Хай вибачать мене заздалегідь бітломани, але найпопулярнішою піснею в світі є зовсім не «Yesterday». Щодня у всіх куточках Землі англійською мовою мільйони разів звучить пісенька «Happy Birthday to You». Що може бути краще, ніж урочистий момент виносу торта під акомпанемент друзів, коли всі навколо випромінюють радість, щастя та добро! Сьогодні ми розкажемо вам про День народження в англомовних країнах.
Історія пісеньки «Happy Birthday to You»
Без цієї завзятої пісеньки нам вже важко собі уявити святкування Дня народження. Вона автоматичні підвищує градус настрою усім присутнім на святі. Але так було не завжди. Спочатку пісенька називалася “Good Morning to All” і була «черговою» при вітанні нового учня класом. Придумали її вчителя молодших класів сестри Хілл, а учням вона настільки припала до душі, що перетворилася в привітальну пісеньку до Дня народження. Оригінал же звучав так:
Good morning to you,
Good morning to you,
Good morning, dear children,
Good morning to all.
Королівський День народження
Чудеса традицій святкування Дня Народження починаються з оплоту всього Об’єднаного Королівства – монарха. Королева Єлизавета II святкує День Народження двічі: фактичний 21 квітня і формальний певної суботи червня. Подібна примха – аж ніяк не королівська, а розпорядження ще короля Едварда VII, якого не влаштовувало приймання привітань з нагоди своєї появи на світ в холодному і сирому листопаді. Вирішено було дочекатись терлої червневої погоди і щорічно влаштовувати парад на честь Дня Народження (Birthday Parade, також відомий як Trooping the Colour). Зараз в «офіційний» День Народження королеви 41 рушниця салютує в Гайд-парку, 21 – в Вінздорском парку і 62 рушниці – поблизу Лондонського Тауера.
У всіх бажаючих є можливість привітати королеву поштою. Можливо, саме ваша листівка буде відібрана в топ-300 і потрапить в руки до Єлизавети ІІ. До речі, можна писати не тільки побажання, але і запрошення на торжество. Пройдіть тест на удачу: якщо відповідь позитивна, то вас і ще 99 щасливчиків будуть очікувати на церемонії особисто. Ви також можете отримати привітання від самої королеви Великобританії, для цього потрібно всього кілька умов: дожити до ста років і регулярно перевіряти пошту, тому як королівські поздоровлення столітнім ювілярам приходять в листівках.
День народження по-британськи: підкинь мене, якщо зможеш!
Звичайно, без солодощів не обійтися: в першій половині дня прийнято почастувати колег або однокласників тістечками, у другій – розділити святковий торт із запрошеними гостями. У торт традиційно вставляється кількість свічок відповідна віку іменинника , а всередині запікається монетка. Той, кому попалася монетка, приречений на багатство і везіння.
На британському Дні народженні винуватця торжества не смикають за вуха, а підкидають в повітря стільки разів, скільки років йому виповнилося. Ця забава називається «The bumps». Здавалося б, ось вона – щаслива можливість відчути себе рок-зіркою, якби не традиція кинути іменинника на землю.
Досягнувши повноліття (21 років) юнакові вручаються символічні ключі від батьківської хати. Цей ритуал нагадує, що 21 – не тільки можливість купувати алкоголь без перешкод, але і нести відповідальність за себе і сім’ю, яка лягає на плечі змужнілого іменинника.
Ще однією старою і доброю традицією є відправка вітальних листівок імениннику. Цьому щорічному вітальному ритуалу вже більше 100 років! І ніякі соціальні мережі не можуть скласти йому конкуренції.
Дитячий День народження починається з розпаковування подарунків з самого ранку і закінчується вечіркою, на яку запрошені родичі і друзі, рухливими іграми та музичними конкурсами.
День Народження по-американськи: здивуй мене, якщо зможеш!
Американські діти дуже здивувалися б, побачивши стіл, який ломиться від святкових страв. Дні народження вдома проводяться вкрай рідко. Девіз американського дитячого свята «здивуй мене, якщо зможеш».
Дитячий зоопарк, парк розваг або відпочинку, надувний замок, дитячий ресторан, двір приватного будинку і навіть музей – ці місця підійдуть відмінно. Гостей розважатимуть найняті аніматори в костюмах від клоунів до супергероїв, спеціально підготовлені співробітники музею, а не батьки і родичі.
Гості завчасно отримують запрошення, де вказані час і місце торжества, а також дата, до якої необхідно підтвердити намір прийти. Якщо англійська дітвора починає розпаковувати подарунки з самого ранку, то їх американські однолітки терпляче дякують і відкладають презенти на окремий стіл. Щасливі американські батьки не стоять весь день біля плити в день народження чада, а замовляють піцу, торт зі свічками і сік.
Після піци настає час розпаковування подарунків і зачитування вголос поздоровлень. Мама і тато іменинника акуратно записують в блокнот, хто і що подарував. Далі йдуть свічки, торт і як завершальний акорд – “Happy Birthday“. Вдома дістають той самий блокнот і обов’язково відправлять гостям слова подяки в листівках.
Дорослі американці святкують свій День народження за менш оригінальним сценарієм. Вони також позбавлені від кулінарної повинності, вважаючи за краще посиденьки в ресторані. Гості самостійно продумують розваги і прикраси, знімаючи цей тягар з винуватця торжества. Їжа і спиртне в кафе оплачується самостійно. Від гостей потрібно шепнути вчасно офіціантові про наявність іменинника в компанії, і тоді йому гарантовано привітання від закладу – шматок торта зі свічкою, який занесуть офіціанти.
Ось так проходить День народження в англомовних країнах. Сподіваємось, що вам сподобалась ця невеличка стаття. Попереду чекає ще чимало цікавих традицій цілого світу.
Також пропонуємо ознайомитись з нашими останніми текстами: