Одяг англійською

2 хвилини читання

Кожна розсудлива людина прагне бути оригінальною. Адже саме унікальність виділяє нас з безликої юрби і наповнює наше життя яскравими фарбами. Одним з найголовніших способів самовираження є одяг. Адже як говоритися в прислів’ї: “Зустрічають по одягу, а проводжають по розуму”. Дійсно, наше перше враження про людину складається саме при погляді на її вигляд. Ми оцінюємо стиль, яку вона вважає за краще, безпосередньо присутні на ній предмети одягу та їх якість. Більш того, вибір одягу часто є ключовим моментом, наприклад, на всіляких заходах.

Тому кожна людина, яка почала вчити англійську мову, просто зобов’язана добре орієнтуватися в лексиці, пов’язаній з одягом англійською мовою, а саме: предметах гардероба, видах тканин, аксесуарах і будь-яких інших словах, супроводжуючих дану тематику. Одяг на англійській мові – це досить велика глава в курсі англійської мови, але не знати її “категорично заборонено”.

Предмети одягу англійською мовою

Позначати всілякі предмети одягу на англійській мові не має сенсу, так як це тонкощі, які можуть знадобитися людині, що вивчає безпосередньо цю область. А ось про основні речі, які ми носимо, поговоримо. Уявімо, що ми одягаємо манекен. Спочатку нам необхідно нижню білизну, іменовану underwear. Одягаючи манекен – жінку, вибираємо трусики (pants) і бюстгальтер (bra). Для чоловіка – манекена підійдуть труси (underpants / boxer) і майка (undershirt). Не варто забувати про шкарпетки (socks) і колготки (tights). Жінки носять блузки (blouses), спідниці (skirts) та сукні (dresses / gowns). А чоловіки віддають перевагу сорочкам (shirts), штанам (trousers) і светрам (sweaters). Костюми (suits) і піджаки (undercoats), а також джинси (jeans) підходять усім. З верхнього одягу можна вибрати пальто (coat), куртку (jacket), шубу (fur coat).

Влітку ми купуємо шорти (shorts), футболки (T-shirts), купальники (bikinis / swimming costumes), кепки (caps) і капелюхи (hats). Вдома жінки одягають халат (dressing – gown) і тапочки (slippers). Сорочки можуть бути з довгими і короткими рукавами (long-/short-sleeved), а виріз кофти може бути v-подібний (V-neck) або круглий (round – neck).

Тема “Одяг англійською мовою” передбачає знання аксесуарів та взуття. Основним взуттям, яку ми носимо, є туфлі (shoes), кросівки (trainers / sneakers), черевики (boots), чоботи (high shoes), босоніжки (sandals). До аксесуарів ми відносимо такі предмети: ремінь (belt), краватка (tie), шарф (scarf) та інші.

Кожен предмет нашого гардероба (включаючи взуття) створений з тканини, наприклад, шовку (silk), бавовняного матеріалу (cotton), вовни (wool), шкіри (leather), оксамиту (velvet), вельвету (corduroy), джинсової тканини (denim) і замші (suede). Більш того, тканина може бути в смужку (striped), клітку (checked), з квітковими візерунками (flowery), в цятку (polka – dotted). Тканина однотонна без якого-небудь малюнка позначена як plain. Одяг на англійській мові можна описати такими словами, як елегантна (elegant), модний (smart), поношений і неохайна (scruffy), вишукана (chic), іміджева (trendy). Коли ми описуємо людину в одязі англійською мовою, ми оцінюємо його, як добре чи без смаку одягненого (well-/badly-dressed), що стежить за модою (fashionalble) чи ні (old – fashioned). Приміряючи одяг у магазині, ми визначаємо, чи сидить вона вільно (loose) або є тіснуватою (tight), а, може вона, щільно облягає певні частини тіла (close – fitting). Цілком чудово, якщо той предмет одягу, який ми вибрали, підходить нам (to suit / fit / match).

Як ми носимо одяг англійською мовою?

Насамперед, ми надягаємо одяг і знімаємо його, тобто одягаємося (to dress / to get dressed) і роздягаємось (to undress / to get undressed). Для взуття будуть абсолютно інші дієслова, а саме: надіти взуття – put on, зняти взуття – take off. У магазині ми приміряємо (try on) той чи інший предмет одягу, щоб потім надіти його (to dress up) на будь-який захід. Часом нам доводиться переодягатися (change clothes). Коли ми запитуємо, що на будь-кому одягнуто, або що людина вважає за краще носити з одягу, ми вживаємо дієслово to wearносити (про одяг).

В англійській мові є безліч ідіом зі словами, що позначають частини або предмети одягу!