співбесіда англійською мовою

Співбесіда англійською мовою.

29.03.2015
8 хвилини читання

Співбесіда англійською мовою при прийомі на роботу (job interview) стала невід’ємною частиною нашого професійного життя. Рано чи пізно, хочемо ми того чи ні, нам всім доведеться через них пройти. Що необхідно знати, щоб настільки хвилюючий досвід виявився корисним і приємним? На запитання «Як успішно пройти співбесіду англійською мовою (job interview in English)?» ми постараємося відповісти у цій статті.

«Дуже нелегко зробити правильне враження!» – Скажете ви. Дійсно це так, адже метою деяких з поширених питань на інтерв’ю (job interview questions) може бути перевірка стресостійкості, виявлення особистих якостей кандидата і його планів на майбутнє. Не варто боятися зазнати невдачі (to draw a blank) або втратити дар мови (to clam up). Ключ до успіху – підготовка (research and preparation).

Співбесіда англійською мовою на етапі підготовки обов’язковим пунктом включає в себе відпрацювання відповідей на стандартні запитання (open-ended questions) з безліччю допустимих відповідей. Почнемо з найпопулярніших питань.

Tell me about yourself – Розкажіть трохи про себе

Найбільш, мабуть, поширене питання-розминка (warm-up question) спрямоване на те, щоб зняти напругу, налаштуватися на необхідний формат спілкування і дати вам можливість розповісти про себе. Але постарайтеся стримати себе від розповідей своєї біографії в повному обсязі. Інтерв’юер чекає коротку характеристику (snapshot) того, хто ви і чому підходите на відкриту вакансію (job opening, vacancy):

I have been working as a manager at McDonald’s for 5 years. I am responsible for personnel’s work efficiency. I started my career with fulfilling a cashier’s position and in 3 years’ time I got promoted to being a manager. A team of workers under my guidance has become one of the best among other facilities.

Я працював керуючим в ресторані Макдональдс протягом 5 років. Я відповідаю за ефективність роботи персоналу. Я почав свою кар’єру на посаді касира, і через 3 роки мене підвищили до посади менеджера. Команда працівників під моїм керівництвом стала однією з найефективніших серед інших ресторанів мережі.

What are your salary expectations? Яку зарплату ви очікуєте отримувати?

Найкраще знайти інформацію про середню зарплату в галузі (average remuneration). Спробуйте відповісти інтерв’юеру питанням на питання (to deflect), запитавши про те, яка сума винагороди пропонується компанією (salary on offer). У більшості випадків, щоб заощадити (to keep their costs down), вам назвуть меншу суму, ніж насправді вони готові запропонувати. Якщо ж від вас вимагають більшої конкретики, то слід вказати діапазон, але при цьому не перевищувати межі середньої вартості праці.

I am convinced that whatever remuneration you are paying is consistent with the current market average of $ 1700 to $ 2000.

Я переконаний, що сума винагороди, яку ви готові обговорити, відповідає середньому рівню ринкової пропозиції від $ 1700 до $ 2000.

Why should we hire you? Чому ми повинні вас взяти на роботу?

Коронне запитання (killer question), яке може додати вам очок або навпаки зменшить ваші шанси (break your chances) на отримання посади. Успішна відповідь буде залежати від того, наскільки добре ви «промацали» грунт під ногами співрозмовника, його вимоги й очікування (requirements and expectations). Від вас хочуть почути, який внесок ви зробите у загальну справу? What can you do for our business?

As I understand your expectations, you are first and foremost in need of a person who could increase your sales and has experience in team management. I can assure you of my proven track record in this sector. Successfully managing and developing my skills within your enterprise we would both benefit from our prolific collaboration.

Якщо я правильно зрозумів, ви в першу чергу потребуєте людину, яка може призвести до збільшення продажів і має досвід управління командою. Я можу запевнити вас у високій якості свого послужного списку. При успішному управлінні і розвитку моїх навичок в рамках вашого підприємства обидві сторони залишаться у виграші.

Несподівані запитання

Співбесіда англійською мовою може включати в себе надзвичайно дивні запитання. Часто людина впадає в ступор від питання, яке вона не очікувала, губиться і потім зовсім не знає, як повернутися назад на «рівну дорогу». Тому моя головна порада – expect the unexpected (будьте готові до всього)! І щоб остаточно переконати вас у тому, що питання можуть бути абсолютно божевільними, наведу пару прикладів. До речі, подумайте, як би ви відповіли на них?

  • Are you happy with your life? – Чи задоволені ви своїм життям?
  • If you happened to be a pizza delivery guy, how would scissors be handy to you? – Якби ви займались доставкою піци, яким чином вам стали б у нагоді ножиці?
  • Do you know why a tennis ball is fuzzy? – Чому м’яч для гри в теніс ворсистий?
  • How does the Internet work? – Як працює інтернет?
  • How dishonest and self-centered are you? – Наскільки ви брехливий егоїст?
  • What is there to dislike about humanity? – За що можна недолюблювати людство?
  • What is the color of money? – Якого кольору гроші?

На прикладі останнього питання хочу зазначити, що відповідь не повинна бути односкладовою (one-word response) або банальною (trivial). Проявіть кмітливість. Припустимо, якщо у вас є інформація про те, що компанія планує розширюватися (to expand) в сторону індійського ринку, доречніше буде згадати про рупії (rupee). Також найкращим захистом може стати напад. Задайте співрозмовнику ряд уточнюючих запитань! Інтерв’юер просто перевіряє вас на предмет неординарного мислення (out-of-the-box thinking) та адекватної реакції в стресовій ситуації (to cope with a stress situation).

Why did you leave your last job? Чому ви залишили попередню роботу?

На якомусь етапі звучатиме це питання, і добре, якщо у вас буде наперед заготовлена відповідь. Практичний спосіб (the rule of thumb) – завжди позитивно відгукуватися про попереднього роботодавця, адже ніколи не знаєш, чи перетнуться ваші шляхи. Так, і до кого ж ще звертатися за рекомендаціями (references)?

I have grown a lot professionally with my previous employer and enjoyed the time I worked there. However, career prospects were few and quite far between. Factor into, that I am determined to advance my promotional opportunities sooner rather than later, I am open to new possibilities.

Мій попередній роботодавець допоміг мені вирости професійно, і я вважаю, це був хороший досвід. Проте не було перспективи кар’єрного зростання. Враховуючи те, що я готовий удосконалюватися і розвиватися, я відкритий для нових пропозицій.

What are your weaknesses? Які ваші слабкі сторони?

Різні джерела пропонують багато варіантів відповіді і допомагають розібратися (to tackle) з цим запитанням. Більшість пропонують навести приклад вашої сильної сторони, але піднести це як слабкість (to portray as weakness). Наприклад: I am an awful workaholic – Я жахливий трудоголік. Насправді, це скоріше піде вам на шкоду, ніж на благо. Може скластися думка, що ви нездатні ефективно організувати ваш робочий час (poor time management skills). У цьому випадку краще віддати перевагу вибору справжньою «слабинки», наприклад:

I have always had difficult time prioritizing and planning my workload. Yet, I have taken measures to solve this by starting to use a planning calendar tool and a diary system on my computer and smartphone.

У мене завжди виникали труднощі зі встановленням пріоритетів і плануванням мого робочого навантаження. Щоб вирішити цю проблему, я почав використовувати програму-календар планування та вести щоденник подій на моєму комп’ютері та смартфоні.

What motivates you? Що вас мотивує?

Звичайно ж, більшістю рухає мрія їздити на Bentley, отримувати дохід футболіста і мати будиночок в St. Tropez. Але потрібно постаратися дати конструктивну відповідь, яка змусить повірити вашого інтерв’юера в те, що він залишиться тільки у виграші, запропонувавши вам роботу. наприклад:

I do get a genuine kick out of seeing my squad exceed their monthly plan and completing projects within the budget.

Я отримую справжнє задоволення, бачачи, як моя команда перевиконує щомісячний план і реалізує проекти в рамках бюджету.

How would your former colleagues describe you? Як би вас охарактеризували колеги?

Можна сміливо вважати, що ви сподобалися інтерв’юеру. Він уже думає про те, щоб зв’язатися з вашим колишнім роботодавцем з приводу рекомендацій. Потрібно розуміти, який важливий вибір людини-реферала для цієї місії. Постарайтеся відповісти на це питання так, як це зробила би людина, що характеризує вас.

I would characterize working relationship with my manager as such based on mutual respect. I am said to be hardworking, reliable, extremely dedicated and able to perform well using my initiative.

Робочі стосунки з моїм менеджером я б охарактеризував як ті, що базуються на взаємній повазі. Про мене можна говорити, як про працелюбного, надійного, дуже відданого своїй справі працівника, здатного працювати з ініціативою.

Деякі запитання

  • Why did you give our company preference? – Чому ви вибрали саме нашу компанію?
  • Whose example is of ultimate importance to you? – Кого ви ставите собі в приклад?
  • What objectives are you planning to achieve in this field? – Яких цілей ви хотіли б досягти в даній області?
  • How has the previous experience made you a proper candidate for this job? – Як отриманий раніше досвід може допомогти вам у новій діяльності?
  • Could you specify what your most important accomplishments are? – Не могли б ви вказати ваші головні досягнення?
  • What was the level of supervision you used to be subjected to in your previous job? – Якого рівня контролю вас піддавали на минулому робочому місці?
  • What was the reason for you leaving your last job? – Чому ви вирішили покинути попереднє місце роботи?
  • What matters to you in an enterprise? – Що має для вас особливе значення на підприємстві?
  • If you discovered or your colleagues pointed at mistakes in your work, what would you normally do? – Якби ви виявили, або Ваші колеги вказали на вашу помилку в роботі, як би ви відреагували?
  • Are you more of a team player or an individual executor? – Ви віддаєте перевагу самостійній роботі чи роботі в команді?
  • What tasks would you consider to be the most requiring in your previous professional experience? – Які завдання ви б назвали найскладнішими з минулої діяльності?

Подібні запитання можна віднести до категорії «поведінкових» інтерв’ю (behavioral interviewing). Все більше і більше фахівців з кадрів (HR managers) влаштовують такі інтерв’ю. Стратегія передбачає, що успішність кандидата в минулому – це найточніший показник його продуктивності в майбутньому. Претендентові буде корисно дізнатися про те, як пройти співбесіду англійською з наступного відео.

Давайте уважно подивимося на корисні фрази з інтерв’ю!

  • Outcome – Результат.
  • Assignment – Завдання.
  • Observation – Спостереження.
  • Paperwork – Робоча документація.
  • Financials – Фінансова звітність.
  • Behaviour based interviewing – Інтерв’ю основане на поведнці.
  • Panel interview – Групова співбесіда (кілька учасників з боку компанії)
  • Body language – Мова міміки і жестів.
  • Non-verbal communication – Невербальне спілкування.
  • Course lecturer – Викладач, який читає лекції.
  • Bits and pieces – Шматочки.
  • High distinction – Висока оцінка.
  • DO’S and DON’TS – Що можна і що не можна.
  • Measurable – Відчутний, вимірний.
  • Engaged – Залучений в діяльність.
  • Keen – Зацікавлений.
  • Dismissive – Зневажливий.
  • Apologetic – Відчуває свою провину.
  • To face / to come across – Стикатися.
  • To go about – Підійти до проблеми, виконати.
  • To talk smb through – Повідати, пояснити, розповісти комусь.
  • To prompt – Наштовхнути на думку, підказати.
  • To elaborate – Розвинути тему.
  • To embellish – Прикрашати.
  • To pick up the slack – Продовжити кимось раніше розпочату роботу.
  • To run a mock company – Імітувати управління підприємством.
  • To hand in – Подавати на розгляд.
  • To reallocate – Перерозподіляти.
  • To conclude – Підводити підсумок.
  • Likewise – Також.
  • Concisely – Лаконічно.

How to describe yourself

Також, хотли б запропонувати цікавий список слів і фраз, який допоможе вам яскравіше розповісти про всі свої переваги.

  • Wide profile professional – Фахівець широкого профілю.
  • Pressure-resistant – Стресостійкий.
  • Customer-friendly – Орієнтований на роботу з клієнтами.
  • Team player – Командний гравець.
  • Can-do spirit – Старанність.
  • Drive to success – Прагнення до успіху.
  • Results driven – Націлений на результат.
  • Eager to learn – Готовий вчитися новому.
  • Multitasking abilities – Здатності вирішення декількох завдань одночасно.
  • Proven track record – Хороший послужний список.
  • Self-motivated – Цілеспрямований.
  • I work against the clock – Я працюю з більшою ретельністю, щоб виконати завдання в строк.
  • I take pride in my work – Я пишаюся своєю роботою.
  • I have effective communication skills in English – both verbally and in writing – Я ефективно володію навичками вербальної та письмової комунікації.
  • I am extremely attentive to details – Я уважний до деталей.
  • I am 100% involved while performing work-related duties – Я максимально зосереджений на виконанні професійних завдань.
  • I am good at resolving problematic situations – Я оперативно підходжу до вирішення проблемних ситуацій.
  • I am a competent English user for the position at hand – Я володію необхідним рівнем англійської мови для даної посади.
  • I am always in readiness to meet targets – Я завжди готовий досягати мети.

Ось невеличкий допис, який може стати в нагоді, коли справа доходить до розповідей про себе.

Додатковий матеріал до теми “Співбесіда англійською мовою”:

Повернутисьнаверх

Don't Miss