Як писати дати в англійській мові


Одна з перших тем, яку вивчають на уроках англійської – це вимова і написання дат. Розібратися в правильному написанні не так вже й складно. Вам не потрібно знати особливих правил граматики або ретельно вникати в якийсь контекст. Але навіщо ж тоді потрібно знати ці правила? В даній статті ми розберемо як писати дати в англійській мові.

Кожен день ми маємо справу з купою дат: при написанні листів, укладанні договорів, замовлень і покупок товарів, і все це потрібно правильно оформити, щоб надалі уникнути проблем.

Дати в англійській мові

Отже, візьмемо звичайний календар. Українською ми звикли писати спочатку число, потім місяць, після цього рік. Британський варіант написання дати ідентичний нашому, в американському – на перше місце виходить місяць, і тільки за ним йде число. Приклад: 19 липня 2020 року19 July 2020 (британський) – July 19th 2020 (американський).

Існує і інше написання дати англыйською з допомогою одних лише цифр і розділових знаків: 1.10.2020 або 1-10-2020, або 1/10/2020. Обов’язково звертайте увагу на конкретний варіант англійської, щоб не виникла плутанина з числом і місяцем. 5.08.2016 – в Британії буде означати 5 серпня 2016 року, а в Америці – 8 травня 2016 року. Ще один цікавий факт: перший день тижня в календарі – неділя, а не понеділок, як ми звикли вважати.

Важливо! В англійській мові “year” не пишеться після числового позначення року. Як виняток згадаємо фразу “in the year of“, яка властива тільки офіційно-діловому стилю. Вона використовується лише перед цифрами, наприклад: in the year of 1979 – в 1979 році.

Тепер обговоримо десятиліття. З цим теж все досить просто. Назви десятиліть зазвичай записуються наступним чином: the nineteen sixtiesthe 1960s, the 60s.

Якщо ми хочемо згадати рік до нашої ери або після, слід використовувати такі буквосполучення: BC (= Before Christ – до Різдва Христового, тобто до нашої ери), ставиться тільки після дати, AD (= Anno Domini – після Різдва Христового, тобто нашої ери), допустимі написання до або після дати.

Приклади: 320 BC – 320 рік до нашої ери, 537 AD – 537 рік нашої ери.

Важливо! Вказуючи рік, використовуйте прийменник in: in 2019, in the 1970s; вказуючи дату цілком – прийменник on: on May 23, 2014.

Роки англійською мовою

Не забуваємо про те, що вимова років в англійській мові відрізняється від вимови в українській. Наприклад:

 • 1985 ділиться на 19 і 85 і вимовляється як «дев’ятнадцять вісімдесять» – nineteen eighty-five
 • 1839 – eighteen thirty-nine
 • 1900 – nineteen hundred
 • 2000 – two thousand

Роки, починаючи з 2001, ви можете читати двома способами:

 • 2006 – two thousand and six або twenty oh six
 • 2010 – two thousand and ten або twenty ten
 • 2016 – two thousand and sixteen або twenty sixteen

І, нарешті, повні дати ми читаємо в такий спосіб:

 • 25th December 1973 – the twenty fifth of December, nineteen seventy-three;
 • June 08, 1743 – June, the eighth, seventeen forty-three.

Тепер ви точно зможете відповісти на питання: What’s the date today? (Яке сьогодні число?) – Today is the twenty-ninth of January, twenty seventeen. (Сьогодні 29 січня 2017 року). What date is your birthday? (Якого числа твоє день народження?) – My birthday is on the first of October, nineteen eighty-six. (Моє день народження – 1 жовтня 1986 року).

Але це ще не кінець статті. Що ви знаєте про правильне читання і написання часу? І взагалі, як правильно відповісти на питання “What time is it?

Час в англійській

Давайте розглянемо приклади:

 • 6:00 six (o’clock)
 • 9:05 five (minutes) past nine, nine oh five
 • 3:10 ten (minutes) past three, three ten
 • 4:12 twelve minutes past four, four twelve
 • 2:15 (a) quarter past two, two fifteen
 • 7:30 half past seven, seven thirty
 • 1:35 twenty-five (minutes) to two, one thirty-five
 • 10:45 (a) quarter to eleven, ten forty-five
 • 7:52 eight minutes to eight, seven fifty-two

На сьогоднішній момент існує два варіанти вимови:

 • Години-хвилини:

The flight takes off at eight twenty-five.

Літак злітає в 8:25.
 • Хвилини past / to години:

The show starts at quarter to six.

Шоу починається без п’ятнадцяти шість.

I’m meeting with my friends at ten minutes past nine.

Я зустрічаюся з друзями в десять хвилин на десяту.

Past використовується для позначення частини години від нуля до 30 хвилин (буквально означає «після»): I came here at quarter past nine. – Я прийшов сюди о 9:15. To позначає час від 30 до 59 хвилин «до»: The train departs at ten minutes to twelve. – Поїзд відправляється без десяти дванадцять.

І не будемо забувати про ще одну особливість. Англомовні жителі не використовують слово «доба», вони частіше говорять day або twenty-four hours. Отже, twenty-four hours діляться на day і night. Для позначення часу використовуються a.m (ante meridiem) – до полудня, а також p.m. (Post meridiem) – після полудня.

Відповідно, якщо Ви хочете призначити зустріч на 6 вечора, необхідно позначити цей момент, вказавши дві літери (p.m.) після цифри 6. Пам’ятайте, що відлік a.m. починається з півночі (midnight), тобто з 00:00, і закінчується о 12:00 в полудень (midday або noon).

I wake up at 6 a.m everyday.

Кожен день я прокидаюся о 6 ранку.

Додатковий матеріал до теми “Як писати дати в англійській мові”:


Підпишіться на наш Telegram канал та Instagram!