Скільки букв в англійському алфавіті

2 хвилини читання

З чого починається вивчення будь-якої мови? Звичайно, з літер, тобто з алфавіту. Саме літери і звуки є тією основою, за допомогою якої ми вивчаємо іноземну мову, як письмову, так і усну. Задумайтеся, а ви знаєте повністю алфавіт своєї рідної мови? Ви можете сказати, з якої кількості букв він складається? Впевнений, що, незважаючи на те, що ми говоримо рідною мовою, часом нам важко назвати всі букви в правильному порядку, і забуваємо, скільки ж їх в цілому.

Така ось забудькуватість, що стосується рідної мови, не доставляє нам ніяких незручностей. А от з англійською справа дещо складніша. Справа в тому, що людині, яка її вивчає, необхідно бути в курсі того, скільки ж літер в англійському алфавіті, в якому порядку вони розташовані і як правильно звучить їх алфавітне читання. Ви можете запитати – навіщо? Відповідь на це питання аж ніяк не хитромудра: щоб не потрапити в халепу в майбутньому.

По-перше, знання того, скільки букв в англійському алфавіті і які вони за рахунком допоможе вам зорієнтуватися в ситуації, коли вас попросять назвати ту чи іншу букву, представлену порядковим номером. До речі, вимовляти букви теж необхідно в грамотному алфавітному звучанні. По-друге, іноземці дуже часто в разі нерозуміння посилаються на необхідність надати так званий «спеллінг» слова, тобто просять вимовити його по буквах (від англійського дієслова to spell). Ну, і по-третє, алфавіт – це основа основ, букви – це є цеглинки, з яких складається наша англомовна мова, тому не знати таких азів просто не рекомендується.

Скільки букв в англійському алфавіті в наші дні?

Якщо ми звернемося до популярної в мережі енциклопедії Wikipedia, то побачимо, що писемність на англійській мові зародилася приблизно в п’ятому столітті нашої ери, маючи в своїй основі англо-саксонські руни. Приходи християнських місіонерів двома століттями потому ознаменували заміну рун на латинські літери. Є в історії англійського алфавіту навіть точна дата виникнення «прабатька» сучасного алфавіту. Якщо вірити цьому джерелу, 1011 року монах Бертферт використовував у листі 23 латинські букви (без J, U, W), чотири літери на основі рун – торн, Вуньо, йоуг, УОЗ – і лігатуру AE. А ось в XVI столітті з’явилися літери J, U (похідні від I, V), окремою літерою стала лігатура W.

Якщо вам цікава історія виникнення англійського алфавіту, і якщо ваш рівень англійської дозволяє читати англомовну літературу, я б порекомендував книгу «Language Visible: Unraveling the mystery of the alphabet from A to Z», автором якої є David Sacks. У цьому дослідженні представлена ​​спроба дослідити букви англійського алфавіту. Як вони з’явилися? Що таке «буква»? Що собою являє «алфавіт»? Чому невідома буква X? Яка історія букви О? Які букви англійського алфавіту йдуть останніми і чому? Яка тварина спочатку символізувала буква А? Відповіді на ці та багато інших цікавих запитань ви можете знайти в цій книзі.

Так скільки ж букв в англійському алфавіті?

Їх 26:

A, B, C, D, E, F, G, H, I, J, K, L, M, N, O, P, Q, R, S, T, U, V, W, X , Y, Z.

Голосні:

A, E, I, O, U, Y

Приголосні:

B, C, D, F, G, H, J, K, L, M, N, P, Q, R, S, T, V, W, X, Z

Причому, найбільш уживаної є буква Е, а найменш використовуваною – Z.

Прочитавши цю статтю, ви не тільки зможете сказати, скільки букв в англійському алфавіті, а й згадати про історію його виникнення.