Легка бесіда

Легка бесіда англійською мовою

5 хвилини читання

Не кожен з нас знає, що таке легка бесіда, та володіє мистецтвом легко і без сорому підійти і розпочати її з незнайомою людиною. З цієї статті ви дізнаєтеся 14 важливих правил ведення розмови і теми, які краще обходити стороною. Крім того, ми представимо вам 7 кращих тем для початку розмови англійською та дамо шпаргалки для кожної з них. Let’s talk!

Легка бесіда та коли її потрібно використовувати

Легка бесіда – це невимушена розмова, яка зазвичай відбувається між незнайомими людьми. Наприклад, ви можете вести таку розмову з колегами, начальством, учасниками якої-небудь конференції, незнайомими людьми на вечірці, попутниками в поїзді або літаку, сусідами і т. Д.

Зазвичай потреба в легкій бесіді виникає, коли ви опиняєтеся один на один з малознайомою людиною і хочете уникнути незручного мовчання. Також легка бесіда прийде на виручку, коли ви хочете зав’язати нові знайомства на дні народження приятеля, конференції і т. Д. Однак ми радимо використовувати small talk в якості тренажера для своїх знань: використовуйте будь-яку можливість поспілкуватися з іноземцем, щоб подолати мовний бар’єр.

Звичайно, під час будь-якої розмови треба дотримуватися якихось правил. Легка бесіда теж не виняток, адже потрібно бути дуже акуратним при бесіді з незнайомою людиною. За кордоном дуже популярні списки do’s and don’ts (що треба і не треба робити). Ми теж вирішили скласти для вас такі переліки, щоб ви знали, що прийнятно і неприйнятно під час бесіди.

7 do’s for small talk

Зробіть «домашні заготовки»

Найкраща імпровізація – заздалегідь придумана імпровізація. Якщо ви збираєтеся на конференцію або в інше місце, де у вас буде потреба почати бесіду, продумайте кілька варіантів розмови. Вибір слів залежить від тематики заходу, і на будь-яку тему ви зможете знайти влучні слова завдяки нашій статті «Як вести бесіду англійською мовою».

Вивчіть особливості менталітету

В одних країнах прийнято вільно обговорювати зарплати навіть з малознайомою людиною, в інших такі теми засуджуються. Дамі з однієї країни буде приємно, якщо ви похвалите її плаття, дама з іншої країни може подумати, що ви занадто нав’язливі. Щоб не потрапити в незручну ситуацію, вивчіть менталітет жителів країни, в яку збираєтеся поїхати, і намагайтеся дотримуватися загальноприйнятих тем, про які ми напишемо нижче.

Похваліть співрозмовника

Практично безпрограшний варіант – почати бесіду з «I love your hat. Can I ask where you got it?» (Мені подобається Ваша капелюх. Я можу дізнатися, де ви її взяли?) Або «I’ve just heard your report. Great work! How long did it take for you to prepare it?» (Я тільки що прослухав Вашу доповідь. Відмінна робота! Як довго Ви готували її?). Людям приємно слухати щось хороше про себе.

Ставте відкриті питання

Іноді бесіда не клеїться тому, що людина задає закриті питання, тобто питання, на які можна відповісти «Так» або «Ні». У такому випадку ваш співрозмовник навіть при бажанні продовжити бесіду не завжди зможе це зробити. Тому щоб уникнути незручного мовчання намагайтеся задавати відкриті питання. Навчитися це робити допоможе наша стаття «Спеціальні запитання».

Знайдіть спільну тему

Легка бесіда на цікаву тему для обох співрозмовників обіцяє бути легкою і приємною, тому постарайтеся знайти цю саму тему. Для цього відстежуйте реакцію людини: якщо вона відповідає коротко, спробуйте змінити предмет розмови.

Називайте ім’я співрозмовника

Психологи в один голос кажуть: будь-якій людині приємно чути своє ім’я. Використовуйте це, щоб справити приємне враження на співрозмовника: йому буде приємно, що ви запам’ятали його ім’я. Але не забувайте про почуття міри: не варто в кожному реченні згадувати ім’я, це може дратувати людину.

Давайте розгорнуті відповіді

Коли вам задають питання, намагайтеся відповідати на них щиро і давати розгорнуті відповіді. У такому випадку ваш співрозмовник буде охочіше давати подібні відповіді і розмовляти з вами.

7 don’ts for small talk

Задавати закриті питання

Намагайтеся не ставити питання, які не вимагають докладного пояснення. Співрозмовник може відповісти просто «Так» або «Ні», і повисне незручна пауза.

Говорити на нецікаву вам тему

Складно говорити на нерідній вам мові, особливо коли доводиться обговорювати неблизьку вам тему. Намагайтеся перевести розмову в прийнятне для обох сторін русло: знайдіть щось спільне і цікаве вам обом. В іншому випадку співрозмовник відчує, що ви несильно розумієте тему, і розмова може закінчитися.

Не давати людині висловитися

Деякі люди в пориві поспілкуватися з іноземцем так намагаються наговорити побільше фраз, що зовсім забувають, що small talk – діалог між двома людьми. Обов’язково давайте людині висловитися, інакше від вас дуже швидко втечуть.

Уникати пауз

Всім неприємно незручне мовчання, але не варто панічно боятися його. Краще кілька секунд помовчати і придумати цікаву тему для розмови, ніж базікати без зупинки про те, що перше спало на думку.

Боятися помилок і нервувати

У вас є шанс подолати мовний бар’єр і потренуватися у використанні мови, що вивчається, так що не втрачайте його. Ваш співрозмовник ніяковіє так само, як і ви, він прекрасно розуміє, що ви говорите нерідною мовою, тому не буде чіплятися до помилок. Більш того, людина буде намагатися допомогти вам в розмові, і ви зможете почерпнути цікаві фрази з його лексикону.

Піддаватися на провокації

Люди бувають різні: хтось буде з задоволенням спілкуватися з вами, а хтось може затіяти невелику сварку, провокувати вас на образи. В такому випадку краще не відповідати співрозмовнику тим же, а використовувати одну з наступних фраз:

Фраза Переклад
Well, I think we’ve reached the end of this conversation. Ну, я вважаю, що ми закінчили.
I think that was a bit rude. Я вважаю, це було трішки грубо.
I don’t really know how to answer that. Я навіть не знаю, що вам відповісти.

Говорити на «заборонені» теми

Є теми, яких краще не торкатися в розмові на будь-якій мові. Наведемо список таких тем:

  • Любі жалоби. Малознайомій людини буде неприємно вислуховувати вашу розповідь про проблеми на роботі або невдалу подорож.
  • Особисте життя. Ця тема може бути неприємною для людини, у якої є проблеми в цій сфері. Краще не ставити питання про подружжя, дітей і т. Д., Поки сама людина не заговорить про це.
  • Вік і зовнішній вигляд. Така тема доречна в розмові з другом, а нового знайомого запросто може образити ваше, здавалося б, невинне зауваження.
  • Плітки. Перемивання кісточок оточуючим може зіпсувати вам репутацію і відлякати співрозмовника.
  • Шкідливі звички. Ця тема мало кому цікава і приємна, адже ніхто не любить зізнаватися у своїх слабкостях.
  • Релігія. Уникайте цієї теми, адже віра багато значить для людини, ви можете ненароком зачепити чужі почуття.
  • Політика. Ця тема часто виступає точкою зриву в бесіді, так що всіляко уникайте розмов про політику, навіть якщо вас провокують на них.
  • Трагедії. Не варто торкатися тем автокатастроф, терактів і т. Д. Можливо, ваш співрозмовник сам постраждав від цього і не хоче згадувати хворобливе подія.

Теми для легкої бесіди + шпаргалки

А тепер ми наведемо список тем, які ідеально підійдуть для small talk, а також матеріали, які допоможуть вам підготуватися до бесіди по конкретній темі.

Відпустка і відпочинок

Одна з найбільш доброчинних тем для першого знайомства. Запитайте співрозмовника, як він провів свою відпустку або збирається провести вихідні. А потім самі розкажіть про свій відпочинок.

Робота

Відмінна тема, якщо ви спілкуєтеся з закордонним колегою, учасником ділової конференції і т. Д. Єдина умова – говоримо з позитивної точки зору.

Хобі

Загальні інтереси зближують людей, тому розмова про хобі допоможе не просто поспілкуватися, а й знайти справжнього друга.

Спорт

Ви ходите в спортзал або регулярно дивитесь трансляції футбольних матчів? Спробуйте поговорити про це. Майже всі чоловіки, та й багато жінок із задоволенням підтримають розмову.

Погода

Нехай і банальна, зате абсолютно безпечна тема. Можна почати з неї бесіду, а потім, коли ви трохи розговоритеся, перейти на щось більш оригінальне.

Їжа

Якщо ви перебуваєте на якомусь фуршеті або дні народження приятеля, можна почати розмову з незнайомою людиною, попросивши її передати щось з їжі або поставивши запитання про смак страви. І знову слід уникати негативу: краще похвалити смачний тортик, ніж обговорювати недолік солі в салаті.

Цікаві новини

На щастя, крім тривожних звісток інтернет-видання публікують і приємні новини, огляди цікавих подій і т. Д. Згадайте якусь цікаву новину (Have you heard about …) і запитайте, що ваш співрозмовник про неї думає (What do you think about it?). Може вийти цікава бесіда.

Сподіваємося, наша стаття була корисною і тепер ви не розгубитеся, коли перед вами буде легка бесіда англійською мовою. Користуйтеся нашими рекомендаціями і вчіть лексику з наших матеріалів, щоб стати хорошим співрозмовником.