/

Навколишнє середовище англійською мовою

2 хвилини читання

Ні для кого не секрет, що останнім часом дуже актуальні питання, пов’язані із захистом навколишнього середовища (environmental protection) і екологічною ситуацією як окремого міста чи країни, так і всього світу загалом. Зараз питанням екології (ecology) приділяється досить багато часу: у вищих навчальних закладах готують фахівців у цій галузі; з проблем екології проводяться всілякі конференції та семінари різних рівнів; вчені намагаються знайти способи і засоби для зниження рівня забруднень води, повітря та ґрунту (water / air / land pollution). Ось чому знання проблем навколишнього середовища англійською мовою є настільки популярним в наш час. Недбале ставлення людини до природи і забруднення навколишнього середовища привело до того, що природа почала мстити, влаштовуючи всілякі стихійні лиха (natural disasters). Перед тим, як ми приступимо до засвоєння матеріалу необхідно визначити, що ж ми розуміємо під цим поняттям.

Що таке навколишнє середовище?

Під «навколишнім середовищем» ми розуміємо природне середовище проживання людини, тобто все, що нас оточує: повітря, сонце, небо, річки, моря, океани, гори, рослинний і тваринний світ – усе це частини навколишньої нас природи (середовища). Вивчення навколишнього середовища англійською мовою передбачає вивчення проблем екології, способів зменшення шкідливого впливу (harmful / dangerous / damaging influence / effect) на навколишнє середовище, природних катаклізмів.

Що шкодить навколишньому середовищу?

Шкоду (damage) навколишньому середовищу завдає людина, а саме її діяльність (human activity). Ми забруднюємо (pollute) воду, повітря і землю, а забруднення, в свою чергу, руйнують (destroy) навколишнє середовище, і часом до такої міри, що певні частини навколишнього середовища не відновляться ніколи. Поступово знищується озоновий шар (the ozon layer), який захищає нас від радіації (radiation). На нашій планеті відбувається глобальне потепління (the global warming), викликане великою концентрацією вуглекислого газу (carbon dioxide) в атмосфері. Дощі бувають кислотними (acid rains), тобто містять небезпечні хімічні речовини (chemicals). Серед основних шкідників навколишнього середовища можна назвати: викиди відпрацьованих газів (smoke emission), що забруднюють повітря, і промислових відходів (dumping waste), що забруднюють воду; вихлопні гази транспорту (exhaust fumes), аерозольні балони (aerosol cans), речовини які руйнують озоновий шар; вирубка тропічних лісів (cutting down tropical forests), що скорочує виробництво кисню (oxygen) в атмосфері (atmosphere); перенаселення (overpopulation).

Як допомогти навколишньому середовищі?

Щоб зменшити шкідливий вплив людської діяльності на довкілля необхідно лише дотримуватися кількох умов. Ось кілька порад для збереження навколишнього середовища на англійській мові:

  • не викидати сміття (пляшки, газети і т.д.), що можна відправити на переробку (recycling);
  • висаджувати (plant) більше дерев і рослин;
  • економити ресурси (do not waste resourses), наприклад, воду, газ;
  • не вирубувати ліси (do not cut forests);
  • користуватися екологічно чистими транспортом і товарами (use ecologically clean transport and goods).

Як мстить природа

Тема «Навколишнє середовище англійською мовою» зачіпає і проблеми стихійних лих (acts of the elements). Руйнівна діяльність людини, постійне бажання проникнути в недоступні куточки природи призвели до того, що останнім часом населення нашої планети все частіше і частіше стає жертвою природних катаклізмів (disasters). Мова йде про виверженнях вулканів (volcanic eruption), сходах лавин (avalanching), землетрусах (earthquakes), повенях (floods), ураганах (hurricanes / tornadoes / typhoons). Все більше земель страждають від посухи (drought), і все більше число людей гине від голоду (famine) та епідемій (epidemics). Будемо сподіватися, що вчені навчаться запобігати ці жахливі катастрофи! Але й ми повинні внести свій внесок у захист навколишнього середовища.

Додатковий матеріал до теми “Навколишнє середовище англійською мовою”: