Вчені стверджують, що на нашій планеті існують десятки мільйонів видів тварин. Вивчити назви навіть сотої їх частини – складна задача, однак розуміння основної класифікації допоможе зорієнтуватися і стати ближче до природи. З даної статті ви дізнаєтеся про основні шість груп тварин, а також навчитеся говорити про них англійською мовою.
Безхребетні. Invertebrates
Безхребетні вважаються першими тваринами на планеті. Знайдені скам’янілості (fossils) свідчать про те, що вони жили 600 мільйонів років тому. Походять безхребетні від одноклітинних мікроорганізмів (one-celled microorganisms), і з тих пір від них походить величезна кількість всіляких форм. Більш ніж 97% всіх існуючих видів тварин – це саме безхребетні. Всіх їх об’єднує відсутність хребта (backbone). До безхребетним відносяться:
Sponges – губки, водні багатоклітинні тварини.
Cnidarians – кнідаріі, водні мешканці, які відрізняються наявністю клітин, які вони використовують для полювання і захисту від хижаків. Наприклад, завдяки таким клітинам, медузи паралізують дрібних тварин і можуть обпекти нас.
Flatworms – плоскі черв’яки.
Molluscs – молюски.
Arthropods – членистоногі.
Insects – комахи.
Segmented worms – кільчасті черви.
Echiniderms – голкошкірі, морські мешканці.
No backbone – немає спинного хребта.
Earliest animals – найперші тварини.
More than 97% of living species are invertebrates – понад 97% живих істот безхребетні.
Ectothermic – холоднокровні.
Риби. Fish.
Риб прийнято вважати першими хребетними тваринами (vertebrates). Спочатку у них не було щелепи, проте їх нащадками стали тисячі нових видів з щелепою, серед яких хрящові (cartilaginous), променепері (ray-fined) риби.
Vertebrates – хребетні.
First animals to evolve jaws – перші тварини, у яких розвинулися щелепи.
Breathe using gills – дихають за допомогою зябер.
No limbs – немає кінцівок.
Ectothermic – холоднокровні.
Земноводні. Amphibians
Земноводні – перші хребетні тварини, які перебралися з води на сушу. Вони походять від лопастеперих риб приблизно 370 мільйонів років тому. До них відносяться хвостаті земноводні (salamanders), ропухи і жаби (toads and frogs), а також безногі земноводні (carcilians). Відомо більш ніж 5000 видів земноводних. Сьогодні їх стає все менше у зв’язку із загрозою ззовні – зміною клімату, руйнуванням середовища їх проживання, наявністю токсичних речовин у воді.
Vertebrates – хребетні.
Tetrapods – чотириногі.
Ectothermic – холоднокровні.
First vertebrates to colonize terrestrial habitats – перші хребетні, які стали жити на земній поверхні.
Рептилії. Reptiles
Рептилії – холоднокровні хребетні тварини, які походять від земноводних 340 мільйонів років тому. Уже тоді рептилії відрізнялися від земноводних двома рисами: лускою (scale) і здатністю відкладати яйця (to lay eggs). Сьогодні існує понад 8000 плазунів (рептилій).
До рептиліям відносяться:
Turtles – черепахи.
Squamates – лускаті.
Crocodiles – крокодили.
Tuatara – гаттерия, клювоголових плазун.
Vertebrates – хребетні.
Tetrapods – чотириногі.
Ectothermic – холоднокровні.
Scales and scutes – луска і панцири.
Lay eggs – відкладають яйця.
Ссавці. Mammals
Ссавці – хребетні, які походять від звіроподібних рептилій в Юрському періоді 200 мільйонів років тому. Перші ссавці харчувалися комахами і нагадували сучасних землерийок (shrews). Колись ссавці жили з динозаврами (dinosaurs), але приблизно 65 мільйонів років тому в результаті зміни клімату, багато видів, включаючи динозаврів, вимерли (became extinct). Сьогодні ссавці живуть на всіх континентах і включають більше 5,5 тисяч видів. До найвідоміших групам ссавців можна віднести:
Carnivores – м’ясоїдні, хижі тварини.
Rodents – гризуни.
Elephants – слони.
Marsupials – сумчасті (кенгуру).
Rabbits – кролики.
Bats – рукокрилі (наприклад, кажани).
Primates – примати.
Seals – ластоногі (наприклад, тюлені і моржі).
Anteaters – мурахоїд.
Cetaceans – китоподібні.
Odd-toed ungulates – непарнокопиті, серед яких коні і носороги.
Even-toed ungulates – парнокопитні.
Human beings – люди.
Vertebrates – хребетні.
Tetrapods – чотириногі.
Endothermic – теплокровні.
Have hair – мають волосяний покрив.
Mammary glands – мають молочні залози.
Lower jaw consists of a single bone – нижня щелепа складається з однієї кістки.
Diphyodonty – присутність двох поколінь зубів, які змінюються.
Diaphragm – діафрагма.
Four-chambered heart – чотирикамерне серце.
Птахи. Birds
Птахи також походять від рептилій близько 150 мільйонів років тому. Сьогодні більш 9000 видів представлені на нашій планеті. Птахам притаманний ряд характеристик, який відрізняє їх від інших хребетних тварин. Це пір’я (feathers), дзьоб (bill) і вилочкова кістка в скелеті (furcula). Птахи примітні своєю здатністю літати, кожна над своєю територією і зі своїми особливостями. Так, альбатроси (albatrosses) відрізняються тим, що літають над морем, колібрі (hummingbirds) можуть літати задом наперед, а хижі птахи (birds of prey) ловлять свою здобич з вражаючою швидкістю і спритністю. Цікаво, що не всі птахи вміють літати. Деякі види, такі як страуси (ostriches), ківі (kiwis) і пінгвіни (penguins), втратили здатність літати дуже давно і пристосувалися до життя у воді або на суші.
Vertebrates – хребетні.
Tetrapods – чотириногі.
Endothermic – теплокровні.
Feathers – пір’я.
Bills – дзьоби.
Furcula – вилочкова кістка.
No teeth – відсутні зуби.
Four-chambered heart and high metabolic rates – 4-х камерне серце і швидкий обмін речовин.
Eggs production – птахи несуть яйця.
Висновок
Отже, тепер ви знаєте, як називаються різні тварини, що населяють Землю. Наведена у статті лексика, хоча і може здатися занадто складною для сприйняття, стане дуже корисною бажаючим освоїти спілкування про тваринний світ англійською мовою, а саме про шість груп тварин, які сформувалися до сьогоднішнього дня в результаті еволюції – invertebrates, fish, amphibians, reptiles , mammals and birds. У статті ми згадали те, що нам розповідали на зоології, запропонувавши переклад найосновніших понять і термінів на англійську мову.