Вибір слова: ховати

Вибір слова: ховати

Ми з вами продовжуємо розбір синонімічних груп і сьогодні робимо досить цікавий вибір слова: ховати. Серед претендентів в нас всього три слова: to hide, to conceal та to disguise. Різниця між ними, знову ж, мінімальна, але все таки присутня. Давайте розбиратись.

To hide

І так, розглянемо синонімічну групу to hideto concealto disguise. Синонімічною домінантою в даному випадку виступає дієслово to hide: його значення «ховати» максимально узагальнює інші два дієслова. Наприклад:

He tried to hide his family.

Він намагався заховати свою сім’ю.

Why did you hide that?

Навіщо ти заховав це?

To conceal

Якщо говорити про особливості вживання дієслова to conceal, то не можна не згадати, що воно використовується переважно тоді, коли ми говоримо про щось, що ховаємо, як правило, від когось максимально надійно (в більшості випадків річ не є доступною для сторонніх очей: наприклад, прикривши предмет чимось або ще як-небудь приховавши його повністю) – так, щоб це було неможливо знайти:

There is no point in trying to conceal the truth now

Зараз вже немає сенсу намагатися приховувати правду.

The box was concealed beneath the rocks for centuries.

Протягом століть скринька була захована під камінням.

Останнє речення для нас є особливо цікавим: якщо використовувати в ньому дієслово to conceal, то складатиметься враження, що шкатулка була дійсно спеціально захована, так ще й з особливою ретельністю, і, швидше за все, каміння повністю приховувало її. Якщо ж ми використовуємо в цьому прикладі to hide, то вийде так, ніби шкатулку зовсім не обов’язково було ховати навмисно: це цілком могло статися з якихось природних причин (наприклад, її завалило камінням), і, цілком ймовірно, вона не була зовсім вже таки схована (припустимо, міг стирчати її краєчок).

To disguise

Дієслово to disguise теж має свої важливі особливості: воно перекладається радше «маскувати», тобто не ховати щось, а як правило, просто замаскувати це, змінити звичний вид так, щоб неможливо було впізнати:

He disguised himself with the pair of sunglasses.

Він замаскувався, надівши пару сонцезахисних окулярів.

How well you disguised it, thought the Wizard.

Як гарно ти замаскував це, подумав Чарівник.

Додатковий матеріал до теми “Вибір слова: ховати”:

Підпишіться на наш Telegram канал!
Holler Box