Особові займенники
/

Особові займенники

1 хвилина читання

Ця стаття буде дуже корисна тим, хто тільки починає вивчати англійську мову. Ймовірно, на першому етапі вам запропонують познайомитися з алфавітом цієї мови. Потім підуть прості слова для запам’ятовування і ази граматики. Особові займенники можна віднести саме до цього граматичному розділу, оскільки, познайомившись з ними, неможливо вивчати більш складні граматичні питання, та й в цілому вони представляють собою цеглинка, на якому збудований будинок англійської мови. Але перед тим як приступати до вивчення особових займенників англійської мови, необхідно згадати визначення такої частини мови, як займенник, адже крім особистих існує ще кілька груп займенників.

Займенник – це частина мови, яка позначає предмет, але не називає його. Також не варто забувати, що займенники можуть змінюватися за відмінками.

Скільки особових займенників в англійській мові?

Всі особові займенники англійської мови можна розділити за такими ознаками: займенники однини і множини; займенники першої, другої чи третьої особи.

До групи однини відносяться:

  • 1-e особа: I – я (завжди з великої літери!).
  • 2-е особа: you – ти.
  • 3-е особа: he, she, it – він, вона, воно.

Множині ж належать:

  • 1-е особа: we – ми.
  • 2-е особа: you – ви.
  • 3-е особа: they – вони.

Як ви помітили, форми для займенників «ти» і «ви» збігаються. Щоб зрозуміти, про який саме особистий займенник йдеться, необхідний контекст, в якому воно вживається. Займенники he і she вживаються для позначення живих предметів, а для неживих використовуйте форму it. Крім того, за допомогою it позначають тварин і абстрактні поняття. У особового займенника англійської мови it є ще одна функція – воно може мати значення «це».

Наприклад:

Is this a book on the table? No, it is not. It is my manual.

Що на столі, книга? Ні, це мій підручник

І, нарешті, займенник часто виступає в ролі формального підмета в безособових реченнях про час, відстань, погодні умови (It is midnight right now. It is seventy kilometres from this city to another. It is raining outside).

До речі, особистий займенник англійської мови they (вони) може позначати як живі, так і неживі предмети. Займенники третьої особи можуть заміняти іменники, і це важливо, тому що в англійській мові ця особливість впливає на вибір необхідної форми дієслова.

Додатковий матеріал до теми “Особові займенники”: