Професії англійською мовою

1 хвилина читання

Ще в дитинстві нам намагалися прищепити повагу до фрази «Все професії потрібні, всі професії важливі». Дійсно, будь-яка професія (profession) значима і відсутність працівників у тій чи іншій сфері позначається на населенні. Хто з нас у дитинстві не мріяв стати космонавтом (cosmonaut) або пілотом (pilot)? Ми виросли, мрії залишилися в минулому. Хоча якщо кому-небудь вдалося втілити мрію в реальність, він заслуговує лише схвалення і похвали. Зараз ми вибираємо професію, орієнтуючись на її попит в суспільстві і достатню оплату. А найкращим варіантом є поєднання цих двох причин та задоволеності від того, чим ти займаєшся (job satisfaction). Якщо ви вже почали вчити англійську мову, то напевно вже знаєте, що робота іменується словами work та job. Перше – слово більш широкого значення, що позначає регулярну трудову діяльність для різних цілей, а друге слово  означає діяльність конкретну, йому ближче український переклад «робота, служба, посада». Багато хто вирішує відправитися освоювати професію в закордонний ВНЗ, тому й потреба в знаннях професій англійською мовою в даний момент дуже актуальна.

Основні поняття про роботу

Перед тим, як безпосередньо приступити до вивчення професій англійською мовою, розглянемо кілька моментів, що стосуються пошуку роботи і самого робочого процесу. Люди або самостійно влаштовуються на роботу, або вдаються до допомоги агентств з працевлаштування (employment office). Не плутайте назва роботодавця і здобувача. По-англійськи вони звучать майже однаково – employer і employee. Вас можуть найняти (hire) і звільнити (fire). Ви можете працювати повний або неповний робочий день (full- / part-time job), понаднормово (work overtime). У наші дні дуже популярна і приналежність до вільної професії (перекладачі – interpreters / translators, художники – painters / artists, журналісти – journalists та ін.). Таких людей називають selfemployed або freelancer. Вони самі вибирають з ким працювати і скільки.

Основні професії англійською мовою

Так само як і в українській, професій англійською мовою безліч. Всі вивчити не вийде, тому згадаємо лише ті, які згадувалися ще в школі, а також сучасні, з’явилися в період інтенсивного технічного розвитку. Ми щодня стикаємося з водіями (drivers), продавцями (salesmen / shopassistants), службовцями (clerks). У школі на дітей чекають вчителі (teachers), а в інституті викладачі (professors). Медичну допомогу нам надають лікарі (doctors) і медсестри (nurses). Вільний час ми проводимо в театрі, спостерігаючи за грою акторів (actor / actress) або на концертах, слухаючи музикантів (musicians), співаків (singers) або оцінюючи виступ танцюристів (dancers). Наші будинки проектують архітектори (architects), зводять будівельники (builders) і теслі (carpenters), а обслуговують інженери (engineers), електрики (electricians) і слюсарі (plumbers). У салонах краси нас обслуговують перукарі (hairdressers) і стоматологи (dentists). Наші права захищають поліцейські (policemen) і юристи (lawyers). А в ресторані нас обслуговують офіціанти (waiter / waitress), пропонуючи страви від шеф-кухаря (cook, chef). Зараз дуже популярні такі професії, як економіст (economist), секретар (secretary), програміст (programmer), менеджер інформаційних технологій (IT manager). А такі професії на англійській мові, як supervisor (інспектор) і merchandiser (торговий представник) вже міцно увійшли в нашу мову! Це лише маленька частина професій англійською мовою! При бажанні можна продовжити цей список!