Дати в англійській мові
//

Дати та порядкові числівники в англійській мові

2 хвилини читання

Час … Наскільки ж змістовне це слово! Ми всі підкоряємося його течії. Наше життя поділено на роки, місяці, дні. В очікуванні подій ми рахуємо хвилини, в моменти переживань відзначаємо кожну секунду, плануємо майбутнє на роки вперед і згадуємо минуле. Так чи інакше, наше життя визначено поняттям «часу», а будь-яке важливу подію або захід обов’язково позначено певною датою, і мова йде не тільки про день народження або свята. Час – загальне поняття для всіх народів, а ось в його позначенні у кожної національності є свої нюанси і уточнення, які варто враховувати, вивчаючи будь-яку іноземну мову. Давайте ж розберемось як вживати дати та порядкові числівники в англійській мові.

А навіщо потрібні порядкові числівники англійської мови?

Для того щоб навчитися правильно вимовляти або писати дати, нам необхідно згадати про порядкові числівники в англійській мові. Проблема в тому, що при написанні дат в англійській мові ми можемо використовувати цифри (1,2,3 …), а ось в усному мовленні доводитися вживати порядкові числівники, тобто перший, другий, третій і т.д. Запам’ятайте основне правило практично для всіх числівників: щоб отримати, наприклад, порядковий числівник «шостий» потрібно до цифри six (6) додати суфікс thsixth. Винятками є кілька слів, а саме перший звучатиме як the first, другий – the second, третій – the third. До речі, не забувайте про означений артикль the перед порядковим числівником. Ось тепер знаючи порядкові числівники англійської мови, можна перейти до дат.

Як правильно називати дати в англійській мові?

Як уже говорилося раніше, письмовий і усний варіанти вживання дат в англійській мові різняться. Наприклад, для третього липня ми пишемо 3 July (3rd of July), а вимовляємо the third of July або July the third. Другий варіант: для двадцять п’ятого вересня ми пишемо 25 September (25th September), а говоримо the twenty-fifth of September або September the twenty-fifth. У цих прикладах ми розібрали, як називати дні в місцях, а як же правильно вимовляти той чи інший рік? Відповідь проста – будь-який рік до 2000 ми називаємо числами по дві цифри. Тобто, якщо це 1983 – то потрібно сказати 19-83, nineteen eighty three. Наш міленіум буде звучати, як і в українське дві тисячі – two thousand. А рік 2001 відповідно two thousand and one.

Корисні слова при зазначенні дат в англійській мові

Прагнучи правильно позначити необхідну вам дату або час, не забувайте про слова і вирази, які можуть вам допомогти писати і говорити грамотно. Мова йде про такі часові проміжки, як секунда (second), хвилина (minute), година (hour), день (day), тиждень (week), два тижні (fortnight), місяць (month), рік (year), десятиліття (decade), сторіччя або століття (century). В якості довідкової інформації можна запам’ятати і англійський варіант таких понять, як до нашої ери і нашої ери. Вони будуть звучати таким чином: BC (Before Christ) і A.D. (Anno Domini). Також варто відзначити, що якщо ви говорите про якусь подію з минулого і збираєтеся вказати точну дату, коли вона сталася, не забувайте, що потрібно вживати тільки простий минулий час Past Simple в англійській мові. Присутність дати в реченні є стовідсотковим показником саме цього часу.

Ось основні моменти, які варто знати про порядкові числівники і дати в англійській мові. Пам’ятайте, що вміння називати правильно будь-яку дату демонструє ваш високий рівень володіння англійською мовою!

Додатковий матеріал до теми: