День святого Миколая

День Святого Миколая (St. Nicholas Day)

“Пухкенький, веселий старий ельф” – образ, який у більшості з нас асоціюється з Санта-Клаусом. Але якщо поринутись в День Святого Миколая, який щороку святкують 6 або ж 19 грудня, ви дізнаєтесь, що історія цього чоловіка вертається на більш ніж тисячу років тому.

Хто такий Святий Миколай?

Всупереч поширеній думці, Святий Миколай не завжди жив на Північному полюсі. Насправді, Святий Миколай родом з Греції ще з III століття (близько 280 р н.е.). Він був єпископом Мира, невеликого римського містечка, яке сьогодні існувало би в сучасній Туреччині, і, за словами антрополога Керолайн Вілкінсон, він не був ні товстим, ні сіроволосим. Миколай був затятим і вірним чоловіком, який провів роки в тюрмі за свій захист церковних доктрин. Під час Великого гоніння 303 року, коли спалювали біблії і священиків змушували зрікатися від християнства або ж взагалі стратити їх, Миколай заступився за свою віру і захищав тих, хто його оточував. Саме завдяки цим діянням і численним чудесам, з якими він був пов’язаний, його слава лише набирала обертів після його смерті в середині четвертого століття. Сьогодні він є захисником різних типів людей, включаючи сиріт, моряків і ув’язнених.

Як він став асоціюватися з дітьми і подарунками?

З Миколаєм пов’язані дві казки, які допомогли розвинути історію дня святого Миколая і сучасний образ Санта-Клауса.

У першій казці, молодий єпископ Миколай рятує трьох молодих дівчат від тугого життя, таємно доставивши три мішки золота їх батькові, який був в боргах, щоб заплатити за їх викуп.

У другій, менш відомій (і досить похмурій) казці, Миколай ввійшовши до готелю побачив, що шинкар вбив трьох хлопчиків і замаринував їх тіла в бочках. Миколай не тільки відчув цей злочин, але і приступив до воскресіння жертв, скоївши подвійне чудо.

Саме через подібні казки, він став покровителем дітей, а також був відомий як рознощик дарів. Протягом століть, образ святого повільно змінювався, оскільки він брав аспекти різних божеств, і тому такі риси, як біла борода і магічна сила польоту, стали закріплюватися за ним.

Святий Миколай сьогодні

День Святого Миколая

У багатьох країнах Європи, та й по всьому світу, святого Миколая (Синтерклаас голландською або Ніколаус німецькою) щорічно згадують 6 (або ж 19) грудня, в день його смерті багато століть назад. За кілька днів до свята, діти пишуть листи Святому, а також залишають взуття біля каміна, на підвіконні або за межами їх спальні. У день свята воно наповнене фруктами, солодощами та іншими невеликими подарунками.

Традиції:

Історія Дня святого Миколая має помірні відмінності у всьому світі, що призводить до змішання традицій. Ось деякі з наших улюблених способів вшановувати покровителя дітей …

Паради до Дня святого Миколая

У Нідерландах майже в кожному місті буде проходити парад Синтерклааса, коли здоровань в червоному припливає на човні або на коні.

Свято святого Миколая

Напередодні Дня святого Миколая, багато сімей збираються разом, щоб розділити бенкет і згадати святого. Традиційні страви містять єпископське вино, хліб, печиво у формі святого Миколая і спеціальну страву, зроблену в честь свята.

Подарунки незаміжнім жінкам

В Італії подарунки отримують не лише діти, але й незаміжні жінки. По всій країні самотні жінки також можуть відправитися на месу, щоб взяти участь в ритуалі Rito delle Nubili, який повинен допомогти їм збільшити успіх в пошуках чоловіка.

Крампус

У Німеччині, Австрії, Угорщині, Словенії та Чехії, Святий Миколай мандрує не один. Крампус, грізна фігура, схожа на диявола, подорожує разом з ним, щоб покарати неслухняних дітей, залишаючи вугілля замість подарунків і навіть крадучи дітей в своєму мішку.

День Святого Миколая: Крампус

А ми ж пропонуємо вам ознайомитись з твором, який розповість трішки більше історії про це чудове свято:

Повернутисьнаверх