проблему і її причини або наслідки.
- Основна частина – пропонуєте шляхи вирішення проблеми і можливі наслідки таких дій. Чітко аргументуйте, навіщо слід вживати певних заходів і що це за собою потягне.
- Висновок – підбиваєте підсумки своїх міркувань.
Правила для написання:
Перед тим як писати есе з англійської мови, ознайомтеся з деякими правилами. Ці прості рекомендації допоможуть вам успішно впоратися з письмовою роботою.
- Готуйтеся до будь-яких тем
Есе з англійської показує не тільки ваш рівень знання мови, а й ерудицію. Тому перед підготовкою до іспиту читайте тексти на різні теми. Це допоможе вам розширити кругозір і запам’ятати нові слова і вирази, які ви зможете використовувати в письмовій роботі на іспиті.
- Розумно використовуйте чернетку
Так як часу на написання есе англійською мовою відводиться мало, чернеткою потрібно користуватися розумно. Якщо часу в обмаль, раджу відразу після отримання завдання і знайомства з темою накидати свої думки і аргументи до них у вигляді коротких тез. Це дозволить вам написати чітке есе на чистовик.
- Визначте відповідний стиль
Стиль написання есе англійською мовою повинен бути напівформальним або формальним. Не використовуйте сленг і скорочення слів, наприклад, замість can’t пишіть can not, замість wanna – want to і т. п. Щоб розібратися, чим відрізняються різні стилі мови і як їх використовувати, читайте статтю «Формальний і неформальний англійська».
- Дотримуйтеся структури
Як тільки ви отримали завдання, визначте тип есе і план, за яким ви будете його писати. Дотримуйтесь пунктів: заголовок – вступ – кілька абзаців основної частини – висновок. Дотримуйтеся цієї структури, інакше вашу роботу не оцінять високо.
- Аргументуйте свої доводи
Кожна думка не повинна звучати голослівно. Підкріпіть її аргументами, яскравим прикладом або статистичними даними. Ваша письмова робота повинна показати комісії, що ви знаєте, про що пишете.
- Будьте лаконічні
Есе з англійської мови – це коротка письмова робота. Деякі студенти пишуть величезні “твори”, дотримуючись принципу «чим більше, тим краще». На жаль, екзаменатори не підвищать, а знизять оцінку за те, що ви не вклалися в необхідний обсяг.
- Використовуйте слова-зв’язки
Вступні слова для есе – це важливі ланки, які пов’язують між собою речення, утворюючи логічний ланцюжок думок. Вони допоможуть об’єднати абзаци, показати контраст або позначити послідовність. Рекомендую вивчити статтю «Слова-зв’язки в англійській мові».
- Використовуйте різноманітну лексику і граматику
Уникайте повторень слів, вживайте синоніми і складні граматичні конструкції – покажіть екзаменатору, що володієте англійською на високому рівні. Наприклад, замість відомого всім good (хороший) використовуйте, залежно від контексту, слова remarkable (чудовий), gorgeous (чудовий), fascinating (захоплюючий). Використовуйте складні конструкції і різні часи для вираження своїх думок. Текст, в якому всі речення написані в Present Simple, отримає низький бал.
- Викладайте свої думки коректно
В есе рекомендую не торкатися політики, релігії і інших провокаційних тем. Якщо подібної теми не уникнути, викладайте свою точку зору ввічливо і толерантно.
- Пишіть м’яко
Хоч ви і повинні висловлювати свої думки, намагайтеся часто не використовувати такі конструкції: «Я впевнений в тому, що …», «Я знаю, що …» і т. п. Пишіть м’якше, наприклад, «Мені здається. .. »,« На мій погляд … » – це буде звучати коректно стосовно думки інших людей.
- Залишайте час на перевірку
Розподіліть час так, щоб в кінці іспиту у вас залишилося хоча б 5 хвилин на перевірку есе. Як правило, за акуратні виправлення оцінку не знижують.
Для тих, хто хоче розвинути навички написання есе, рекомендую подивитися наступне відео:
Тепер ви знаєте, як писати есе аглійською на відмінно. Щоб теоретичні знання принесли вам практичну користь у вигляді високої оцінки на іспиті, тренуйтеся писати есе на різні теми.