Настільні ігри

Настільні ігри для англійської

6 хвилини читання

Гейміфікація навчання – це відмінний спосіб підняти мотивацію учня і підвищити одержувані результати. І в цьому нам допоможуть настільні ігри.

Причина проста – ігри допомагають підтримувати стабільний і високий інтерес до предмету. А там вмикаються механізми запам’ятовування і асоціацій. Адже ви звертали увагу, що текст пісні, яка вам сподобалася, навіть і вчити не треба? Він запам’ятовується як ніби сам по собі вже після декількох прослуховувань.

Якщо заглибитися в психологію, то цікава інформація відразу створює стійкий ланцюжок асоціацій з уже існуючими знаннями. І чим більше таких асоціацій, тим швидше інформація відправиться в довготривалу пам’ять.

Сьогодні ми поговоримо про цілий розділ ігор, про які незаслужено забувають – настільны ігри. І розповімо, які настолки допоможуть вам прокачати навички англійської мови.

Всі ці настолки можна придбати в онлайн-магазинах без особливих проблем.

Scrabble

Настільні ігри

Було б дуже дивним розповідати про настолки для прокачування англійської мови і не згадати Scrabble.

Scrabble – це легенда настільних ігор, в якій поєднуються вкрай прості правила і захопливість. Звісно ж, нам потрібна англійська версія гри.

  • Складність правил: Низька
  • Рівень стратегії: Середня
  • Тренує навички: Уважність, словниковий запас, складання анаграм, пошук оптимальної стратегії.

Правила

Гравцям видається по 7 фішок з буквами. Гравці повинні викладати свої фішки на поле розміром 15х15 таким чином, щоб утворювалися слова на кшталт кросворда. Тобто, читати слова можна тільки по вертикалі і горизонталі.

Кожна буква має свою цінність. І чим рідше вона використовується в словах, тим більше очок ви отримаєте при її використанні. Наприклад, «А» або «С» вартують лише 1 бал, «F» – 4 очки, а «Q» – цілих 10 очок. Бали з усіх використаних букв підраховуються і записуються.

Гра ведеться до певної кількості очок. Хто перший досяг тої кількості – той і переміг.

Користь

Scrabble відмінно підходить для опрацювання лексики. Власне, чим більше слів ви знаєте, тим вищі ваші шанси на перемогу. Перевірити наявність слова можна в будь-якому словнику англійської мови. Краще, звичайно, використовувати онлайн-словники – наприклад, Oxford Dictionaries. Разом дозволених слів близько 260 000 штук.

Якщо ви не знаєте слово, яке запропонував суперник, потратьте декілька хвилин і подивіться його значення. Так ви зможете під час гри поповнювати свій словниковий запас.

Once Upon A Time

Завдання гравців – розповісти казку або фантастичну історію за допомогою спеціальних карт.

  • Складність правил: Низька
  • Рівень стратегії: Низький
  • Тренує навички: Сприйняття мови на слух, формування речення, зв’язність мови, сторітеллінг, уважність, логіка.

Правила

У кожного гравця є набір карт з персонажами, локаціями, властивостями і діями, а також одна карта кінцівки.

Гравцям потрібно розповідати казку, використовуючи власні карти. При цьому обов’язково потрібно, щоб кожна карта мала важливе значення для просування сюжету.

Якщо суперник перед вами замовкає, збивається або суперечить вже розказаній історії, ви можете перехопити хід і почати розповідати самому.

Гра багато в чому залежить від «балакучості» гравців. Зрозуміло, що англійською складати казку спочатку буде важко, але це лише перші кілька партій.

Щоб потягнути час і придумати наступний поворот сюжету, можна додати в казку барвистих описів, діалогів або будь-яких цікавих дрібниць. Казка від цього тільки стане краще, а від такого тренування ви самі виграєте ще більше.

Важливо не тільки самому розповідати історію, а й слухати інших. Тому «Once Upon A Time» чудово підходить для людей з приблизно однаковим рівнем володіння мовою.

Користь

Створення історії на ходу дозволяє розвивати красу, зв’язність і логіку мови. Вам потрібно не просто використовувати свій словниковий запас для створення історії, але ще і зв’язати розповідь з тими картами, які є у вас на руках.

Тут потрібно говорити якомога більше. Адже занадто велика пауза призведе до перехоплення ходу. І з часом кількість переходить в якість, розповідати історію стає простіше. А ви зможете вільно говорити англійською, про що завгодно і скільки завгодно довго.

Sounds like a plan

Настільні ігри

«Sounds like a plan» вважається грою для вечірок, але вона також відмінно підходить для прокачування англійської мови.

Завдання гравців – давати поради. І то, наскільки ці поради будуть в тему, буде означати кількість ваших очок.

  • Складність правил: Низька
  • Рівень стратегії: Низький
  • Тренує навички: Читання, точність сприйняття, швидкість мислення, логіка.

Правила

У кожного гравця є картки з колоди «Advice» (порада). Поруч є загальна колода «To Do List» (Список справ), з якої кожен з учасників тягнуть карти. Один хід – одна дія.

Мета гри – підібрати пораду зі своїх карток, яка буде максимально відповідати ситуації.

Наприклад, вам потрібно «Спланувати возз’єднання сім’ї». Кубик показує, який тип поради потрібен: кращий, гірший, від дитини або від бабусі. Потім кожен гравець витягує картку з порадою на цей рахунок. Учасник, який витягнув карту «To Do List» ранжує картки гравців від найактуальнішої поради до взагалі невідповіжної.

Гра виходить дуже весела, а для участі в ній буде цілком достатньо і рівня Pre-Intermediate. Невідомі слова можна підглянути в словнику – на швидкість гри це практично не вплине. Зате таким чином можна навчитися швидко співвідносити і фільтрувати інформацію англійською.

Користь

З точки зору англійської, гра досить проста. Адже, по суті, вам потрібно тільки правильно зрозуміти сенс декількох написаних речень. Тим не менш, вона дозволяє розширити словниковий запас і поповнити ваш актив ідіом і популярних фраз.

Taboo

Відмінна гра, в якій потрібно пояснити своїй команді слово, не називаючи ні його самого, ні будь-яких інших слів, які з ним прямо пов’язані.

  • Складність правил: Низька
  • Рівень стратегії: Низький
  • Тренує навички: Опис слів, асоціації, швидкість мислення англійською, використання активного і пасивного словникового запасу.

Правила

Все дуже просто. Вам потрібно пояснити якомога більше слів за одну хвилину. Саме слово, звичайно, називати не можна. Але також не можна називати інші слова, які прямо з ним пов’язані – вони написані в блоці «Taboo».

Наприклад, вам потрібно пояснити слово «баскетбол». Слова «спорт», «кошик», «баскетболіст», «м’яч» заборонені. І тепер викручуйтеся як хочете.

Стиль гри трохи схожий на «Крокодил», але тут пояснювати слово жестами якраз не можна – тільки слова. До речі, це одна з тих ігор, для яких можна навіть і не купувати спеціальну колоду карт, адже слова можна вигадати самостійно.

Користь

Виявляється, що пояснювати таким чином навіть найпростіше слово, досить непросто. Гра відмінно тренує навички миттєвого використання словникового запасу.

Адже за одну хвилину потрібно пояснити якомога більше слів. Буквально за долю секунди потрібно зрозуміти, як максимально дохідливо пояснити конкретне слово «без табу».

P.S. Гра «Alias» дуже нагадує «Taboo» за змістом – вони розрізняються лише особливостями підрахунку очок і системами штрафів. Так що при бажанні ви можете вибрати будь-яку з цих двох ігор.

Mad Gab

Вкрай цікава фонетична гра, в якій потрібно вгадати фразу за звучанням.

  • Складність правил: Низька
  • Рівень стратегії: Низький
  • Тренує навички: Сприйняття на слух, використання словникового запасу, фонетичні асоціації.

Правила

Перед початком раунду суддя вибирає кілька карток. Вони двосторонні. На одній стороні написаний безглуздий набір слів, а на іншій – популярна фраза, яка фонетично нагадує набір слів на першій стороні.

Наприклад: «Heaven Iced Hey»«Have a nice day».

Завдання першого гравця – проговорити набір слів таким чином, щоб вгадати фразу-відповідь.

Другий гравець знає відповідь і підказує першому, як саме потрібно вимовити фразу. Він може давати підказки щодо швидкості, інтонації, акцентів, але не може ніяким іншим чином підказувати значення фрази.

Потрібно відгадати якомога більше фраз за відведений кількість часу. Найчастіше за 3 хвилини.

Користь

«Mad Gab» – просто шикарна гра для тренування сприйняття англійської мови на слух. Якщо ви навчитеся добре в неї грати, то розуміти навіть акцент індійців чи китайців не складе труднощів.

Також гра добре включає асоціативний ряд, адже звучання загадки і фрази-відповіді дуже схожі. Найчастіше відповідями є щоденні фрази, які використовуються часто – тим цікавіше буде їх пошук.

Apples to Apples

Проста гра в карти для компанії, мета якої – вибрати слово, яке найкраще відповідає основній карті. Гра на асоціації та спілкування між суперниками.

  • Складність правил: Низька
  • Рівень стратегії: Низький
  • Тренує навички: Словниковий запас, ассоціаціатівний ряд, швидкість мислення.

Правила

Правила трохи нагадують «Sounds like a plan», але підбирати опис потрібно до конкретного слова або опису.

У кожного гравця на руках є певна кількість карт з червоної колоди. Ведучий раунду вибирає із зеленої колоди одну карту зі словом – вона стає основною.

Завдання гравців – підібрати зі своєї руки карту зі словом, яке буде максимально відповідати основній карті.

Наприклад, зелена карта на столі – «милий». У вашій руці карти: «газонокосарка», «клоун», «пляшка», «спорт» і «кошеня». Природно, найбільш коректним є слово «кошеня».

Після того, як всі гравці поклали свої карти, ведучий вибирає найбільш відповідну карту. Вибір завжди суб’єктивний, тому гравцям потрібно ще й враховувати можливу реакцію ведучого.

Гравець, який вибрав дуже вдале слово, забирає зелену карту собі. Виграє партію той, хто першим набере певну кількість зелених карт.

Користь

Apples to Apples непогано тренує словниковий запас. Більшість слів, написаних на картках, досить поширені. А якщо врахувати, що кількість карток в грі від 200 до 400 (залежить від версії), то це дуже навіть непоганий спосіб дізнатися кілька сотень нових слів або закріпити вже вивчені.

Висновки

Придбати будь-яку з цих настільних ігор на англійській мові не складе труднощів. В інтернет-магазинах вони є в достатній кількості.

Настолки – це відмінний спосіб провести час в компанії з сім’єю або з друзями і попутно тренувати свою англійську. Якщо ви берете участь в розмовному клубі спробуйте принести одну з цих ігор на збори. І запевняємо вас, заняття стануть в рази цікавіше.

У цей список ми спеціально не вносили гри зі складними правилами або сильно стратегічні. Адже можна і в Dungeons & Dragons англійською грати, якщо сильно захотіти. Але перед цим потрібно бути морально готовим прочитати і зрозуміти рулбук на кілька сотень сторінок.

Тут тільки перевірені прості розваги, які, тим не менш, відмінно допомагають прокачувати англійську. Розважайтеся з користю!

Додатковий матеріал до теми “Настільні ігри для англійської”: