Ласкаво прошу до однієї з найбільш надокучливих тем англійської мови. Абревіатури тут – це “ліниві, батьки-пофігісти, які купували своїм дітям однакові речі, бо то простіше, ніж дозволити їм виділятися.” Зараз поясню.
Акроніми та ініціалізми – це близнюки, які пішли дуже різними життєвими шляхами. Один з них став лікарем, тоді як інший став ворожити в коморі. Тож, хоча вони і пов’язані між собою, вони не однакові.
Що таке абревіатура?
Абревіатура – це скорочена версія слова, коли вам просто не хочеться вимовляти додатковий склад. Вони з’являються всюди – від загальних слів і назв до дорожніх позначень і кулінарних мір. Однак не варто плутати абревіатури зі стенографією (швидкісне письмо) або тим, що люди роблять під час переписки.
- Apt. or appt. – (appointment).
- Ave. (avenue), Blvd. (boulevard), Rd. (road), and St. (street)
- Dr. (doctor).
- Mr. (Mister), Mrs. (Mistress), and Ms. (Miss).
- Tbsp. (tablespoon) and Tsp. (teaspoon)
- Vs. (versus).
Латинські абревіатури
Латинські абревіатури – це скорочення, утворені від латинських термінів. Їх ніколи не слід писати з великої літери, і вони завжди повинні мати крапку після кожної літери – за винятком “etc.”, яке чомусь має три літери і лише одну крапку в кінці.
e.g. = “exempli gratia”
Перекладом є “наприклад” і використовується, коли ви змушені навести конкретні приклади чогось.
The new software offers a variety of features, e.g., word processing, spreadsheet creation, and presentation design.
Нове програмне забезпечення пропонує різноманітні функції, наприклад, обробку текстів, створення електронних таблиць та створення презентацій.
i.e. = “id est”
Це перекладається як “тобто” і використовується коли речення потребує додаткової інформації, щоб пояснити його або переконатися, що ваш співрозмовник слідкує за розповіддю.
The school has a strict dress code, i.e., students must wear uniforms.
У школі діє суворий дрес-код, тобто учні повинні носити форму.
etc. = “et cetera”
Це перекладається як “і так далі”, і використовуємо його коли ви хочете вказати, що список продовжується за межами того, що ви написали, і то не варто витрачати час, енергію та натискання клавіш на продовження списку.
Please bring a pen, paper, and other necessary supplies, etc.
Будь ласка, візьміть з собою ручку, папір та інші необхідні матеріали тощо.
Що таке акронім?
Акроніми – це скорочені версії слів, імен, фраз або організацій, в яких для створення абревіатури використовується перша буква кожного окремого слова в назві або фразі. Такі зайняті, щоб написати три слова, які вже існують і зрозумілі всім? Та візьміть і витягніть кілька літер з цих слів, щоб створити одне нове, а потім витрачайте весь той час, якого у вас не було раніше, щоб пояснити, що означає нове слово.
Як зрозуміти що це акронім? Він вимовляється як повне слово, коли ви промовляєте його.
- NASA – Вимовляється як “NA-suh” і означає “National Aeronautics and Space Administration”
- AWOL – Вимовляється як “AY-wahl” і означає “Away Without Official Leave” або “Away Without Leave” (військова термінологія)
- RADAR – вимовляється як “RAY-dahr” і означає “Radio Detection and Ranging”
- FUBAR – вимовляється як “FOO-bahr” і означає “Fucked Up Beyond All Recognition” (до невпізнання)
Що таке ініціалізм?
Ініціалізми – це скорочені версії слів, імен, фраз або організацій, в яких для створення використовується перша буква кожного окремого слова в назві або фразі. Питання – а хіба це не те саме, що й абревіатура? Ах Ви, детективе Пуаро. Та в ініціалізмі треба читати кожну літеру по черзі:
- FBI – Federal Bureau of Investigation
- a.m. and p.m. – ante meridiem and post meridiem, що значить “before midday – до полудня” і “after midday – після полудня”
- TMI – Too Much Information
Що робити з пунктуацією?
Використовувати чи ні крапки в ініціалізмах – це стилістичний вибір кожного, тому робіть як хочете. АЛЕ щоб уникнути плутанини, ви завжди повинні писати ініціали ante meridiem і post meridiem малими літерами з крапками між буквами: “a.m.” / “p.m.”
Формально акроніми та ініціали – це абревіатури, якщо максимально спростити це все. Та їм більше не потрібно жити в тіні своїх батьків. Зробіть їм і собі послугу, використовуючи правильний термін. Дякую!
Ну а тим молодцям, які дочитали статтю до кінця, раджу переглянути наступні дописи:
- Здоровенний список графічних скорочень, які ми можемо зустріти в повсякденному житті.
- Трішки більше інформації про абревіатури i.e. та e.g.
- Допис для тих, хто хоче поламати собі трішки голову різними нюансами англійської мови.