Космос англійською

Космос англійською

4 хвилини читання

Сьогодні у нас пізнавальний пост про космос англійською. Коротко пройдемось по темі, ознайомимось з впливовими особистостями та вивчимо нову лексику.

Вчені-астрономи

Ще в давні часи різні народи намагалися зрозуміти природу зірок і небесних тіл. Спостерігали, робили карти сузір’їв і будували свої теорії. Науці про космос потрібні були багато століть, щоб прийти до сьогоднішнього виду. Деякі вчені зробили в це особливий внесок.

Ptolemy

Птолемею довелося народитися ще до нашої ери, але це не завадило вченому внести вагомий внесок у розвиток науки. Він побудував таблиці з обчисленнями положення планет, сходів і заходів, сонячних і місячних затемнень.

Nicolaus Copernicus

Польський вчений 15-16 століть став тим, кому вдалося зруйнувати теорію про те, що всі планети обертаються навколо Землі. В його уяві все було якраз навпаки. Але науці і суспільству потрібні були ще багато років, щоб прийняти це, і тільки в 1632 після публікації робіт Галілея теорія Коперника остаточно була визнана вірною.

Galileo

Галілео був одним з перших астрономів, кому пощастило скористатися професійним телескопом. Так він зумів виявити кільце навколо Сатурна, плями на Сонці, досліджував траєкторію руху Венери і не тільки.

Johannes Kepler

Кеплеру вдалося доповнити теорію Коперника і Галілея. Він прийшов до висновку, що планети обертаються навколо Сонця не по ідеальній округлій орбіті і не з однаковою швидкістю. Сьогодні це не здається таким серйозним відкриттям, але на той час це була революція в астрономії.

Isaac Newton

Ньютон відомий в першу чергу завдяки дослідженню гравітації. І це фундаментальний внесок не тільки в фізику, а й в астрономію, так як вони нерозривно пов’язані між собою. Гравітаційні закони і інші дослідження Ньютона допомагають зрозуміти, за якими правилами рухаються небесні тіла.

Christiaan Huygens

Голландський астроном, фізик і математик зумів побудувати вдосконалені телескопи і завдяки цьому зробив кілька відкриттів. Зокрема, він розглядав кільце Сатурна, виявив туманність Оріона, супутник Титан і деякі інші об’єкти.

Giovanni Cassini

Джованні зробив перші спроби визначити реальні розміри Сонячної системи. Для цього він спробував визначити відстань від Землі до Марса. Він також проводив спостереження за чотирма супутниками Сатурна: Япет, Рея, Тетіс і Діона. Сьогодні його ім’ям названо космічний апарат Cassini.

Albert Einstein

Без Ейнштейна цей список не міг бути повним. Він закріпив в науці думку про те, що закони фізики однакові у всьому Всесвіті, а швидкість світла постійна. А його теорія відносності допомогла повністю переглянути всі уявлення про астрономію того часу.

Космічна гонка 21 століття

В двадцятих роках ХХІ століття, ми спостерігаємо за новим етапом космічної гонки. Тепер вже змагаються не держави, а приватні компанії і окремо взяті мільярдери.

Elon Musk і його компанія SpaceX у вересні 2021 планують розгорнути широку мережу Starlink. За задумом, 42 тисячі супутників будуть забезпечувати безперервне інтернет-з’єднання в будь-якій точці світу, включаючи океани, льодовики і пустелі. У тестовому режимі до мережі Starlink можна підключитися вже зараз. Півтори тисячі супутників Ілона вже кружляють навколо земної орбіти.

Jeff Bezos, засновник і колишній CEO компанії Amazon, зараз розвиває компанію Blue Origin, яка повинна зробити польоти в космос доступними для звичайних людей. У липні 2021 Безос особисто планує протестувати свою туристичну космічну ракету.

Richard Branson, англійська бізнес-магнат, власник групи компаній Virgin Group, теж приєднався до космічної гонки. Він став першим мільярдером, що запустив себе в космос на власній ракеті. Правда, на думку його конкурента Безоса і багатьох інших, цей політ не можна вважати космічним, адже загальновизнана межа космосу так і не була подолана.

Ми живемо в час, коли приватні компанії можуть легко конкурувати з державними корпораціями, в тому числі з американським NASA (National Aeronautics and Space Administration), європейським ESA (European Space Agency) і китайським CNSA (China National Space Administration).

Космічна лексика

Почнемо, мабуть, з найпростішого. З назви планет. Англійською вони будуть звучати майже так само, так як назви прийшли ще з античних часів, коли планети сонячної системи була названі в честь римських богів. Земля – єдиний виняток.

  1. Mercury – Меркурій
  2. Venus – Венера
  3. Earth – Земля
  4. Mars – Марс
  5. Jupiter – Юпітер
  6. Saturn – Сатурн
  7. Uranus – Уран
  8. Neptune – Нептун
  9. Pluto – Плутон (на сьогоднішній день виключений зі списку планет)

Antimatter – антиматерія. Частинки, які є повною протилежністю звичним нам частинам матерії. Це найрідкісніша і найдорожча субстанція з відомих. NASA оцінює один міліграм в межах $25 млн.

Asteroid – астероїд. Утворення з каменю, яке рухається у відкритому космосі. Найбільший пояс астероїдів в Сонячній системі закріпився між орбітами Марса і Юпітера.

Black hole – чорна діра. Область простору, де гравітація настільки сильна, що навіть світло не може її покинути.

Cluster – кластер. Утворення з зірок, які знаходяться недалеко одна від одної.

Comet – комета. Ті ж астероїди, але невеликі за розміром і рухаються на великій швидкості, через що пил і газ в хвості комети починають світитися.

Constellation – сузір’я. Група зірок, яка утворює певний візерунок на видимому нами небі.

Cosmic dust – космічний пил. Маленькі об’єкти матерії в космосі.

Galaxy – галактика. Велика група зірок, які об’єднані загальним центром тяжіння, зазвичай чорною дірою. Якщо слово використовується з артиклем the і пишеться з великої літери, мається на увазі конкретно та галактика, у якій ми живемо.

Lodestar – полярна зірка. Найяскравіша зірка на земному небі.

Meteor – шматок каменю, який потрапив в атмосферу Землі.

Nebula – туманність. Велике освіту з пилу і газу.

Orbit – орбіта. Умовна траєкторія обертання об’єкта в космосі.

Planet – планета. Великий м’яч, який рухається по орбіті навколо зірки.

Quasar – квазар. Дуже яскравий об’єкт, який виділяє дуже багато енергії і може бути схожий на зірку.

Satellite – супутник. Масивний об’єкт, що обертається навколо планети.

Artificial satellite – штучний супутник. Часто на штучні супутники теж говорять просто satellite.

Star – зірка. Велика газова куля, що випромінює багато тепла, світла і енергії.

Supernova – наднова. Зірка, що випромінює величезну кількість енергії в момент вибуху.

Universe – Всесвіт. Весь уявний космос.

Наша планета – крихітна, та невиразна точка в безмежному космосі. Відчути це, можна, поглянувши на космічний адресу Землі:

Earth, the Solar System, Oort Cloud, Local Fluff, Local Bubble, Orion Arm, Milky Way Galaxy, Local Group, Virgo Supercluster, Laniakea Supercluster, Universe.

Земля, Сонячна система, Рукав Оріона, галактика Чумацький Шлях, місцева група галактик, надскупчення Діви, надскупчення Ланіакеі, Всесвіт.

Технології не стоять на місці. Це стосується всіх сфер. Поки інженери будують ракети для космічних туристів, методисти розробляють ефективні методики вивчення мови. А на сьогодні все!

Додатковий матеріал до теми “Космос англійською”: