Помилки при складані іспиту

Помилки при складанні іспиту

2 хвилини читання

У цій статті поговоримо про найпоширеніші помилки студентів, які складають IELTS. Друзі, багато учнів допускають одні і ті ж помилки при складанні іспиту! Щиро сподіваємося, що ви не проігноруєте ці поради і досягнете потрібного вам результату.

Процес підготовки

Перша помилка нашого хіт-параду стосується самого процесу підготовки, але негативні наслідки цієї помилки можуть вам нашкодити на самому іспиті. Деякі учні витрачають всі свої сили на те, щоб придумати, як же перехитрити вибагливих екзаменаторів. Наприклад, зубрять цілі есе або відповіді з усної частини. Повірте, це зайве. Якщо екзаменатор запідозрить вас в механічному відтворенні зазубреного тексту, ви втратите бали. Ціль іспиту – дати людині можливість показати, що для нього використання англійської мови є настільки ж природнім, як і української. І розробники цього іспиту доклали всі свої зусилля, щоб створити точну систему перевірки знань. Тому не витрачайте дорогоцінний час на дурниці, краще ретельно працюйте! Читайте, слухайте якомога більше оригінальних матеріалів, спілкуйтеся англійською щодня, виконуйте пробні тести. Ваше завдання – придбати всі ті вміння, які хоче побачити екзаменатор. І в цьому немає нічого надприродного.

Незнання вимог екзаменаторів

Навіть якщо ваше есе написано грамотно, ви використовуєте широкий лексичний запас, це ще не гарантує найвищий бал на іспиті. Чому? Тому що в першу чергу потрібно враховувати всі вимоги екзаменаторів: вони хочуть побачити твір з логічною структурою і чітко аргументованими думками. Тому розберіться з вимогами екзаменаторів.

Неготовність до навантаження

Ви чесно готуєтеся вдома: робите Reading, йдете на прогулянку, потім займаєтеся Writing. Нічого поганого в такому підході немає, але ближче до іспиту ви повинні хоча б кілька разів зробити все від Listening до Writing за один підхід, чітко дотримуючись обмежень у часі. Ваш мозок повинен бути готовим до інтенсивної роботи. Інакше на іспиті, коли прийде час писати есе, ви можете зрозуміти, що зовсім «здулись».

Неуважність

Як же прикро буває, знати правильну відповідь, але через одне зайве слово не одержати за нього ні бала. Уважно читайте завдання: скільки слів можна написати у пропуску, скільки разів можна вжити варіант відповіді і т. п. У завданнях все вказано.

Зайва скромність

У частині Speaking екзаменатора доводиться витягати з вас відповіді? Через це ви втратите бали. Пам’ятайте, ви повинні давати максимально розгорнуті відповіді, а якщо ви передбачите наступне питання – це тільки плюс.

Spelling!

Правопис не перевіряється хіба що в Speaking part! Помилка в будь-якому слові, яке ви вписуєте в бланк як відповідь, означає втрачений бал.

Інтонація і вимова

Не варто занадто переживати на тему акценту: його наявність природно і не вплине на оцінку. Інша справа вимова і інтонація – на ці речі екзаменатор звертає увагу. Намагайтеся слухати і дивитися якомога більше автентичних матеріалів, копіювати інтонацію і вимову носіїв, щоб підтягнути себе за цими пунктами.

Linking words

Всі, хто готуються до іспиту, знають, як важливі висловлювання на кшталт however, nevertheless, in conclusion для зв’язності тексту і кращої оцінки. Проте, в цій справі важливо мати почуття міри. Вживайте linking words тільки там, де вони дійсно потрібні.

Паніка

Цьому почуттю піддаватися не варто. Якщо ви прослухали і не знаєте відповідь на одне із запитань Listening, просто пропустіть його, не переживайте через це, інакше пропустите відповіді на інші питання. Те ж саме з Reading. Також не хвилюйтеся, якщо вам не зрозуміле питання екзаменатора, попросіть пояснити невідоме слово або вислів англійською. Загалом, дотримуйтесь спокій в будь-якій ситуації – паніка може тільки нашкодити.

Представлені помилки при складанні іспиту є найпоширенішими серед студентів. Сподіваємося, прочитавши нашу статтю, ви зумієте уникнути їх і отримаєте заповітний бал! Успіху на іспиті!

Додатковий матеріал до теми “Помилки при складанні іспиту”: