Сьомий рівень англійської

Сьомий рівень англійської мови.

3 хвилини читання

Proficiency – це сьомий рівень англійської мови мови і водночас найвищий рівень знання, близький до native speaker, тобто людині, для якої англійська мова є рідною. Рівню Proficiency присвоєне маркування С2 згідно загальноєвропейської компетенції володіння іноземною мовою. Рівень англійської C2 йде після Advanced, і більшість лінгвістів кажуть, що на таких високих рівнях володіння іноземною мовою складно сказати, хто з учнів знаходиться на ступені Advanced, а хто – на Proficiency, проте між цими рівнями існує ряд принципових відмінностей, на яких ми сфокусуємо увагу.

Ми радимо приступати до вивчення англійської мови з рівня Proficiency, якщо ви:

  • хочете розмовляти на серйозні теми, вести ділові переговори, читати серйозну літературу і писати будь-які види робіт англійською мовою;
  • збираєтеся вчитися на аспірантурі або працювати в серйозній компанії за кордоном;
  • хочете займатися наукою на міжнародному рівні;
  • збираєтеся здавати іспит, щоб отримати сертифікат CPE, IELTS (8-9 балів) або TOEFL (110-120 балів);
  • колись вже вивчали англійську на цьому рівні, але встигли забути матеріал;
  • недавно закінчили курс навчання на рівні Advanced.

Матеріал, який повинна знати людина з рівнем Proficiency

  • Ви можете розмовляти на складні теми, що стосуються абсолютно будь-якої, в тому числі специфічної і професійної тематики. Можете без підготовки скласти тривалий монолог, при цьому використовуєте серйозну багату лексику і різноманітні граматичні конструкції.
  • Швидко і правильно можете виконати письмову роботу будь-якої складності, легко пишете будь-які види листів, есе, документів (резюме, рекомендаційний лист і т. П.).
  • Легко сприймаєте на слух мову носіїв мови і будь-якої людини, що розмовляє англійською. При цьому ви досконально знаєте сенс сказаного і можете переробляти отриману інформацію.
  • Читаєте серйозні тексти, сучасну і класичну літературу в оригіналі. Розумієте наукові та інші види текстів зі складною лексикою і граматикою.

Як перевірити, чи володієте ви англійською мовою на рівні Proficiency? Онлайн-тести, як правило, не можуть дати таку оцінку вашим знанням, адже зазвичай вони складаються виключно з граматичних завдань. Знання граматики не може свідчити про те, на якому ви рівні, Advanced чи Proficiency. Для точного визначення ступеня знань необхідно перевірити всі навички володіння англійською мовою. Однак ви можете пройти наш тест на перевірку рівня знання англійської. Якщо наберете максимальну кількість балів, краще отримати точну оцінку у викладача під час усної бесіди, адже тільки так можна перевірити, чи говорите ви англійською на рівні носія мови.

Програма рівня Proficiency

Граматичні теми Розмовні теми
Вся граматика англійської мови повторюється і закріплюється в письмовій та усній мові. People and Relations
Cinema and Television
Performing arts
Advertisement and Consumers
Preventing and punishing crime
City life
Sport, healthcare and nutrition
The mind and unconscious
Language and literature
Work and Future

Розвиток навичок

Speaking

На будь-якому рівні англійської мови основний упор в навчанні робиться на розвиток навичок говоріння. Сьомий рівень англійської зробить вашу вимову не просто грамотною і легкою, але і складною у всіх планах. Вас вчать говорити на рівні носія мови, який закінчив ВНЗ, тобто на рівні добре освіченої людини. Ви вчитеся «живому» щоденному спілкуванню, а також тонкощам і особливостям вживання ідіом, фразових дієслів, стійких виразів, скорочень, вступних слів, розмовних виразів, сленгу і складної лексики. Ви будете використовувати в мові багатий словниковий запас, складні граматичні та розмовні конструкції так само природно, як і носій. Слід зазначити, що говоріння – саме той навик, розвитком якого неможливо займатися самостійно, в процесі навчання важлива роль учителя. На такому високому рівні ми рекомендуємо заняття з викладачем-носієм мови – професійним педагогом, для якого англійська є рідною. Саме носій мови зможе працювати з вами на рівні Proficiency найбільш ефективно.

Vocabulary

Щоб говорити на рівні добре освіченої людини, вам потрібно буде розширювати свій словниковий запас. Сьомий рівень англійської збагатить ваш словниковий запас ідіомами і фразеологічними зворотами, діловою та спеціальною лексикою, жаргонізмами і термінами. Саме ідіоми і особливості їх вживання відрізняють рівні Advanced і Proficiency – в останньому їх набагато більше. За рахунок великої кількості фразеологізмів ваша мова стає більш «живою», стилістично забарвленою і звучить невимушено і впевнено. До того ж на цьому ступені ви повинні чітко розуміти різницю між британською і американською англійською і вміти використовувати в спілкуванні як перший, так і другий варіант мови.

Listening

Що стосується досвіду сприйняття англійської мови на слух, на рівні Proficiency над його розвитком ви в основному працюєте самостійно. Ви будете дивитися фільми, серіали, слухати подкасти на будь-яку тематики, в тому числі і наукову. Однак якщо на попередньому рівні ви вчилися розуміти будь-які акценти англійської, то на вищому рівні знання англійської мови треба буде ще й працювати з отриманою інформацією. Тобто ви повинні навчитися робити висновки з прослуханого і виявляти неточно висловлені факти.

Reading

Навик читання теж зазнає змін на цьому рівні. Тексти на рівні Proficiency будуть складні, насичені спеціальною лексикою. Більш того, для розуміння цих текстів вам потрібно буде володіти не просто хорошим словниковим запасом, але і відмінними загальними знаннями.

Writing

Манера письма на цьому ступені теж продовжує розвиватися. Ви зможете виконувати будь-які види письмових робіт, розробляти документацію. При цьому теми листів і есе можуть бути різноманітними, щоб правильно описати їх, вам потрібно розвивати не тільки навички володіння англійською, а й загальну ерудицію.

Grammar

Нового граматичного матеріалу на цьому рівні не буде, ви вже пройшли всі теми на попередніх рівнях. Сьомий рівень англійської буде повторенням пройденого, але не за граматичними вправам, як колись, а у вигляді складних текстів для читання, розмовної практики і т. П.