Англійська по іграм

Англійська по іграм

21.04.2021
4 хвилини читання

Розраховані на багато користувачів онлайн-ігри підкорили мільйони людей. І для багатьох вони стали набагато більшим, ніж просто розвагою після роботи або навчання. Це справжня друге життя. Давайте поглянемо на те, як вчиться англійська по іграм.

За допомогою MMORPG можна прокачувати свої соціальні навички і навіть вчити англійську. Корейські вчені це довели. У цьому матеріалі ми розповімо про дослідження і запропонуємо три топових онлайн-гри з сильними спільнотами, де можна буде підтягнути свою англійську за допомогою гри.

MMORPG навчає англійської краще, ніж уроки в школі

У 2010 році вчені з університету в Чхунчхоні, що входить в топ-5 кращих вузів Кореї, провели масштабне дослідження, як онлайн-ігри впливають на вивчення іноземної мови. На прикладі учнів молодшої школи вони перевірили гіпотезу, що MMORPG допомагають вивчати англійську.

Ознайомитися з повним дослідженням можна тут.

Онлайн-ігри – перспективна середовище для розвитку соціальних навичок і вивчення нового. І ось чому:

  1. MMORPG забезпечує максимальне залучення в ігровий процес, занурюючи користувача в повноцінну екосистему мови. Але при цьому гравець знаходиться в самому центрі подій, активно беручи участь у розвитку сюжету, що сильно впливає на його мотивацію. Гравець бере участь в завданнях і івентах, вивчає історію світу і персонажів – англійська мова тут є інструментом, а не метою.
  2. Онлайн-ігри покращують когнітивні здібності. Ще раніше було встановлено, що MMORPG підвищують критичне мислення, здатність до навчання і вміння вирішувати проблеми. Система винагород за зусилля теж грає велику роль. Нагороди у вигляді досвіду і корисних предметів після виконання завдання мотивують брати нові квести і вирішувати завдання.
  3. У MMORPG вкрай важливою є система альянсів і кланів – внутрішньоігрових об’єднань гравців. Обговорення гри, фарм ресурсів, переговори з іншими кланами, соціальні інститути і прокачування, спільні івенти і складні квести – варіантів комунікації дуже багато. Забезпечується спілкування за допомогою чатів або ігрових серверів, наприклад, в Diskord. Причому у великих альянсах часто спілкуються за допомогою аудіо- та відеозв’язку. У MMORPG грають у всьому світі, тому найпоширенішою мовою в кланах вважається англійська. Її банально знає більше людей, ніж інші мови.

Проведення досліду

Щоб перевірити гіпотезу, дослідники проаналізували навчальний досвід 302 учнів 5 і 6 класів з декількох загальноосвітніх шкіл Кореї. В ході дослідження приблизно досвід 76 учнів визнали не репрезентативним через порушення в процесі дослідження.

Група з 118 студентів удосконалювала навички англійської в MMORPG, а контрольна група з 102 учнів проходила класичні заняття з викладачем. Сам експеримент зайняв 2 місяці.

Експериментальна група не займалася по класичній системі. Замість цього учням включали MMORPG. Спеціально для цього дослідження була розроблена навчальна схема всередині онлайн-гри для розвитку письмових навичок, читання та аудіювання.

В рамках навчального процесу учнів об’єднували в ігрові групи і відправляли проходити квести. Частина навчальних квестів була спеціально створена на закритих серверах, щоб посилити результат – в рамках ігрового процесу. У цих квестах дослідники відтворили принципи повторення навчального матеріалу в ігровому режимі.

У квесті вже було закладено певну кількість нових слів, а в ході його виконання вони повторювалися. Всі виконані завдання заохочувалися досвідом і лутом, а також більш складними завданнями. Схему навчальної системи можна знайти у документі, зазначеному вище.

Результати

Англійська по іграм: результати

В кінці двомісячного експерименту всі учасники пройшли фінальний тест. І виявилося, що MMORPG дійсно допомагає вчити англійську швидше, ніж стандартна програма.

Найбільш сильно у експериментальної групи покращилися навички аудіювання. Динаміка поліпшень майже в два рази вище, ніж у контрольної групи. Читання і лист покращилися помітно, а говоріння – на рівні з контрольною групою.

І головною причиною дослідники виділяють інтерактивність і залучення в процес. Учень не просто виконує вправи, а виконує ігрові квести. Саме ця екосистема дозволяє багаторазово посилити результати вивчення.

Цікаво, що дослідники взагалі не включали в теорію альянси і клани. Напевно, порахували неабияким перебором дозволити дітям вчити живу мова онлайн-ігор, де можуть бути не тільки розмовні фрази, а й нецензурні вирази.

Ось тільки дослідники не говорять, на базі якої саме MMORPG вони вели аналіз. Тому ми підібрали для вас три популярних онлайн-ігри, в яких ви точно зможете прокачати свою англійську.

В що пограти?

The Elder Scrolls Online

Щодо цієї гри є багато думок. Одні вважають її гідним продовженням серії TES, інші – повним провалом. Але для прокачування англійської мови вона точно корисна.

Головна цінність тут – величезний лор. Тут величезна кількість письмових матеріалів про світ всередині гри і ще більше – в спільнотах і на офіційних сайтах. Щоб прочитати його повністю, знадобляться місяці. Приваблює те, що він написаний літературно і впроваджений в ігровий процес, так що по ходу виконання завдань доведеться багато чого дізнатися. Це не просто сухі квестові дані, а повноцінна цікава художня історія.

Онлайн тут теж пристойний – більше 1,2 млн відвідувачів на добу і майже 18 млн зареєстрованих користувачів.

Bethesda вкладає величезні ресурси, щоб зробити гру красивою не тільки з точки зору графіки, а й історії. Гайди, відео, арти, музика, трансляції – контенту просто валом. Вибирайте формат, який вам найбільше подобається. А краще відразу все – так заодно можна і розуміння живої мови прокачати, і читання, і лексику. Ось тільки TES вимагає досить високий рівень володіння англійською мовою – не менше Upper-Intermediate, а краще – Advanced. Тоді ви точно проникнитесь лором сповна.

EVE Online

Легендарна космічна MMORPG з величезним всесвітом і більш ніж вісьмома мільйонами гравців. При чому більше півмільйона заходить в гру щодня. Головна цінність цієї онлайн-ігри з точки зору англійської – дуже потужні спільноти гравців і альянси.

Повноцінний ігровий досвід можна отримати тільки в клані. Тому гравців-одинаків тут не так багато – в основному ті, які заходять рідко. Користувачі зі стабільним онлайном досить швидко потрапляють в один з альянсів.

У грі працює повністю функціонуюча внутрішня система ринкової економіки, що змушує об’єднання боротися за ресурси, торговельні маршрути, захищати територію. Тому спілкування всередині кланів дуже багато. Все доходить до того, що є реальні вакансії скарбників і діловодів, яким платять реальну зарплату (не ігровою валютою, а грошима).

Так що якщо всесвіт вам здасться досить цікавим, щоб пограти тривалий час, то в такому альянсі можна без лишніх зусиль прокачати розмовні навички мови і дізнатися купу корисної інформації з абсолютно різних сфер: технології, військова справа, економіка, промисловість, космос і багатьох інших.

Серед гравців безліч носіїв англійської, тому будьте готові до максимально розмовних прикладів мови. Ось, тільки щоб влитися в великий альянс, потрібно награти там досить багато годин і володіти англійською хоча б на рівні Intermediate.

Runescape

Фентезійна MMORPG, яка носить титул найбільшої онлайн-гри в світі за версією Книги рекордів Гіннесса. За 20 років існування в ній зареєстровано понад 250 мільйонів акаунтів. І навіть не дивлячись на значний вік і вже третій рефордж гри, Runescape збирає більше 1,2 млн людей онлайн кожен день. А в Old School версії і то більше – понад 2 млн гравців на добу.

У грі великий лор, який виходить далеко за її межі. По ній написано цілі серії книг, так що якщо проникнетесь, буде, що почитати.

Для вивчення англійської варто звернути увагу на систему навичок і предметів – всередині маса можливостей і з їх допомогою можна нормально прокачати свій лексикон. А внутрішньоігрова система спілкування допоможе прокачати навички сприйняття на слух, розмови, читання і письма. Хоч для повноцінної гри потрібен рівень мови також не менше Intermediate.

Спільнота гри дуже активна. Цікаво, що незважаючи на молоду аудиторію (більше половини гравців – до 18 років), в неї все ще грає багато старожилів, які застали найпершу версію. Тому цікавих співрозмовників тут більш ніж достатньо. Особливо в Old School версії гри. Я навіть рекомендую спробувати саме її, тому що графіка тут практично не має значення. Головне – цікаве спілкування і відмінний ігровий досвід.

Додатковий матеріал до теми “Англійська по іграм”:

Повернутисьнаверх

Don't Miss