Мова жестів

Мова жестів

Здавалося б, мова жестів є універсальною, її можна використовувати де завгодно, щоб висловити свої емоції або думки без слів. Однак досвідчені мандрівники перед поїздкою обов’язково вивчають, які жести допустимо використовувати в певній країні, а від яких краще утриматися. Сьогодні ми розповімо вам про це.

За кордоном потрібно обережно жестикулювати, інакше можуть виникнути і комічні, і трагічні ситуації. Наприклад, в країнах Близького Сходу не можна давати що-небудь людині лівою рукою, вона вважається нечистим, цим ви наносите серйозну образу місцевому жителю. У відповідь вам як мінімум нагрублять!

Але залишимо в спокої таємничий Схід. Перейдемо до англійців і американців. Жителі Великобританії дуже стримані в жестах, вони вважають за краще взагалі не використовувати їх, вважаючи активні рухи тіла театральністю, награністю. Чи не через це їх вважають такими манірними ?! Американці більш відкриті, активні і жестикулюють не менше за нас з вами. Які жести в Великобританії і Америці відрізняються від прийнятих у нас?

Особливості невербального спілкування американців і англійців

Дистанція між співрозмовниками

Парадоксально, але англійці полюбляють середню відстань між співрозмовниками – 50-60 см, в той час як прогресивні американці воліють наближатися не ближче ніж на 90 см. За однією з версій, дистанція між співрозмовниками залежить від … розміру країни. Жителі острівних держав знаходяться на невеликій території, тому і допускають малу відстань між співрозмовниками.

Тет-а-тет

Якщо ви залишилися в одному приміщенні з незнайомим американцем, він обов’язково заговорить з вами. Не варто відмовлятися від бесіди, інакше ви образите його. У англійців, навпаки, вважається цілком нормальним не спілкуватися з людиною, що знаходиться з вами в одній кімнаті. Звідси виникає наступна відмінність.

Якщо житель Америки хоче побути на самоті, він закриється в окремій кімнаті. Англієць вважатиме таку поведінка дивною, адже щоб побути на самоті, йому досить просто не розмовляти ні з ким.

Підняття брів.

Німці дуже люблять такий жест, вони висловлюють їм захоплення чиїмись словами. Жителі Великобританії приймають подібний рух в багнети: для них це вираз скептичного ставлення до будь-якої ідеї.

Коли ми хочемо дати співрозмовнику зрозуміти, що слухаємо його, то киваємо головою. Англійці замість цього просто моргають, при цьому вони не будуть дивитися вам прямо в очі.

Думаємо, всім знайомий факт: іноземці посміхаються набагато частіше, ніж наші співвітчизники. Причому це особливість їхньої культури, а не показна ввічливість.

Знак V

Всім знайомий жест з піднятими вгору і трохи розставленими в сторони середнім і вказівним пальцями. Багато хто знає, що мова жестів означає цим букву Vvictory (перемога). Але врахуйте маленький нюанс: якщо ви показуєте його долонею від себе, це дійсно означає перемогу, схвалення в стилі «ми переможемо, все відмінно». Якщо ви повернули долоню на себе, то жахливо образили свого співрозмовника. Вважається, що жест з’явився ще під час битви при Азенкурі. Англійські лучники таким чином показували, що зберегли цілими пальці, необхідні для стрільби з лука (якби французи взяли їх у полон, то відразу відрубали б ці пальці). Однак є і діаметрально протилежна думка: знак долонею до себе – перемога, долонею від себе – образа. Можливо, справа в тому, що Уінстон Черчиль активно використовував цей жест, однак не стежив за становищем долоні. Звідси і виникли дві різні думки.

Піднятий вгору великий палець руки.

Один з найпопулярніших жест. Здається, що у всіх країнах він означає одне й те саме. Ні, все залежить від того, як саме ви зробите цей жест. Якщо американець РІЗКО викидає палець вгору, це означає нецензурний вислів. У Греції, до речі, такий рух у всіх випадках висловлює побажання «замовкни» в дуже грубій формі. Тому рекомендуємо використовувати цей знак з великою обережністю.

Рукостискання

Коли житель Великобританії зустрічає вас в перший раз або, навпаки, прощається з вами, він обов’язково потисне вам руку. На всіх інших зустрічах англійці обходяться без рукостискань, поцілунків і обіймів, вони вважають це зайвим. Американці ж при кожній появі будуть тиснути вам руку, можуть дружньо поплескати по плечу або обійняти в залежності від ситуації.

Якщо ви постукаєте вказівним пальцем по носі, англійці розцінять цей жест як заклик зберегти щось у таємниці, конспірації. Італійці таким чином попереджають про небезпеку, а веселі голландці повідомляють, що хтось п’яний.

Якщо середній і вказівний пальці складені разом і підняті вгору, американець показує вам, що ви з ним – відмінна команда, хороші друзі, «нерозлий вода». Якщо такий жест робить житель Великобританії, він говорить нам: «Ну, почекай, я до тебе доберуся».

Якщо ми крутимо пальцем біля скроні, то хочемо показати, що людина говорить якусь нісенітницю, дурість. Англійці таким жестом натякають: «Думай сам, не слухай чужу думку». А жителі Голландії використовують цей жест, щоб показати, що хтось виблискує дотепністю.

Коза

Деякі плутають рокерську «козу» і жест «я люблю тебе». Щоб сказати американцеві «я тебе люблю», потрібно стиснути руку в кулак, а після цього відкопилив мізинець, великий і вказівний палець. У класичній «козі» великий палець притискає середній і безіменний пальці до долоні.

Якщо ми рахуємо щось, то загинаємо пальці до куркуля. Так мова жестів здасться жителям Америки досить смішною , адже вони рахують відгинаючи пальці від кулака.

Ми перерахували найпоширеніші відмінності в жестах англійців, американців і наших співвітчизників. В іншому, мова жестів схожа з нашою. Нічого страшного, якщо ви забудете про значення того чи іншого жесту і потрапите в незручну ситуацію, тут вас виручить найприємніший і однозначний знак – щира посмішка.

Також для перегляду радимо наші путівники:

Підпишіться на наш Telegram канал!  
Holler Box