Артикль
/

Артикль та його загальні властивості

2 хвилини читання

Слово «артикль» – article частенько вводить в ступор тих, хто вивчає англійську мову, так як це малознайоме явище для нашої рідної мови. Тому сенс та існування артикля в англійській мові, і його роль залишаються незрозумілими для тих, хто вивчає англійську, так як це є досить дивним поняттям. З’являються помилки – де вибрали не той, який потрібно; де пропустили, де поставили зайвий. Якщо ви займаєтеся з викладачем індивідуально, то репетитор НЕ продовжить навчання, поки не переконається, що ви засвоїли цей матеріал. Але ось при самостійному вивченні можуть виникнути труднощі. Щоб розібратися в тому, що ж являє собою артикль в англійській мові, недостатньо запам’ятати теоретичну інформацію, необхідно виконувати якомога більше практичних завдань, що відпрацьовують цю тему, а також постійно звертати увагу на артиклі в будь-якому англомовному тексті, з яким ви працюєте. Згодом ви навчитеся ставити артиклі в англійській мові, особливо не замислюючись. Це скоріше буде інтуїтивна дія. Навіть якщо ви не згадаєте, чому той чи інший артикль повинен стояти саме тут, ви все одно будете впевнені, що «так треба», і це не раз допоможе вам у вдосконаленні ваших знань.

Але, зрозуміло, приступаючи до вивчення англійської мови необхідно вивчити основні матеріали, що стосуються артиклів, розкласти всю інформацію по поличках, щоб вона була доступна в будь-який момент і не змішувалася з іншими граматичними поняттями. Артиклів в англійській мові два – означений (definite article) і неозначений (indefinite article). Окремо говорять і про нульовий артикль (zero article). Ця стаття є узагальненням, і розповідає про те, що ж таке артикль в англійській мові і для чого він нам потрібен. Більш докладно про кожен з артиклів, а також про особливості їх вживання ви зможете прочитати в однойменних статтях на нашому блозі.

Що таке артикль в англійській мові?

Це слово, що вживається тільки з іменниками в англійській мові або ж словами, які перейшли в розряд іменників – субстантивованими частинами мови. Іменники і в англійському, і в українській мові можуть використовуватися в мові в різних значеннях, загальному або конкретному. В англійській для вираження цієї різноплановості і потрібні артиклі. Тому можна сказати, що функція артиклів полягає в тому, щоб показати в мові, в якому сенсі вживається той чи інший іменник. А це залежить від того, що саме хоче повідомити мовець своєму співрозмовнику в конкретній ситуації.

Іншими словами, поряд з вказівними, присвійними і неозначеними займенниками в англійській мові, артиклі в англійській мові передають значення визначеності або невизначеності іменника. Як ми вже з’ясували, значення іменника є визначальним при вживанні з ним артиклів. Другим важливим фактором, який впливає на використання того чи іншого артикля, є злічуваність або незлічуваність іменника.

Всі ми пам’ятаємо, що злічувані іменники можна порахувати, у них є форми однини і множини, вони можуть вживатися як з означеним, так і з неозначеним артиклем. Приклади злічувані іменники: a movie, a person, a car, a coin, a dog, a sentence і т.д.

Незлічувані іменники, що позначають поняття або явища, не піддаються лічбі. Ці іменники не вживаються у множині, і узгоджуються з присудком в однині: surprise, happiness, sugar, milk, anger, patience, money і т.д. З незлічуваними іменниками можна використовувати неозначений артикль. Є деякі іменники, які в українській мові є злічуваними і можуть бути в однині і множині, а в англійській ці ж іменники в більшості випадків (зазвичай) незлічувані, а, значить, форми множини не мають. Але зустрічаються ситуації, коли деякі з них стають злічуваними, а, значить, можуть набувати форму множини. Наприклад: news, advice, information, success, furniture, hair, knowledge, bread, luggage, traffic, weather, work та інші.

Приклади:

This information is very useful for us.

The weather is fine.

Jane has got very long hair.

Have you got any furniture in your room?

There was a series of military successes in his career.

Вживання означеного артикля в англійській мові не залежить від злічуваності або незлічуваності іменника, тому основні труднощі виникають при використанні саме неозначеного артикля.

Артикль в англійській мові дійсно важливий, адже він допомагає не тільки правильно і максимально точно висловити свої думки, але і правильно зрозуміти співрозмовника, адже сенс іменника ми визначаємо за допомогою використаного артикля в англійській мові.