Types of holidays. Види відпусток англійською мовою.

У кожного з нас є своє улюблена пора року, але напевно більшість зійдеться на тому, що найкращий сезон - це сезон відпусток (a holiday season). При цьому неважливо, коли ви вирішили відпочити. У цій статті ми поговоримо про різні види відпустки і відпочинку на англійській мові. Тож почнемо:

An active holiday = an adventure holiday - активний відпочинок.

Переклад поняття «активний відпочинок» англійською мовою можливий в двох варіантах, але між ними є невелика відмінність. Active holiday передбачає, що ви цілеспрямовано їдете щось робити. Заняття може бути абсолютно будь-яким, від малювання (painting) і садівництва (gardening) до скелелазіння (climbing / rock-climbing) і греблі на каное (canoeing).

Do you like active holiday? Let's go canoeing. - Тобі подобається активний відпочинок? Давай займемося веслуванням на каное.

Adventure holiday - це, як правило, організований тур, де ви займаєтеся чимось новим для себе, наприклад, вирушаєте в похід (a trek) або на сафарі (a safari).

I like adventure holiday. We've just got back from a safari. It was amazing! - Я люблю активний відпочинок. Ми тільки що повернулися з сафарі. Це було неймовірно!

Camping - кемпінг.

Намет (a tent), вогнище (a bonfire), природа (nature) - романтика (romance). Якщо ви любите відпочинок наодинці з природою, значить, вам сподобається кемпінг.

They go camping regularly. They like to cook in a pot and to sleep in a tent. - Вони регулярно займаються кемпінгом. Їм подобається готувати в казанку і спати в наметі.

Останнім часом набирає популярність такий різновид кемпінгу, як glamping (глемпінг): glamour (гламур) + camping. Ви також насолоджуєтеся відпочинком на природі, але при цьому у вас є всі блага цивілізації: ліжко, душ з гарячою водою, wi-fi.

- Do you go camping? - Ти займаєшся кемпінгом?

- No, I go glamping. - Ні, я займаюся глемпінгом.

A walking holiday = a walking tour - піший тур.

Піший тур в англійській мові може припускати як прогулянки по незнайомому місту і огляд визначних пам'яток (sightseeing), так і туристичний похід з рюкзаком (a rucksack / a backpack) за спиною.

My friend George advised me to take a guided walking tour of Athens. - Мій друг Джордж порадив мені взяти піший тур по Афінам з гідом.

A package holiday = a package tour - відпустка за путівкою.

Один з найпоширеніших видів відпочинку - це package holiday. Ви купуєте путівку, в яку входять переліт, харчування, розміщення в готелі та культурна програма.

This travel agency offers the best package tours. - Це турагентство пропонує кращі путівки.

A summer holiday - літня відпустка.

Сонце, пляж, приємний морський бриз - все це можна знайти в курортному місті (a holiday village / a holiday resort). Влітку ми можемо зайнятися водними видами спорту, такими як кайтсерфінг (kitesurfing), віндсерфінг (windsurfing), каякінг (kayaking).

- Where are you going to spend your summer holiday? - Де ти збираєшся провести літню відпустку?

- I'm thinking of visiting Spain. - Думаю відвідати Іспанію.

Любителі більш традиційних і менш екстремальних розваг можуть поплавати в морі або океані (to swim in the see / the ocean), позасмагати на пляжі (to sunbathe), відправитися на екскурсію (to go on an excursion) або подивитися визначні пам'ятки.

- Let's go windsurfing. It's so exciting! - Давай займемося віндсерфінгом. Це так захоплююче!

- Are you crazy? It's too dangerous! Let's swim in the sea and then go on an excursion to the ancient city. - Ти з глузду з'їхав? Це дуже небезпечно! Давай поплаваємо в морі, а потім вирушимо на екскурсію по старовинному місту.

A winter holiday - зимова відпустка.

Якщо ви не любите спеку і хочете відпочити в холодну пору року, для вас теж придумали безліч розваг. Зимову відпустку можна присвятити катанню на лижах (skiing), сноуборді (snowboarding), снігоходах (snowmobiling) або собачих упряжках (dog sledding).

I always take a winter holiday. Last year we went skiing and this year we want to go snowmobiling. - Я завжди беру зимову відпустку. У минулому році ми каталися на лижах, а в цьому році ми хочемо поїхати кататись на снігоходах.

A staycation - відпустка, проведена вдома.

Для тих, хто проводить свою відпустку вдома, в англійській мові придумали слово з гумористичним відтінком - staycation: to stay (залишатися) + a vacation (відпустка). Зазвичай таку відпустку ми проводимо вдома і відвідуємо цікаві місця, які знаходяться в нашому місті або неподалік від нього.

Tomorrow I am going back to work after two weeks' staycation. - Завтра я виходжу на роботу після двотижневої відпустки, проведеної вдома.

A daycation - відпустка на один день.

А для тих, кого злий начальник не пускає у відпустку, придумали ще одне слово з гумористичним відтінком. Daycation - коротка відпустка, коли ви їдете кудись на один день і ввечері повертаєтеся додому.

I can not take a holiday in July, but at least I can have a daycation. - Я не можу взяти відпустку в липні, але я хоча б можу влаштувати собі відпустку на один день.

A study tour - освітня / навчальна поїздка.

Такий вид відпочинку передбачає, що ви відправляєтеся у відпустку, щоб вчитися: відвідувати лекції, заняття і семінари.

This summer I will undertake a study tour to Cambridge. - Цього літа я відправлюся в навчальну поїздку до Кембриджу.

A farm stay - відпустка на фермі.

Напевно таку відпустку придумали ті, хто сумує за канікулами у бабусі в селі. На фермі ви можете годувати тварин (to feed animals), збирати урожай (to bring in crops) або просто відпочивати в якості гостя.

I've always liked country life. This autumn I'd like to have a farm stay. - Мені завжди подобалося сільське життя. Цієї осені мені б хотілося провести відпустку на фермі.

Сподіваємося, наша стаття допомогла вам визначитися, як ви хочете відпочити цього року.


Обговорити цю замітку чи задати запитання у нас на форумі!


Останні матеріали

Трудоголікам присвячується: все про слово work
20.05 Слово work асоціюється, як правило, з п'ятиденки «від дзвінка до дзвінка». Хтось ходить на роботу без особливого бажання, хтось з радістю, а особливим щасливчикам навіть вдається знайти своє покликання в житті. Так чи інакше з цим словом стикається кожен з нас, тому ми вирішили приділити йому пильну увагу
Нові англійські слова, які породив інтернет.
22.04 У століття Інтернету та цифрових технологій реальна і віртуальна реальність настільки переплелися, що багато хто з нас вже не уявляє себе без соціальних мереж. Свої враження і емоції ми неодмінно транслюємо в інтернет. Одні пишуть пости з власними міркуваннями, другі діляться улюбленими фільмами, треті чекають лайків під своїми фото і спостерігають за життям інших людей. Жодна дружня зустріч не проходить без фотографії з купою хештегів в соцмережах, а багато хто і зовсім звикли бачити світ через камеру телефону. Доведеться визнати: гаджети та додатки стали вже невід'ємною частиною нашого життя. Разом з новими реаліями ми вчимося вживати і нові слова
До біса нерви: як сказати про щось тривожне англійською
22.03 Ви навряд чи знайдете людину, яка завжди зберігає холоднокровність і не знайома зі словом «нервувати». Ми переживаємо з приводу роботи, сім'ї, здоров'я і навіть долі героїв книг і серіалів. В українській мові хвилювання зазвичай виражається за допомогою дієслів «переживати», «турбуватися», «нервувати». А як йдуть справи в англійській мові? Чи зрозуміє співрозмовник, що ви лише злегка стурбовані, а не охоплені панікою? Як пояснити, що ви відчули полегшення від радісної новини і у вас з душі звалився важкий камінь? Давайте розглянемо на прикладах

Проголосуйте

Навчання англійській через Skype:

Наша кнопка

Підтримайте нас, розмістіть нашу кнопку у себе на сайті:

Отримати код для сайту