Суфікси іменників
/

Суфікси іменників

1 хвилина читання

Суфікс – це змінна частина слова, яка розташована після кореня. Якщо ми додаємо до слова суфікс, то, як правило, значення слова залишається незмінним, а ось саме слово часто переходить з однієї частини мови в іншу. Суфіксація – це один із способів словотворення в англійській мові. Єдиної системи правил, згідно з якими можна було б до одних слів додавати одні суфікси, а до інших – інші, не існує. Так, є певні закономірності в їх використанні, суфікси іменників мають приблизну класифікацію в англійській мові, але в будь-якому випадку, постарайтеся завжди перевіряти себе за допомогою словника, щоб не робити помилок.

Я б назвав цю статтю своєрідним відгалуженням статті «Словотвір». У тій статті ми вже розмовляли про суфікси іменників в англійській мові, але прикладом навели не всі. Зараз же я продовжу цей перелік, щоб ви познайомилися з іншими з них. Щоб мати повну уяву про суфікси в англійській мові, постарайтеся прочитати ці дві статті в комплексі.

Список суфіксів іменників в англійській мові

 1. Суфікс – ian – служить для позначення національності, звання або професії: ukrainian – українець, politician – політик, captain – капітан.
 2. Суфікс – y – служить для утворення абстрактних іменників від дієслів: rob – robbery (грабувати – грабіжник), enquire – enquiry (питати – опитування)
 3. Суфікс – ant – утворює іменники зі значенням особи і речовини: serve – servant (обслуговувати – слуга), account – accountant (рахувати – бухгалтер)
 4. Суфікс – age: haulage (буксирування), leakage (витік), homage (повагу, повагу).
 5. Суфікс – ism: pluralism (плюралізм), plagiarism (плагіат), organism (організм).
 6. Суфікси – ure / ture / sure: pressure (тиск), mixture (суміш), capture (взяття в полон), fracture (перелом), exposure (викриття).
 7. Суфікс – ry: trickery (обман), slavery (рабство).
 8. Суфікс – eer: engineer (інженер), volunteer (волонтер).
 9. Суфікс – ess: hostess (господиня), fortress (фортеця).
 10. Суфікс – ive: fugitive (утікач), executive (адміністратор).
 11. Суфікс – acy: intricacy (складність), intimacy (близькість).
 12. Суфікси – ancy / ency: constancy (сталість), tendency (тенденція).
 13. Суфікс – ia: nostalgia (ностальгія), inertia (інертність).
 14. Суфікс – ic: mosaic (мозаїка), neurotic (невротик).
 15. Суфікс – ics: mechanics (механіка), statistics (статистика), mathematics (математика).
 16. Суфікси – sion / ssion: mission (місія), excursion (екскурсія).
 17. Суфікс – ium: stadium (стадіон), gymnasium (гімназія).
 18. Суфікс – ology: ecology (екологія), gynaecology (гінекологія).
 19. Суфікс – our: labour (праця), clamour (шум, крики).
 20. Суфікс – re: centre (центр).

Суфікси іменників в англійській мові неймовірно допомагають збільшити словниковий запас і, наприклад, зрозуміти зміст тексту навіть зі словами, які вам незнайомі. Адже знаючи суфікси іменників в англійській мові, можна легко їх утворювати від інших частин мови. І, забираючи ці суфікси у іменників, можна також і отримувати інші частини мови. Іншими словами, інформація дуже корисна і потрібна, тому не обійдіть її стороною.

Додатковий матеріал до теми “Суфікси іменників”: