Англійська по мемам

Англійська по мемам

19.02.2020
4 хвилини читання

У процесі вивчення англійської багато студентів забувають, що мова – це не тільки правила і вправи. Це величезна екосистема, яка заснована на щоденній культурі і способі життя звичайних англомовних людей. Сьогодні ми розберемо, яка ж вона, англійська по мемам.

Та мова, яку багато хто з нас вчать на курсах або з викладачем, відрізняється від реальної розмовної мови, якою розмовляють в Британії та США. І коли людина вперше потрапляє в англомовне середовище, її чекає культурний шок, адже замість літературного «What’s happening?» він чує «Wassup?».

З іншого боку, уникнути культурного стресу можна. Лінгвісти кажуть, що мова – це живий організм, який постійно змінюється і вдосконалюється. Щороку мова поповнюється неологізмами і новими сленговими слівцями, а частина лексики старіє і забувається.

Крім того, в кожній соціальній групі особливості мови різні. Відстежити їх всі неможливо. Максимум, що можна зробити – спостерігати за хайповимі темами, які підривають інтернет. Саме такі теми народжують меми.

Англійська по мемам! Чи актуально це?

Комплексний підхід у вивченні іноземної мови потрібен в будь-якому випадку. Без вправ і розвитку мови ніякі мемасики вам не допоможуть опанувати англійську. Але як додатковий інструмент вони просто чудові. І ось чому:

  1. Меми запам’ятовуються самі по собі
  2. Інтерес і гумор – це основні переваги мемів. Вони чудово запам’ятовуються і при цьому не вимагають зусиль для вивчення.
  3. Меми завжди викликають емоції: сміх, смуток, здивування, цікавість, ностальгію. Щоб дивитися меми, додаткова мотивація не потрібна, тому що вони сприймаються мозком як розвага, а не як навчальний посібник.
  4. Навіть якщо меми містять в собі невідомі слова або фрази, вони сприймаються цілісно. Але навіть в тому випадку, якщо контекст не дозволяє дізнатися конкретне слово або вираз, то варто лише раз подивитися його значення в словнику – і воно запам’ятовується моментально.
  5. Причина проста – меми створюють максимально стійкі ланцюжки асоціацій в пам’яті. Особливо це стосується коротких мемів.

Давайте розберемося, як працює цей механізм, на прикладі одного із найпопулярніших мемів в мережі за весь 2019 рік.

Кіану Рівз – You’re breathtaking.

Він існує в двох формах: картинка і відео. Розглянемо обидва варіанти.

Картинка:

Англійська по мемам

Та відео:

Власне, оригінал мема – це виступ Кіану на презентації гри Cyberpunk 2077. І реакція актора на вигук із залу миттєво пішла в народ.

Власне, навіть раз переглянувши відео, ви зможете приблизно зрозуміти, що значить «breathtaking» – «захоплюючий, приголомшливий, дивовижний». Слово відразу стає частиною активного словникового запасу.

Саме така запам’ятовуваність мемів робить їх ідеальними посібниками для запам’ятовування окремих слів. Наприклад, у формі карток для вправ.

Візьмемо це ж слово «breathtaking». Що буде краще візуально пояснювати його: стокова картинка з здивованою дівчинкою чи Кіану Рівз в пізнаваному образі? Картинка з Кіану поліпшила запам’ятовуваність слова в 4 рази в порівнянні із стоковою картинкою. Це означає, що студенти стали робити в 4 рази менше помилок, коли слово «breathtaking» попадається у вправі.

Меми урізноманітнюють рутинне навчання

Правила та вправи важливі для вивчення англійської, але якщо використовувати тільки їх, процес навчання дуже швидко набридне. І тоді підтримувати мотивацію для продовження уроків буде вкрай складно.

Меми виступають одним з багатьох інструментів, які здатні урізноманітнити процес навчання, роблячи його цікавим і незвичним.

Неформальна тема дозволяє без особливих зусиль концентрувати увагу студента англійською. І так можна вивчати будь-граматичні конструкції, хоч лексику, хоч сленг.

Більшість студентів із задоволенням самостійно підбирають цікаві меми: картинки, GIF-картинки та відео. Єдина умова – вони повинні бути англійською. Підписи, субтитри і аудіо англійською – саме з цим йде робота. Студент вивчає жива мова, який реально використовують англомовні люди.

Що важливо, меми добре працюють тільки з молодою аудиторією, яка активно сидить в інтернеті і стежить за трендами гумору. Особливо це актуально для користувачів Reddit – саме там народжується більшість популярних мемів, які потім переводять і публікують на україномовних ресурсах.

Меми допомагають створити комплексну екосистему вивчення мови

Англійська дуже багатогранна, і наукове дослідження не здатне розкрити всі ці межі в повній мірі. Екосистема вивчення мови потрібна саме для того, щоб максимально урізноманітнити джерела знань, створюючи практичні навички використання мови, а не просто вивчаючи теорію.

У мемах часто використовуються сленгові вислови, фразеологізми і неологізми. Більш того, меми часто самі створюють неологізми, які швидко йдуть в народ. Розуміння принципів, чому і як вони створюються, допомагає глибше зрозуміти мову в цілому.

Виходить так, що мемасики дійсно можуть допомогти у вивченні англійської, якщо використовувати їх правильно. Вони здатні урізноманітнити вправи і допомогти в запам’ятовуванні окремих слів і виразів, але комплексний підхід все ще потрібен. На одних мемах сертифікат IELTS не отримаєш.

Популярні меми: практичне заняття

В якості підтвердження, що меми дійсно допомагають у вивченні англійської, ми підготували кілька мемасиків та пояснення до них.

Так би мовити, проведемо практичний урок по мемологіі.

  • Me explaining to my mom

Відмінний приклад щоденної мови з щіпкою абсурду. І чим абсурдніше, тим смішніше.

“Я пояснюю пісню, яку чув декілька років тому знаючи тільки мелодію. Гугл:”.
  • Area 51

Підготовка до штурму «Зони 51» і порятунок інопланетян, яких там утримують, по-справжньому підірвала інтернет. На цю подію зареєструвалося понад 2 мільйона користувачів Фейсбуку. Природно, з’явилося безліч мемів, пов’язаних із зоною 51.

“Прибулець, якого я спер з Зони-51, будить мене о 3 ночі, щоб спитатись як працює мікрохвильовка”

snuck out – вислизнути, сперти.

Шкода тільки, що на справжній штурм заявилася буквально жменька людей. Та й штурмом це назвати не можна – так, подивилися на огорожу бази. Так що підготовка була куди епічніше.

  • 30-50 feral hogs

Приклад забійного аргументу, який вирішує будь-який спір. Або не вирішує, а просто завершує його, адже контраргумент підібрати до нього неможливо.

Оригінальний твіт:

Англійська по мемам
“Якщо ви обговорюєте визначення «штурмової зброї », то ви – частина проблеми. Ви знаєте, що таке штурмова зброя, і знаєте, що вона вам не потрібна.”
“Легальне питання до американців-фермерів – Як мені вбити 30-50 диких кабанів, які за 3-5 хвилин добіжать у двір, де грають мої діти?”

feral animal – дика або здичавіла тварина;

hog – свиня, кабан.

Твіт ретвітнули десятки тисяч разів. Фраза про 30-50 диких кабанів настільки припала до смаку американцям, що з’явилося безліч жартів на цю тему. Показувати їх ми, звичайно, не будемо. Хіба що тільки один.

– Коли побачив 30-50 диких кабанів, які повертаються до твого двору
– Ох срань, знову

Подібних прикладів можна знайти скільки завгодно. І про найновіші меми, і про легендарного начебто Чака Норріса. Головне, щоб мемасики були зі словами. І тоді словниковий запас буде поповнюватися. Так що дивіться меми, надихайтеся, розважайтеся, але не забувайте і про класичні заняття.

Додатковий матеріал до теми «Англійська по мемам»

Не забудьте оглянути наш Telegram-канал, де мемів та лексики буде ще більше.

Повернутисьнаверх

Don't Miss