Сленг
/

Як вчити англійський сленг і чи потрібно його знати.

4 хвилини читання

Чи потрібно вчити англійський сленг? Думаємо, відповідь на це питання хотів би знати кожен, хто вивчає мову. Сьогодні ми розповімо, які види сленгу існують, кому слід його вивчати, а кому не обов’язково навантажувати себе додатковою роботою. А для тих, хто вирішив вивчити модні вирази, ми наведемо кілька порад, які допоможуть освоїти сленг.

Які види сленгу виділяють?

Скорочення

Скорочення слів часто відносять до сленгу. Цю категорія виразів варто знати кожному студенту. Вони використовуються практично у всіх фільмах, книгах, піснях. Слова ці зовсім нешкідливі, наприклад: wanna (want to), lotsa (lot of), yep (yes) і т. П.

Яскраві молодіжні вирази

До цієї категорії відносяться всі слова, що вживаються молодими (і не дуже) персонами в неформальній мови. Вирази цілком прості, їх спокійно можна використовувати в розмові. Виняток – формальна обстановка: ділові переговори, конференції, співбесіди і т. П. Приклад сленгових виразів: posh (шикарний, пафосний), wicked (крутий, відмінний, кльовий). Втім, навіть з цими виразами слід відноситися досить обережно: вони можуть одночасно мати і протилежне значення. Рекомендуємо при вивченні виразів дивитися все значення в словнику і робити висновок: чи варто використовувати це слово.

Лайливі вирази

Як позбутися англомовних друзів? Дуже просто: вчіть слова з цієї категорії, і з вами ніхто не захоче спілкуватися англійською мовою. Приклади ми приводити не будемо: Інтернет кишить всілякими «довідниками для тих, хто любить посваритися». Але якщо вже вам так хочеться сказати погане слово, рекомендуємо трохи пом’якшити його.

Абревіатури

Скорочення, які використовуються при листуванні в чатах або СМС, теж називають сленгом. Такі скорочення зручні, вони дозволяють заощадити гроші і час. А ще виглядає таке повідомлення досить забавно, тому можна поекспериментувати: вивчити основні скорочення з друзями і використовувати їх в листуванні. Будьте впевнені, всі ваші секрети залишаться при вас: не всі зможуть розшифрувати ваші записи. Щоб ознайомитися з найпоширенішими абревіатурами, почитайте статтю Сучасна англійська мова в повідомленнях.

Почнемо з того, що сленг – штука непроста, він постійно змінюється, з’являються нові вирази, а старі відмирають через непотрібність. До того ж, в кожному місті може бути свій набір популярних виразів. Однак існують і найбільш поширені слова, які пропонують нам різні онлайн-словники сленгу. Про необхідність їх вивчення ми і поговоримо.

Кому варто вчити англійський сленг

  • Тим, хто збирається переїхати жити в англомовну країну. В такому не буде зайвим підтягнути свої знання за допомогою уроків з носієм мови. Він розповість вам, яку лексику прийнято вживати, від якої слід утриматися, а яка безнадійно застаріла.
  • Людям, що бажають спілкуватися з іноземцями в неформальній обстановці. Вам бажано якщо й не вживати, то хоча б знати найпопулярніші слівця, щоб розуміти мову співрозмовника.
  • Студентам зарубіжних ВНЗ. Сленг – мова молоді. Вам слід ознайомитися з поширеними сленговими словами, щоб розуміти своїх однолітків. Будьте впевнені, у будь-якому випадку за час навчання ваш запас сленгових виразів істотно поповниться.
  • Фанатам сучасних фільмів, пісень, шоу, книг англійською мовою. Багато авторів, ні краплі не соромлячись, будують ледь не цілий свій «шедевр» зі сленгу. Тому прихильникам ультрамодних творінь волею-неволею доведеться вивчити деякі слівця для своєї ж зручності.
  • Тим, хто збирається складати іспит. Вам не потрібно вживати сленгові слова, але, можливо, при прослуховуванні текстів чи читанні ви зустрінете такі слова, тому рекомендуємо ознайомитися з найбільш вживаними виразами, щоб бути у всеозброєнні.
  • Тим, хто бажає розвиватися різнобічно. Будь-яка мова – досить складна структура, що складається з формальної і неформальної частини. Сленг – обов’язковий атрибут будь-якої мови. Не потрібно думати, що «вуличні» вирази – це обов’язково лайливі слова. Сленгом часто називають і цілком пристойні вирази, скорочення слів, що полегшують їх вимову, абревіатури, які використовуються при листуванні по СМС або в чаті. Сленг – це «найсмачніше» в мові, те, що дозволяє зрозуміти культуру і об’єктивну реальність людей.

Сленг бажано знати, але не у всіх ситуаціях можна вживати.

Кому необов’язково вчити сленг

  • Дітям. Так, підліткам може і буде цікаво вивчити кілька модних слів. Однак зверніть увагу: багато сленгових слів – непристойні, і навряд чи дитині варто їх вчити.
  • Початківцям. Якщо ви тільки почали вивчати англійську мову «з нуля», не потрібно забивати собі голову молодіжними виразами. Вивчайте те, що радить вам викладач: без сленгу ви можете обійтися, а без базових слів робити немає чого.
  • Людям, які готуються до співбесіди. Думаємо, в умовах прискореної підготовки до інтерв’ю англійською у вас не виникне бажання вивчати «вуличну» лексику. А якщо все ж таки виникло, радимо відмовитися від цього «заходу» і почитати корисну статтю «Співбесіда англійською мовою».
  • Тим, хто вивчає бізнес-англійську для ділового спілкування. Вам сленг знати необов’язково і навіть шкідливо: в стресовій ситуації можна випадково вжити недоречний вираз.
  • Тим, хто вивчає англійську для подорожей. Вам знадобиться стандартний набір фраз, за ​​допомогою яких ви будете спілкуватися з місцевими жителями. Носії мови не будуть мучити іноземця кількістю сленгових слів. Та й до того ж не варто забувати, що сленг може бути різним на різних територіях.

Як вчити сленг англійською мовою?

Якщо ви виявили себе в категорії людей, яким варто вчити сленгові вислови, треба діяти. Ми хочемо дати кілька практичних рекомендацій про те, як правильно і швидко вивчати «мову вулиці».

Використовуйте актуальний довідник

Для початку вам потрібно знайти опорний матеріал, з якого ви будете брати вирази для вивчення сленгових слів. Краще, якщо це буде онлайн-довідник: там інформація оновлюється швидше за все. Можна порекомендувати такі ресурси:

Одними з найпопулярніших словниками є dictionary.com та thesaurus.com для яких я додаток на ваш смартфон. Слово-дня, історія походження та зміна слова впродовж його історії, синоніми, антоніми та багато іншого.

Використовуйте правильні прийоми вивчення і повторення слів

Щоб запам’ятати будь-яке слово, в тому числі і сленгове, необхідно знайти оптимальний прийом його вивчення. Скористайтеся одним із прийомів вивчення слів, запропонованих в статті. Після чого не забувайте повторювати отримані знання. Щоб зробити це правильно, ознайомтеся зі статтею «Як потрібно повторювати, щоб нічого не забувати». З неї ви дізнаєтеся незвичайні ефективні прийоми повторення.

Вживайте сленг у розмові

Намагайтеся вживати в розмові або на папері всі вивчені слова, які хочете запам’ятати. Можете писати невеликі розповіді або просто складати речення з вивченим виразом, а потім переказувати їх. І все-таки сленг – атрибут усного мовлення, тому краще знайти собі співрозмовника, з яким можна закріпити знання. Важко знайти собі партнера?

Отже, сподіваємося, за допомогою нашої статті ви визначилися, чи варто вам вчити сленг англійською мовою і який з його видів слід вибрати. Однак наостанок хочемо застерегти вас від його надмірного використання: в очах носіїв мови виражається іноземець, який хоче виразитись, здасться швидше некультурним, ніж «просунутим». Вивчайте класичну англійський і вбивайте всіх правильною та красивою мовою. Успіхів!