Здоровий спосіб життя англійською

Здоровий спосіб життя англійською

4 хвилини читання

Здоровий спосіб життя англійською звучатиме як healthy lifestyle. У цій статті ми розберемо складові цього способу життя ангілйською: від правильного харчування до фізичної активності.

Правильне харчування (proper nutrition)

Поняття правильного харчування у людей різні. Хтось вважає, що досить не переїдати висококалорійної їжі і дотримуватися режиму харчування. Інші вважають шкідливим цукор і масло. Треті додали б до цього списку м’ясо, а четверті взагалі вважають, що єдина здорова їжа – це продукти рослинного походження в сирому вигляді.

Раз вже ми заговорили про вегетаріанство, в англомовних країнах їх набагато більше, ніж ми звикли. У Великобританії, наприклад, відсоток вегетаріанців майже найвищий в Європі: 11,3%. Для порівняння, в Німеччині їх 7,3%, у Франції – 2,7%, а в Україні – лише 0,6%. Найбільший відсоток вегетаріанців – в Індії (від 31% до 42% населення). Це пов’язано з релігією, культурними звичаями, а також з низьким рівнем доходу.

Давайте повернемося до нашої теми. Які бувають дієти англійською?

The Paleo Diet. Її прихильники стверджують, що люди повинні харчуватися тією ж їжею, якою харчувалися в давнину, до розвитку сільського господарства. Наш організм мало змінився з тих пір, тому він не пристосований до цукру, мучного, соусів і так далі.

Vegetarian Diet. Частина людей дотримуються її через турботу про природу і тварин, інші просто вважають м’ясо неїстівним для людини продуктом (частий аргумент – ми не пристосовані їсти сире м’ясо, і нам доводиться його додатково обробляти).

Vegan Diet. До списку заборонених продуктів у веганів додаються взагалі всі продукти тваринного походження. Якщо вегетаріанці ще дозволяють собі їсти яйця, пити молоко, іноді навіть їсти рибу і морепродукти, то вегани не визнають продукти тваринного походження взагалі.

Low-Carb Diet. Carbs – це вуглеводи. Дієта передбачає скорочення продуктів, які містять в собі вуглеводи, в раціоні, щоб організм в умовах їх дефіциту почав використовувати для виробництва енергії жири. У різних варіаціях прихильники низьковуглеводної дієти залишають собі від 20 до 150 г вуглеводів на добу.

The Dukan Diet. Суть в тому, щоб обмежити вуглеводи, але не обмежувати білки. На ділі – можна багато яєць, білого м’яса, вівсянки, але мало мучного та солодкого. За задумом, це допомагає скинути зайву вагу без втрати м’язової маси. До речі, спортивне харчування англійською мовою буде sports nutrition.

The Ultra-Low Fat Diet. Якщо дві попередні дієти обмежували вуглеводи, то ця закликає уникати продуктів з високим вмістом жирів. Процент жирів у загальній частці калорій при ній повинен складати не більше 10%.

The Zone Diet. Зональна дієта рекомендує скласти раціон, де 1/3 становитимуть білкові продукти, 2/3 займуть яскраві фрукти та овочі, а жирів буде зовсім небагато – наприклад, у вигляді оливкової олії. Дієта також передбачає відмову від продуктів з високим вмістом глюкози.

Дисклеймер: Я нічого вам не раджу в плані вибору дієти. Моя справа – розповісти вам, які дієти популярні за кордоном і як вони називаються англійською.

Давайте краще розберемо ще кілька слів на тему правильного харчування і ЗСЖ англійською мовою.

 1. Activity – активність
 2. Appetite – апетит
 3. Cholesterol – холестерин
 4. Digestion – травлення
 5. Harmful – шкідливий
 6. Healthy – корисний, здоровий
 7. Lifestyle – спосіб життя
 8. Organic – органічний
 9. Sedentary – малорухливий
 10. Work out – тренуватися

І ось ми плавно переходимо до фізичної активності.

Види спорту англійською

Не обов’язково займатися спортом, щоб вести здоровий спосіб життя. Часом досить робити хоч якісь activities. Наприклад, yoga (йога), dancing (танці) або walking (ходьба). Якщо таки є бажання зайнятися спортом, щоб зміцнити м’язи, серцево-судинну і дихальну системи, то вибір величезний.

СловоПереклад
football  / soccer футбол
baseball бейсбол
basketball  баскетбол
volleyball  волейбол
horseback riding верхова їзда
high jump стрибки в висоту
joggingбіг підтюпцем
long distance race біг на довгу дистанцію
marathon race марафон
sprint спринт
long jump стрибки в довжину
pole vaulting стрибки з жердиною
boatingчовновий спорт
rowing гребля
biathlonбіатлон
bobsleighбобслей
cross-country skiing лижні гонки
hockey хокей
billiards  більярд
cricket крикет
bowlingбоулінг
lawn tennis великий теніс
cyclingвелоспорт
golfгольф
hiking піший туризм
boxing бокс
judo дзюдо
karateкарате

Аж дивно, скільки різних видів спорту придумали люди. І це навіть не повний список. Я не став сюди включати, наприклад, дальтапланеризм або синхронне плавання. Хоча це теж офіційно визнані види спорту, між іншим.

Футбол, як ви помітили, англійською може називатися двома способами. І це два різних футболи (на думку американців).

 • Football в британській англійській – це саме те, що ми звикли називати футболом, а в американськоій англійській це «американський футбол» з витягнутим м’ячем і броньованими гравцями в шоломах.
 • Soccer – те, що ми звикли називати футболом. Але оскільки football американці говорять про «свій» футбол, то для «європейського футболу» вони придумали інше слово.

Шкідливі звички (bad habbits)

Отже, ми розібрали, що потрібно робити для дотримання здорового способу життя. Тепер розберемо те, що не потрібно робити. Іноді це навіть складніше. Ось як звучать шкідливі звички англійською мовою:

 • Smoking – куріння
 • Drinking – вживання алкоголю
 • Over eating – переїдання
 • Malnutrition – недоїдання
 • Eating fast food – вживання фастфуд
 • Sleeping in – сон понад норму
 • Lack of sleep – недосип
 • Procrastinating – прокрастинація
 • Wasting time – неробство

Це були шкідливі звички на тему ЗСЖ англійською. Але якщо вже на те пішло, давайте розберемо і інші. Вони не стосуються вашого фізичного здоров’я, зате більшість стосуються ментального. Адже здоров’я – це не тільки фізичний стан, вірно?

 • Gambling – азартні ігри
 • Phone addiction – залежність від телефону
 • Social media addiction – залежність від соцмереж
 • Finger biting – звичка гризти нігті
 • Picking nose – звичка колупатись в носі
 • Cracking – звичка хрустіти кістками
 • Spitting – харкання
 • Swearing – лайка
 • Complaining – скарги (на життя)
 • Avoiding learning English – уникнення вивчення англійської

Хвороби сучасності (diseases)

Трохи полякаю вас наостанок для мотивації. Ось список того, що трапляється з тими, хто не хоче вести здоровий спосіб життя.

З одного боку, ми живемо, можливо, в найбезпечніший в історії час. Найсмертоносніші хвороби залишилися в минулому. Сучасна людина може не боятися померти від чуми чи туберкульозу. З іншого, лайфстайл 21 століття призводить до інших хвороб.

FOMO (fear of missing out боязнь пропустити щось важливе). Часто виникає у замкнутих підлітків, які проводять багато часу в телефоні. Виявляється в тому, що людина перевіряє повідомлення кожні кілька хвилин, а іноді навіть прокидається посеред ночі, щоб перевірити, чи не прийшло нове повідомлення і не додався чи хтось в друзі.

Chronic fatigue syndrome (синдром хронічної втоми). Парадоксально: зараз ми працюємо менше, ніж 100 чи 200 років тому, і працюємо в більш комфортних умовах, ніж раніше. При цьому число лоюдей, які страждають хронічною втомою, зростає. Це викликано життям у великих галасливих містах з поганою екологією і перевантаженням мозку. Навіть відпочиваючи, ми постійно щось робимо: читаємо, дивимося відео, слухаємо музику і так далі. І так з самого ранку до ночі.

Depression (депресія). Хтось скаже: «Яка депресія? Війни немає, в холодильнику завжди є їжа, родичі живі і здорові – не треба нічого вигадувати ». Однак, за прогнозами ВООЗ, через 10-15 років депресія обжене серцево-судинні захворювання і стане найпоширенішою хворобою в світі. Причина – завищені очікування і постійне порівняння себе з оточуючими.

Obesity (ожиріння). Незважаючи на тренд на здорове харчування, людей з ожирінням в розвинених країнах все ще величезна кількість. Все тому, що спосіб життя багатьох людей не передбачає фізичної активності в принципі. Прокинувся – доїхав на роботу на машині, просидів вісім годин на офісі – повернувся з роботи на машині додому і ліг дивитися фільм. Якщо зустріч з друзями, то в кафе, а добираєтеся на нього так само на машині.

Сподіваюсь, що ви зарядились мотивацією та не переживаєте ці захворювання. Ну а на сьогодні це все.

Додатковий матеріал до теми “Здоровий спосіб життя англійською”: