Types of holidays. Види відпусток англійською мовою.

У кожного з нас є своє улюблена пора року, але напевно більшість зійдеться на тому, що найкращий сезон - це сезон відпусток (a holiday season). При цьому неважливо, коли ви вирішили відпочити. У цій статті ми поговоримо про різні види відпустки і відпочинку на англійській мові. Тож почнемо:

An active holiday = an adventure holiday - активний відпочинок.

Переклад поняття «активний відпочинок» англійською мовою можливий в двох варіантах, але між ними є невелика відмінність. Active holiday передбачає, що ви цілеспрямовано їдете щось робити. Заняття може бути абсолютно будь-яким, від малювання (painting) і садівництва (gardening) до скелелазіння (climbing / rock-climbing) і греблі на каное (canoeing).

Do you like active holiday? Let's go canoeing. - Тобі подобається активний відпочинок? Давай займемося веслуванням на каное.

Adventure holiday - це, як правило, організований тур, де ви займаєтеся чимось новим для себе, наприклад, вирушаєте в похід (a trek) або на сафарі (a safari).

I like adventure holiday. We've just got back from a safari. It was amazing! - Я люблю активний відпочинок. Ми тільки що повернулися з сафарі. Це було неймовірно!

Camping - кемпінг.

Намет (a tent), вогнище (a bonfire), природа (nature) - романтика (romance). Якщо ви любите відпочинок наодинці з природою, значить, вам сподобається кемпінг.

They go camping regularly. They like to cook in a pot and to sleep in a tent. - Вони регулярно займаються кемпінгом. Їм подобається готувати в казанку і спати в наметі.

Останнім часом набирає популярність такий різновид кемпінгу, як glamping (глемпінг): glamour (гламур) + camping. Ви також насолоджуєтеся відпочинком на природі, але при цьому у вас є всі блага цивілізації: ліжко, душ з гарячою водою, wi-fi.

- Do you go camping? - Ти займаєшся кемпінгом?

- No, I go glamping. - Ні, я займаюся глемпінгом.

A walking holiday = a walking tour - піший тур.

Піший тур в англійській мові може припускати як прогулянки по незнайомому місту і огляд визначних пам'яток (sightseeing), так і туристичний похід з рюкзаком (a rucksack / a backpack) за спиною.

My friend George advised me to take a guided walking tour of Athens. - Мій друг Джордж порадив мені взяти піший тур по Афінам з гідом.

A package holiday = a package tour - відпустка за путівкою.

Один з найпоширеніших видів відпочинку - це package holiday. Ви купуєте путівку, в яку входять переліт, харчування, розміщення в готелі та культурна програма.

This travel agency offers the best package tours. - Це турагентство пропонує кращі путівки.

A summer holiday - літня відпустка.

Сонце, пляж, приємний морський бриз - все це можна знайти в курортному місті (a holiday village / a holiday resort). Влітку ми можемо зайнятися водними видами спорту, такими як кайтсерфінг (kitesurfing), віндсерфінг (windsurfing), каякінг (kayaking).

- Where are you going to spend your summer holiday? - Де ти збираєшся провести літню відпустку?

- I'm thinking of visiting Spain. - Думаю відвідати Іспанію.

Любителі більш традиційних і менш екстремальних розваг можуть поплавати в морі або океані (to swim in the see / the ocean), позасмагати на пляжі (to sunbathe), відправитися на екскурсію (to go on an excursion) або подивитися визначні пам'ятки.

- Let's go windsurfing. It's so exciting! - Давай займемося віндсерфінгом. Це так захоплююче!

- Are you crazy? It's too dangerous! Let's swim in the sea and then go on an excursion to the ancient city. - Ти з глузду з'їхав? Це дуже небезпечно! Давай поплаваємо в морі, а потім вирушимо на екскурсію по старовинному місту.

A winter holiday - зимова відпустка.

Якщо ви не любите спеку і хочете відпочити в холодну пору року, для вас теж придумали безліч розваг. Зимову відпустку можна присвятити катанню на лижах (skiing), сноуборді (snowboarding), снігоходах (snowmobiling) або собачих упряжках (dog sledding).

I always take a winter holiday. Last year we went skiing and this year we want to go snowmobiling. - Я завжди беру зимову відпустку. У минулому році ми каталися на лижах, а в цьому році ми хочемо поїхати кататись на снігоходах.

A staycation - відпустка, проведена вдома.

Для тих, хто проводить свою відпустку вдома, в англійській мові придумали слово з гумористичним відтінком - staycation: to stay (залишатися) + a vacation (відпустка). Зазвичай таку відпустку ми проводимо вдома і відвідуємо цікаві місця, які знаходяться в нашому місті або неподалік від нього.

Tomorrow I am going back to work after two weeks' staycation. - Завтра я виходжу на роботу після двотижневої відпустки, проведеної вдома.

A daycation - відпустка на один день.

А для тих, кого злий начальник не пускає у відпустку, придумали ще одне слово з гумористичним відтінком. Daycation - коротка відпустка, коли ви їдете кудись на один день і ввечері повертаєтеся додому.

I can not take a holiday in July, but at least I can have a daycation. - Я не можу взяти відпустку в липні, але я хоча б можу влаштувати собі відпустку на один день.

A study tour - освітня / навчальна поїздка.

Такий вид відпочинку передбачає, що ви відправляєтеся у відпустку, щоб вчитися: відвідувати лекції, заняття і семінари.

This summer I will undertake a study tour to Cambridge. - Цього літа я відправлюся в навчальну поїздку до Кембриджу.

A farm stay - відпустка на фермі.

Напевно таку відпустку придумали ті, хто сумує за канікулами у бабусі в селі. На фермі ви можете годувати тварин (to feed animals), збирати урожай (to bring in crops) або просто відпочивати в якості гостя.

I've always liked country life. This autumn I'd like to have a farm stay. - Мені завжди подобалося сільське життя. Цієї осені мені б хотілося провести відпустку на фермі.

Сподіваємося, наша стаття допомогла вам визначитися, як ви хочете відпочити цього року.


Обговорити цю замітку чи задати запитання у нас на форумі!


Останні матеріали

Романтичні фразові дієслова та ідіоми
17.02 Чи давно ви зізнавалися в коханні англійською? Якщо ви тільки що сумно зітхнули, раджу прислухатися до героїв улюблених пісень - у кого як не у них вчитися романтичним ідіомам і фразовим дієслів. Однак музиканти співають не тільки про світлі почуття, а й про розставання. Сподіваюся, з вами такого ніколи не трапиться. Проте попереджений - значить, озброєний!
Структуруємо думки для письмових та усних робіт за допомогою методу чотирьох квадратів
04.02 Припустимо, вам потрібно скласти іспит. На письмової частини від вас вимагається написати лаконічне есе за обмежений проміжок часу, на усній - викласти свою відповідь в чіткий логічний ланцюжок. Здавалося б, у вас є ідеї і багатий словниковий запас. Але як це все правильно подати? Щоб це питання не застало вас зненацька, ми пропонуємо скористатися методом чотирьох квадратів, який допоможе вам розкласти свої думки по поличках
Боремося з голодом по-англійськи
30.01 В українській мові описати процес прийому їжі можна багатьма словами з різними відтінками значень: тут вам і «ласувати», і «заморити черв'ячка», і навіть «уплітати за обидві щоки». Ви здивуєтеся, але англійська мова не відстає в цьому відношенні. Забудьте про звичайне to eat - сьогодні ми приготували для вас дещо апетитніше

Проголосуйте

Навчання англійській через Skype:

Наша кнопка

Підтримайте нас, розмістіть нашу кнопку у себе на сайті:

Отримати код для сайту