Рівні володіння англійською мовою

1 хвилина читання

Як правило, з часом більшість з нас розпочинає вивчати англійську мову або ж продовжує цей процес у нового викладача. Дитина переходить в нову школу, випускник вступає до вищого навчального закладу або хто-небудь просто вперше записується на мовні курси, або починає вивчення англійської мови по skype – ось ті випадки, коли буде необхідно визначити рівень володіння англійською мовою. Якщо до цього моменту вам не доводилося стикатися з англійською мовою, то можна вважати це питання вирішеним. Так як ви не знаєте мови, ваш рівень визначають як «нульовий». Якщо ж ви вивчали його в школі або в будь-якому іншому навчальному закладі, а, може, намагалися вивчити самостійно, вам належить невелика система оцінювання, яка і підкаже вам і, можливо, вашого майбутнього викладачеві, наскільки ви знаєте англійську мову. Більше того, часто людина сама вирішує перевірити себе, щоб знати про свої мовні можливості, наприклад, при здачі міжнародних іспитів.

Які існують рівні володіння англійською мовою?

В даний час існує декілька шкал для визначення рівнів володіння англійською мовою. Щоб не заплутатися в них, краще оцінювати свої знання відповідно до шкали, яку рекомендує Британська рада. Саме такою класифікацією користується більшість викладачів в Україні. Видавництво «Нова книга» випускає цикл навчальних посібників (Practical English course), які також відповідають даній шкалі визначення знань. Що ж являє собою ця класифікація? Розрізняють такі рівні володіння англійською мовою:

Beginners / Elementary

Рівнем beginners відзначають тих, хто тільки приступив до вивчення англійської мови. Людина з рівнем elementary знає деякі слова іноземною мовою, вивчила ази граматики, здатна говорити простими реченнями і розуміти основну ідею в тексті або розмові.

Preintermediate

Цей рівень володіння англійською мовою означає, що людина має більший словниковий запас, розбирається в більш складних граматичних аспектах, здатна читати і розуміти нескладні тексти і може розповісти про себе або поговорити на інші абстрактні теми.

Intermediate

Володіння мовою на цьому рівні має на увазі вільне використання граматичних засобів, відсутність труднощів читання і писання, а також здатність зрозуміти і висловитися на яку-небудь повсякденне тему. Однак людина з цим рівнем англійської мови може відчувати дефіцит словникового запасу.

Upper Intermediate

Людина, рівень якої визначений як «upper intermediate», досить добре володіє англійською мовою. Вона говорить і пише граматично правильно, враховуючи і складні моменти. Щоб знання були оцінені цим рівнем, необхідно швидко читати і обговорювати прочитане, висловлюючи свою думку. Також на цьому рівні володіння англійською мовою покладається розрізняти стилі мови і оперувати лексикою і граматичними нюансами, властивими тому чи іншому стилю.

Advanced

Це передостанній рівень володіння мовою і щоб знання досягли цього рівня, потрібно досить довго і наполегливо займатися. Треба добре знати граматику, мати багатий словниковий запас, писати і говорити без помилок, причому, практично на будь-яку тему. Більше того, людина рівня advanced здатний розуміти специфічну лексику (сленг, ідіоми, абревіатури) і застосовувати їх на практиці.

Proficiency

Цей рівень володіння мовою визначає, людини, яка знає англійську мову майже як носій, тобто досконало.

Який би рівень ви не мали, варто не зупинятися на досягнутому і продовжувати удосконалювати свої пізнання!