Як вивчити всі слова англійською

Як вивчити всі слова англійською?

31.05.2021
4 хвилини читання

Ви помічали, що досить часто вивчений матеріал з англійської мови ненадовго затримується в пам’яті, зате якась нав’язлива пісня запам’ятовується легко і надовго? А все тому, що її ми чуємо по кілька разів на день, а мозку нашому, на щастя, абсолютно все одно, що вчити. Хм, тоді ж як вивчити всі слова англійською?

Слово «повторення» рідко викликає радість і бажання щось робити, адже не всі знають цікаві способи засвоєння інформації. Тому я вирішив дати кілька рекомендацій, які допоможуть зробити процес повторення захоплюючим. Крім того розповім для чого і як краще закріплювати вивчений матеріал.

Для чого потрібно повторювати матеріал

Для початку розберемо, чому людині потрібно щось повторювати. Невже не можна просто один раз вивчити?! В тому-то й справа, що можна, а ось вивчити і при необхідності згадати вже складніше.

Уявіть, що ви не студент, а спортсмен, і хочете стати чемпіоном зі стрільби з лука. Навряд чи вам вдасться попасти в ціль з першого разу, для цього доведеться вистрілити 100-200-300 раз. Поступово руки перестануть тремтіти, рухи стануть впевненими, а стріла буде потрапляти все ближче до заповітної «десяточки». Так і в навчанні: постійно повторюючи матеріал, ви не будете боятися використовувати різні конструкції, мова стане впевненою, і ви досягнете заповітну мету.

Деякі заперечать: «А що, якщо я потраплю з першого разу? Може мені й не треба обтяжувати себе?». Випадковий постріл може бути влучним, але не частим. На змаганні (на іспиті або діловій зустрічі) ви можете промахнутися (провалитись), адже без постійних тренувань про влучні постріли і міцні знання можна забути.

Скільки разів потрібно повторювати матеріал?

Відповідь проста: до тих пір, поки не закріпите його в пам’яті. Так як знання засвоюються і забуваються нерівномірно, студентам необхідно працювати за певною схемою запам’ятовування, розробленою професійними психологами та педагогами.

ПовторенняПриклад
0Вивчили 10 нових слів1 червня о 15:00
1Через 15 хвилин після вивчення1 червня о 15:15
2Через годину після останнього повтору1 червня о 16:15
3Через три години після останнього повтору1 червня о 19:15
4Наступного дня2 червня
5Два дні після останнього повтору4 червня
6Чотири дні після останнього повтору8 червня
7Тиждень після останнього повтору15 червня
8Через два тижні після останнього повтору29 червня
9Через місяць після останнього повтору29 липня

Вчений Герман Еббінгауз запропонував так звану криву забування. В результаті досліджень він з’ясував, що ми починаємо забувати інформацію відразу після вивчення, а за перший день втрачаємо до 60% знань! Далі процес сповільнюється.

Так, важко гризти граніт науки! Але не поспішайте засмучуватися, можна полегшити собі це завдання, використовуючи різні види повторення і виверти, які допоможуть зробити його нудним.

Як швидко і ненудно повторювати матеріал

Якщо ви періодично перечитуєте нову лексику очима, не замислюючись над тим, що вчите, то витрачаєте час даремно. Використовуйте уяву, асоціативне мислення та увагу. Необхідно осмислювати новий матеріал, пропускати його через себе, наприклад, складати розповіді про події, що сталися за день, або переказувати інформацію, почуту в новинах. Це змусить вас використовувати нову лексику, та й граматика в контексті добре запам’ятається.

Улюблені книги

У кожного автора є свій стиль. При читанні досить довгого твору, незнайомі слова будуть часто повторюватися. Вперше вам знадобиться допомога словника. рекомендую відразу виписати нове слово. Вдруге вам потрібно буде заглянути в словничок, під час третьої зустрічі ви, насилу, але все ж згадаєте його, на 4-5 повторі не звернете на нього уваги, так як вже запам’ятаєте його. Це зручний вид пасивного повторення: поки ви будете читати книгу, всі зазначені нами етапи (ті лякаючі 9 повторень) пройдуть непомітно.

Захоплюючі серіали

Герої серіалів, як правило, оперують певним словниковим запасом, рідко виходять за рамки загальнорозмовного англійської. При перегляді першої серії вам потрібно буде попрацювати і посидіти зі словником. У другому-третьому епізоді ви вже будете впізнавати знайомі вирази без перекладу, а до кінця серіалу пройдете не 9, а всі 39 стадій повтору. Дуже приємний спосіб зробити повторення ненав’язливим.

Однак хочу застерегти від вибору серіалів зі специфічною лексикою. Наприклад, «Доктор Хаус» поповнить ваш словниковий запас не дуже корисними словами на кшталт назв рідкісних хвороб та інших медичних термінів.

Цікаві новини

Є прекрасний сайт newsinlevels.com, де новини представлені у вигляді трьох рівнів складності. Автори статей періодично повторюють одні й ті самі висловлювання в новинах одного рівня. Читаючи всього дві цікаві публікації в день, можна значно розширити словниковий запас, а процес запам’ятовування стане автоматичним.

Улюблені теми і ефект фон Ресторфф

Завжди простіше вчити і повторювати те, що вам цікаво. А що робити з нудними темами? Впровадити їх в цікавий матеріал! Використовуйте ефект фон Ресторфф. Звучить незрозумілою, але насправді спосіб дуже простий і цікавий. Ефект полягає в тому, що людська пам’ять відмінно засвоює все, що виділяється із загальної маси. Як застосувати в навчанні? Припустимо, ви кожен день повторюєте 10-15 слів. До 10 слів на улюблену тему про подорожі додайте 1-2 слова на тему «Навколишнє середовище». До 15 слів на тему «Котики і інші милі тварини» додайте 2-3 слова на тему «Техніка». Якою б дивною не здавалася вам методика, вона дійсно дуже добре працює. Спробуйте провести експеримент: складіть забавний текст з такими розмаїтими словами, гарантую, він надовго вам запам’ятається!

Римська кімната

Цей метод ще називають ланцюжком Цицерона. Його успішно застосовував сам Юлій Цезар. Ідея полягає в структуруванні інформації. Спробуємо? Коли вчите кілька слів або виразів, проходіть по кімнаті і подумки визначайте місце для кожного слова / ідіоми. При наступному повторенні намагайтеся пройти по кімнаті і згадати, що за слово «лежить на тумбочці» і як воно перекладається. Далі ускладнюємо процес: тепер ви не ходите по кімнаті, а просто згадуєте, що і де «поклали». Фактично, в цьому методі працює асоціативне мислення. Головна умова – кімната повинна бути добре вам знайома.

Смартфон-помічник

Цей спосіб підійде зайнятим людям. Створіть свої власні аудіоуроки для повторення слів в зручному вам порядку. В кожному телефоні є функція диктофона. Зробіть такий запис: слово українською мовою – пауза 10-15 секунд – переклад англійською, потім наступне слово українською – пауза – слово англійською і т. Д. Включайте запис дорогою на навчання або роботу, в момент паузи намагайтеся згадати вивчену лексику. Такий метод має ще дві переваги. По-перше, ви послухаєте свою вимову з боку. По-друге, повторіть слова, поки будете робити запис.

Закон яскравих вражень

Що ми найкраще запам’ятовуємо? Свята, щасливі моменти, значущі події – все, що пов’язано з сильними позитивними емоціями і яскравими враженнями. Значить, і навчання, в тому числі етапи повторення, потрібно зробити яскравими. Зовсім не раджу вчити англійську за святковою вечерею, іноді потрібно міняти не обстановку навколо, а себе. Нехай повторення буде для вас приємним проведенням часу. Позитивний настрій – важлива складова успіху. Поміняйте ставлення «як нудно повторювати» на «ура, я запам’ятав нові слова». Психологи радять уявити ситуацію, де ці знання принесли б вам користь, допомогли у важкій ситуації. Такий підхід дозволить створити в голові міцний зв’язок між вивченим матеріалом і позитивними емоціями.

Закони ретроактивного і проектованого гальмування

Незважаючи на страхітливу назву, ці закони прості і важливі. Суть ретроактивного гальмування: якщо після вивчення якоїсь інформації ви перейдете до вивчення наступного блоку, перший інфоблок швидко зітреться з пам’яті. Перешкодити нормальному запам’ятовування може перегляд телевізора, серфінг в інтернеті, читання книги і т. П. Так що рекомендую вчити і повторювати щось перед сном. Хвилин за 10-15 до сну повторіть пройдений матеріал, це спрацює краще, ніж навчання протягом дня.

Суть проектованого гальмування: якщо до моменту навчання до нас не надходила жодна інформація, запам’ятати новий матеріал або повторити старий буде легше. Тому намагайтеся повторювати вивчене зранку, коли мозок відпочив і не переповнений інформацією.

Підводячи підсумок, хочу сказати, що без повторення пройденого матеріалу буде складно надовго утримати його в пам’яті. Однак цей важливий етап засвоєння інформації можна зробити цікавим і швидким. А щоб матеріал ще краще закріплювався в пам’яті, використовуйте його на практиці.

Додатковий матеріал до теми “Як вивчити всі слова англійською?”:

Повернутисьнаверх

Don't Miss