Коронація Єлизавети ІІ

Коронація Єлизавети ІІ

02.06.2021
2 хвилини читання

68 років тому Єлизавета II отримала роль королеви Великобританії, Канади, Австралії, Південної Африки, Нової Зеландії, Пакистану та Цейлону (нині Шрі-Ланка). Представники громадськості влаштовували вечірки і юрмилися біля чорно-білих екранів, щоб відзначити цю історичну подію. Ось кілька незвичайних фактів про те, як пройшла Коронація Єлизавети ІІ.

Єлизавета II була королевою більше року, перш ніж відбулася її коронація

Коронація королеви Єлизавети ІІ відбулася 2 червня 1953 року. Однак вона була проголошена королевою після смерті свого батька 6 лютого 1952 року. За традицією, британські монархи утримуються від офіційних святкувань свого сходження на престол з поваги до померлих.

Коронація також вимагає надзвичайно тривалої підготовки, тому тривале відстрочення – це дуже корисна річ для організаторів.

За даними Royal Central, конкретна дата була обрана через обіцянки гарної погоди. На жаль для британців, які святкують коронацію десь на вечірці на вулиці, в цей день все ж таки пішов дощ.

Одного з коней, який вів карету королеви, звали Ейзенхауер.

Королева вирушила в Вестмінстерське абатство разом з принцом Філіпом в позолоченій державній кареті XVI століття, запряженій вісьмома сірими кіньми.

Королева сама вибирала імена для них, і їх переважна кількість, включно з Ейзенхауером, Теддером і Маккрі, були названі на честь знаменитих воєначальників, повідомляє журнал Country Life. За повідомленнями, персонал назвав одного з коней “Chirgwin” в честь покійного британського коміка G. H. Chirgwin, відомого своїми виступами менестрелів з чорним обличчям.

Королева недавно описала поїздку в Вестмінстерське абатство як “жахливу” в документальному фільмі про свою коронацію. Як зазначив телеканал Sky, вона пояснила, що карета “взагалі не призначена для подорожей”.

Новина про те, що дослідники підкорили Еверест, була поширена в той же день. Але королева дізналася про це напередодні ввечері.

Якщо хвилювання навколо коронації було недостатньо, то 2 червня британці дізналися, що новозеландський сер Едмунд Хілларі і непальський альпініст Тенцінг Норгей досягли вершини Евересту – найвищої гори в світі над рівнем моря – чотирма днями раніше.

Бігун з табору поспішив донести новини британської експедиції на радіостанцію в Намче-Базар в Непалі. Звідти вона була передана в британське посольство.

Королева почула новина напередодні ввечері, згідно Reuters, який повідомив, що альпіністи  “had succeeded in their plan to give her a world-shaking coronation present” (здійснили план, в якому подарували їй коронацію, яка потрясла увесь світ).

Коронація була надзвичайно релігійною подією

З часів Генріха VIII всі англійські монархи, крім Марії I і Якова II, очолювали протестантську церкву Англії. Генріх VIII відокремив церкву від Риму в 1534 році, що викликало широкі наслідки, які відчуваються і сьогодні.

Як “Захисниця віри і Верховний правитель Церкви Англії”, Єлизавета II під час своєї коронації присягнулася захищати цей інститут. Вона відповіла “буду”, коли архієпископ Кентерберійський запитав: “Чи будете ви в міру своїх сил підтримувати в Сполученому Королівстві протестантську реформовану релігію, встановлену законом? Чи будете ви підтримувати і зберігати в недоторканності поселення Церкви Англії, її доктрину, богослужіння, дисципліну і управління, встановлені законом в Англії? “.

На практиці, однак, роль королеви в цьому інституті носить, загалом, церемоніальний характер.

Коронація породила начинку для сендвічів, яку їдять досі

Британські кухаря Розмарі Х’юм і Констанс Спрай, які пройшли навчання в Le Cordon Bleu, створили страву на тему коронації, яке громадськість могла б приготувати вдома в честь цієї події.

Яскраво-жовта страва з куркою, соусом каррі і майонезом на сьогодні відомо як “коронаційне курча”. Воно залишається популярною начинкою для сендвічів і інгредієнтом для салатів.

Схожий рецепт “ювілейного курча” був придуманий для золотого ювілею королеви в 2002 році. Згідно з офіційним сайтом королівської сім’ї, страву “спробувала і схвалила” сама Єлизавета II.

Додатковий матеріал до теми “Коронація Єлизавети ІІ”:

Повернутисьнаверх

Don't Miss